Epson slaví výročí 20 let jako světový lídr ve výrobě projektorů a jmenuje nového viceprezidenta

18. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson slaví 20. výročí na pozici předního světového výrobce projektorů. Během posledních osmi let se Epson také stal lídrem na trhu v oblasti profesionálních projektorů v regionu EMEA. Toto oznámení přichází ve chvíli, kdy společnost Epson jmenuje Massima Pizzocriho novým viceprezidentem pro profesionální signage řešení.

Massimo Pizzocri pracuje pro Epson již více než 20 let a podílel se na úspěších společnosti hned v několika oblastech. Massimo zahájil svou kariéru u společnosti Epson Italy v roce 1999, kde se stal generálním ředitelem pro Itálii a poté strategickým marketingovým ředitelem pro celý region EMEA. Později se stal viceprezidentem pro spotřebitelskou divizi a nedávno viceprezidentem pro region CEE.

Úsilí společnosti Epson stát se globálním lídrem v oblasti profesionálních signage řešení lze sledovat prostřednictvím několika důležitých milníků. V roce 1989 vyvinula společnost Epson technologii pro první kompaktní, plně barevný videoprojektor využívající tekutých krystalů, VPJ-700. K projekci obrazu namísto tradiční katodové trubice využíval panely s tekutými krystaly, čímž světu ukázal nové možnosti použití projekce na bázi tekutých krystalů.

V roce 2005 uvedl Epson na trh s domácími kiny projektor s integrovaným DVD přehrávačem, EMP-TWD1. V roce 2006 představila model EMP-6100, projektor odolný proti prachu, který je odolný vůči usazování pevných částic. Projektor EB-450Wi, který byl uveden na trh v roce 2010, byl prvním projektorem společnosti Epson s velmi krátkou projekční vzdáleností a interaktivními funkcemi.

Na trhu s profesionálními projektory v regionu EMEA vyrostla společnost Epson během pouhých osmi let z prakticky nulového podílu na trhu na pozici tržního lídra. Nyní má více než třetinový podíl (37 %) na trhu v regionu EMEA- 1 199% nárůst počtu prodaného zboží a 1 228% nárůst výnosů za osm let. Společnost Epson byla také první, která poskytla stejnou řadu objektivů pro projektory o výkonu 5 500 až 20 000 lumenů s méně než polovinou potřebných objektivů ve srovnání s konkurencí.

Úspěch společnosti Epson spočívá v revoluční 3LCD technologii projekce. Zpočátku se v oboru prosazovala původní technologie DLP, která byla považována za spolehlivější projekční technologii. Navzdory skeptickému přístupu v oboru vsadila společnost Epson na živé barvy a vysoký jas technologie 3LCD nabízející vysoce kvalitní projekci. Po letech, kdy společnost Epson tuto technologii zdokonalila, je nyní technologie 3LCD s ohledem na profesionální projektory preferovanou volbou.

„Naše dlouhodobé výsledky a úspěchy v oblasti profesionálních projektorů spočívají v tom, že jsme naslouchali našim zákazníkům a studovali dané odvětví a jeho potřeby, a to v každém stádiu naší cesty,“ uvedl Neil Colquhoun, bývalý viceprezident pro profesionální projektory, Epson Europe.

„Pandemie ovlivnila mnoho našich klíčových segmentů na trhu profesionálních signage řešení, jako je zábavní průmysl, pohostinství a společenské akce,“ uvedl Massimo Pizzocri, viceprezident pro profesionální signage řešení. „Mnoho z výhod, o které jsme byli během pandemie ochuzeni, jako například návštěva muzeí, koncertů a divadel, si lze nyní v mnoha zemích díky rozvolňování lockdownu opět užívat. Díky tomu můžeme pořadatelům akcí poskytovat působivou projekci, ale také podpořit efektivní komunikaci pro ty, kdo se vracejí do práce. Díky našim projektorům mohou mít zákazníci znovu radost z „normálního“ života.“

Profilová karta firmy

Epson Europe B.V.

Epson Europe B.V.

Společnost Epson je globálním technologickým lídrem s historií sahající až do roku 1942, jehož cílem je přirozené propojení věcí, lidí a informací. Světovou důvěru si společnost získala díky svému závazku otevřenosti, spokojenosti zákazníků a udržitelnosti. Epson se soustředí především na výrobu inovativních a precizních produktů od tiskáren, přes skenery, projektory, chytré brýle, nositelné příslušenství až po roboty.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Facebook pozastavil prodej VR brýlí Oculus Quest 2

30. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Facebook)
Facebook dočasně celosvětově pozastavil prodej své virtuální reality Oculus Quest 2. Důvodem je skutečnost, že u některých uživatelů může způsobit podráždění kůže na obličeji. Čtěte více

Solitea dokončila akvizici společnosti Mainstream Technologies

29. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Solitea)
Solitea získala 100% podíl ve společnosti Mainstream Technologies a její mateřské společnosti Powerstream. Pro Soliteu jde v pořadí již o sedmou akvizici významného partnera Microsoftu, díky které naplňuje svou vizi stát se největším regionálním partnerem této americké firmy. Čtěte více

AOC sjednotí své herní periferie pod novou značkou

28. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Firma AOC představila svou novou zastřešující značku AGON by AOC specializovanou výhradně na gaming. Nová značka sjednotí stávající řady herních monitorů a příslušenství a zároveň rozšíří produktovou nabídku o nové modely určené pro různé skupiny hráčů. Čtěte více

Sophos kupuje Braintrace

28. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Akvizicí společnosti Braintrace posiluje Sophos svůj adaptivní ekosystém kybernetické bezpečnosti o technologii pro detekci hrozeb a odezvu sítí. Braintrace poskytuje přehled o podezřelých vzorcích síťového provozu a doplňuje rychle rostoucí služby Managed Threat Response, Rapid Response a další technologie. Čtěte více