ESET vylepšil ochranu proti ransomwaru pomocí technologie Intel TDT

27. 4. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Bezpečnostní řešení od ESETu posílí technologie Intel TDT. Tento krok umožňuje detekovat známé i nově vznikající hrozby již na hardwarové úrovni a efektivně je analyzovat. Obě společnosti vnímají spolupráci jako zásadní v boji proti ransomwaru, kterého se v České republice obávají podle posledního průzkumu ESETu dvě třetiny malých a středních firem.

Společnost ESET nově nabízí bezpečnostní řešení pro koncová zařízení posílená o technologii Intel Threat Detection Technology (Intel TDT). Spojením pokročilého vícevrstvého bezpečnostního softwaru s procesory Intel vPro 9. generace až 13. generace vzniká spolehlivé bezpečnostní řešení pro malé a střední firmy (SMB) i velké společnosti a pro jejich boj proti ransomwaru.

„Ransomware se může do firemní sítě dostat přes služby vzdálené správy nebo pomocí phishingových kampaní. Útoky jsou čím dál sofistikovanější a útočníci využívají i nově objevených zranitelností systémů, případně provádějí útoky na dodavatelský řetězec, kdy infikují nebo manipulují se softwarovým produktem dodavatele,” shrnul informace k útokům ransomwarem Robert Šuman, vedoucí pražské virové laboratoře společnosti ESET.

Jak vyplynulo z průzkumu SMB Digital Security Sentiment Report 2022, ve kterém ESET zjišťoval vnímání kybernetických hrozeb u malých a středních podniků v Evropě a Severní Americe, ransomwaru se jako kybernetické hrozby podobně jako v jiných zemích obává v České republice 65 % firem. Ransomwarové útoky přitom nejsou hrozbou jen pro velké korporace. Malé a střední podniky se stávají často atraktivnějším cílem, protože uchovávají celou řadu cenných zákaznických a finančních dat, přitom jim ale často chybí komplexní bezpečnostní opatření.

Detekce ransomwaru již na úrovni hardwaru

„Všeobecná potřeba detekce a ochrany před ransomwarem nás společně se společností Intel přiměla inovovat řešení zabezpečení koncových bodů tak, aby se vyvíjela spolu s nejnovějšími variantami ransomwaru. Díky začlenění detekce na úrovni hardwaru od společnosti Intel do technologií ESETu jsme schopni detekovat různé varianty ransomwarových hrozeb v průběhu jejich vývoje, což představuje nový milník v boji proti budoucím hrozbám,“ vysvětlil Jindřich Mičán, technický ředitel české pobočky ESETu v Praze.

Integrace obou technologií přináší vícevrstvou hardwarovou a softwarovou nabídku, která pomůže efektivně zabezpečit firmy všech velikostí, které používají bezpečnostní software ESET pro koncové body na počítačích s procesory Intel – včetně Intel vPro Enterprise a Intel vPro Essentials. Využitím technologie Intel TDT získává ESET přístup k modelům strojového učení, které pro detekci ransomwaru získávají data z telemetrie na úrovni procesoru. Organizace, které již provozují nebo teprve zakoupí kompatibilní hardware Intel, mají tak díky jeho kombinaci s bezpečnostními řešeními od společnosti ESET přístup k pokročilé ochraně proti ransomwaru.

„Podniky všech velikostí se obávají ransomwaru, kybernetické hrozby, která může mít ničivé finanční, reputační a provozní dopady. Jsme proto rádi, že můžeme rozšířit naše partnerství se společností ESET a nabídnout malým a středním podnikům i velkým firmám přesvědčivé a správně dimenzované bezpečnostní řešení, které chrání před známými hrozbami i dosud neznámými zranitelnostmi. Kombinovaná nabídka představuje významný krok vpřed v boji proti ransomwaru a komplexní řešení společnosti ESET proti těmto pokročilým hrozbám na nás udělalo velký dojem,“ řekla Carla Rodríguez, vice president and general manager, ecosystem partner enabling ve společnosti Intel.

Štítky: 
Bezpečnost, Ransomware, Eset, Intel

Podobné články

České podniky čelí většímu počtu kyberútoků než organizace v okolních zemích

26. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
První čtvrtletí roku 2024 přineslo další posun v kybernetických válkách. Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies zaznamenala výrazný nárůst kyberútoků, kdy v 1. čtvrtletí 2024 došlo k 28% nárůstu průměrného počtu kybernetických útoků na jednu organizaci v porovnání s posledním čtvrtletím roku 2023. Největší nápor směřuje na vzdělávací a výzkumné organizace. Čtěte více

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více