EMC vylepšilo systém VMax All Flash pro moderní datová centra

14. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: EMC)
Společnost EMC vylepšila platformu podnikových úložišť představením plně flashového úložného pole, které nativně podporuje blokové, souborové a otevřené systémy i mainframy a zároveň dokáže škálovat až čtyři petabajty (PB) dat.

Úložné pole VMax All Flash přináší vedle vyšší neformátované kapacity také spolehlivost a flexibilitu platformy VMax  při současném snížení nákladů na vlastnictví pod úroveň tradičních diskových podnikových polí. Produkt se nabízí jako komplexní balíček zahrnující hardware i software, podobně jako by šlo o appliance.

Přepracovaná vlajková loď řady VMax společnosti EMC v současnosti nabízí dva plně flashové modely: EMC VMax450 a EMC VMax 850. Oba modely jsou navržené tak, aby využívaly výkon, hustotu a úspory dané možnostmi škálování, jež úložná média založená na technologii flash poskytují. Společnost EMC navíc do produktů  VMax All Flash zahrne v průběhu letošního roku další vylepšení, která zajistí komprimaci dat v reálném čase, což povede k výrazně efektivnějšímu využití úložné kapacity.

Architektura stavebních bloků V-Brick umožňuje dosáhnout multidimenzionální škálovatelnosti. Každý blok V-Brick obsahuje jeden engine VMax, přičemž výchozí využitelná kapacita činí 53 TB. Tu lze dále pomocí 13TB přírůstků vertikálně škálovat (scale-up) až na hodnotu 500 TB.

Zároveň lze kombinovat až osm bloků V-Brick v horizontálního škálování (scale-out), takže výsledná kapacita systému činí až 4 PB a osm enginů VMax. Model VMax All Flash 450 podporuje konfigurace od jednoho do čtyř bloků V-Brick, varianta VMax All Flash 850 může zahrnovat až osm bloků V-Brick, což umožňuje snadno škálovat výkon i počty portů.

Společnost EMC zároveň rozšířila program Xpect More Program tak, aby zjednodušil plánování, nasazení a správu pole VMax All Flash. Navazuje tím na dřívější zjednodušení cen a prodejních balíčků plně flashových polí XtremIO. Program Xpect More nabízí pro celou dobu životnosti řešení kombinaci údržby s pevně danou cenou a ochrany jednotek flash před poruchami. To nejen odstraňuje mnohé z překážek, jež jsou obvyklé při zavádění nových technologií, ale navíc to dává zákazníkům možnost plánovat budoucí nákupy s  větší mírou předvídatelnosti a efektivity.

Oba nové systémy - VMax All Flash 450 i VMax All Flash 850 - využívají datové služby produktové řady VMax a jsou k dispozici ve formě dvou balíčků svou podobou srovnatelných s appliancemi.

Základní balíček F zahrnuje:

 • thin provisioning;
 • podporu QoS;
 • integrované uživatelské rozhraní Unisphere;
 • podporu virtuálních svazků VVol a technologie SnapVX;
 • software AppSync pro zajištění ochrany dat, který slouží pro potřeby správy kopírování dat (CDM, Copy Data Management)

Pokud zákazníci potřebují širší škálu nativních datových služeb, mohou si zvolit balíček FX, který navíc obsahuje:

 • kompletní sadu softwaru EMC SRDF pro vzdálenou replikaci;
 • šifrovací technologii D@RE (Data at Rest Encryption) využívající řadič;
 • sadu EMC ViPR Suite (Controller i SRM) pro softwarově definovaný automatizovaný provisioning, správu a monitorování;
 • software EMC CloudArray, který umožňuje propojit mezi systémem VMax a cloudovými úložnými službami méně důležitá data;
 • technologii EMC eNAS pro souborové úložiště;
 • řešení EMC Unisphere 360 pro snadnou, konsolidovanou správu úložiště, která npodporuje až 200 polí VMAX v jednom datovém centru.

