Eset bodoval u AV-Testu

5. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Eset získal od nezávislé testovací organizace AV-Test ocenění Top product pro operační systém Windows. Toto hodnocení získaly řešení v kategoriích, které se zaměřovaly na bezpečností programy pro firmy i domácnosti.

Ocenění konkrétně získaly Eset Endpoint Security 7.3 určený pro firemní zákazníky a Eset Internet Security 13.2 určený pro domácnosti. V srpnovém a říjnovém testu dosáhly perfektního skóre v oblasti ochrany a použitelnosti.

AV-Test je přední světová nezávislá testovací organizace. K co nejrealističtějšímu a nejpřesnějšímu testování používá jednu z největších sbírek vzorků škodlivého kódu na světě.

Testy hodnotí nejlepší bezpečnostní software pro operační systém Windows pro domácnosti a firmy. Všichni výrobci v testu jsou hodnoceni na základě míry ochrany, výkonu a použitelnosti.

V obou hodnoceních – jednom zaměřeném na domácnosti a druhém na firmy – získal Eset perfektní skóre 6 bodů v oblasti ochrany před škodlivým kódem. Skóre 6 získal Eset také v kategorii použitelnosti, která se zaměřuje na míru falešných detekcí a upozornění; vynikající skóre dokládá, že řešení Eset dokáží spolehlivě detekovat malware. . Obě řešení získala taktéž téměř perfektní skóre a to 5,5 bodu v kategorii výkonu, která měří dopad řešení na rychlost a každodenní používaní počítače.

Mimo těchto skvělých výsledků získal Eset v létě také svůj stý AV-TEST certifikát. Ocenění přišlo deset let od prvního testu uskutečněného v červnu 2010.

„Je nesmírně povzbudivé nejen to, že nadále dostáváme ocenění za naše bezpečnostní řešení, ale také to, že jsme uznáváni za desetileté konzistentní a vynikající výsledky v nezávislých testech. Uznaní od AV-TEST opětovně potvrzuje, že naše řešení v reálném světě fungují. Firmy a domácí uživatelé si mohou být jistí, že jsou s Esetem v bezpečí. Po neobvyklém roku 2020 nebylo nikdy důležitější chránit citlivé informace a data pokročilým bezpečnostním programem, ať už doma anebo v práci,“ uvedl Roman Kováč, ředitel výzkumu v Esetu.

Štítky: 

Podobné články

Celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost letos vzrostou o 12,2 %

27. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
IDC očekává, že celosvětové výdaje na bezpečnost vzrostou v roce 2025 meziročně o 12,2 %. Rostoucí složitost a četnost kybernetických hrozeb - urychlená umělou inteligencí - nutí organizace přijímat pokročilejší obranná opatření. V důsledku toho se předpokládá, že výdaje na bezpečnost budou po období mezi lety 2023 až 2028 trvale růst až na 377 miliard dolarů. Čtěte více

Stabilní a odolný: Takový byl podle IDC vloni trh s bezpečnostními zařízeními

12. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC byly celkové tržby na trhu s bezpečnostními zařízeními stabilní. Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 trh vykázal 1,5% růst v tržbách a dosáhly 5,1 miliardy dolarů (meziroční nárůst 77 milionů dolarů). Z hlediska tržeb si vloni nejlépe vedl region EMEA s meziročním nárůstem o 12,4 %. Dodávky činily 1,2 milionu kusů (2,7% nárůst ve srovnání se stejným obdobím roku 2023). Čtěte více

Boris Hlinka (Synology): Partneři oceňují náš provázaný ekosystém

27. 11. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Borisem Hlinkou, produktovým manažerem společnosti Synology pro Českou republiku a Slovensko, jsme hovořili nejen o novinkách v portfoliu tohoto výrobce. Kromě samotných produktů jsme se zaměřili také na důležitost komplexního ekosystému, rostoucí roli modelu SaaS, význam doplňkových služeb nebo dnes všudypřítomnou umělou inteligenci. Čtěte více

Zuzana Švecová (Cisco): Dívejte se na bezpečnost očima koncového zákazníka

19. 11. 2024. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Zuzana Švecová je od září novou generální ředitelkou české pobočky společnosti Cisco. V rozhovoru jsme probrali nejen její jedenáctileté působení ve firmě, ale i priority v nové roli či technologické novinky v portfoliu Cisco. Čtěte více