K jakékoli konfiguraci systému VMax All Flash lze přidat software EMC ProtectPoint pro ochranu dat. Ten umožňuje přímé zálohování mezi systémem VMax a úložištěm EMC Data Domain, aniž by byla zapotřebí tradiční zálohovací infrastruktura. Tímto způsobem se lze vyhnout obvyklým úzkým místům ochrany dat, která mohou znemožnit dosáhnout maximálních možností flashové úložné platformy.

Technologie flash pro klíčová firemní prostředí

Systém VMax All Flash nabízí výkon v řádu milionů vstupně výstupních operací za sekundu (IOPS), v případě úloh čtení a zápisu dat udržuje latenci pod úrovní 500 mikrosekund a současně podporuje propustnost až 150 GB/s. Zároveň nabízí nativní sadu datových služeb, díky kterým může podporovat i klíčové podnikové systémy a aplikace pomocí špičkových funkcí pro zajištění nepřetržitého provozu a obnovy po havárii - na úrovni šestidevítkové dostupnosti díky technologii vzdálené replikace EMC SRDF.

Úložné pole VMAX All Flash podporuje široký ekosystém aplikací a systémů, který zahrnuje řešení jako Oracle, VMware, Microsoft či  OpenStack, a zároveň umožňuje pracovat s mainframy a systémy iSeries od IBM. Pro zákazníky, kteří v současné době přecházejí k softwarově definované podobě datového centra a hledají jednoduché možnosti integrace s platformami pro řízení a správu, nabízí VMax All Flash aplikační rozhraní Restful API.

Plně flashovou platformu VMax lze si už dnes objednat. Divize VCE ji bude zároveň dodávat i v systémech VCE Vblock a VxBlock 740. VMax All Flash lze objednat i jako rozšíření VCE Technology Extension pro už existující systémy Vblock a VxBlock a pro implementace VCE Vscale Fabric.

Podobné články

Cisco představilo nová cloudová řešení včetně serverů pro hybridní provoz

14. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila nové způsoby, jak pomáhá zákazníkům urychlit digitální transformaci přesunem dalších prostředků do cloudu. Propojený, distribuovaný svět, ve kterém žijeme, je mnohem více než dříve závislý na cloudu a podnikové IT týmy se potýkají se zajišťováním optimální digitální zkušenosti kdekoli a kdykoli uživatelé potřebují přístup. Čtěte více

Schneider Electric uvedl na evropský trh stojanovou řadu Easy Rack

13. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Řada Easy Rack je k dispozici v různých rozměrech a je navržena tak, aby se snadno a rychle instalovala a zároveň se dala snadno rozšiřovat, přizpůsobovat a doplňovat. Nabízí spolehlivý a cenově výhodný stojanový systém pro širokou škálu kritických aplikací, včetně síťových skříní, edge computingu a průmyslových prostředí, cloudových a kolokačních datových center. Čtěte více
Jiří Dobeš, Business Unit Manager divize Dell v DNS

DNS (Jiří Dobeš a Vladimír Havelka): Každý den chceme být o krůček lepší

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a DNS)
Maximum informací o divizi Dell ve společnosti DNS jsme pro vás získali díky možnosti vyzpovídat Business Unit Managera Jiřího Dobeše a Senior Consultanta Vladimíra Havelku. Hovořili jsme nejen o pohodové atmosféře v DNS a společné snaze se neustále zlepšovat, ale i o dopadu covidové pandemie, aktuálních trendech, produktových novinkách z portfolia Dellu i plánech do budoucna a mnoha dalších zajímavých věcech. Čtěte více

Dell EMC: úložiště PowerStore 500

30. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies zvyšuje výkon a rozšiřuje schopnosti podnikových úložných systémů Dell EMC PowerStore novým softwarem a možnostmi automatizace. Představuje také nízkonákladový model PowerStore 500 s výkonem a funkcemi podnikové třídy vhodný pro širší okruh podniků a způsobů využití. Čtěte více