Elektro Expert slaví 15 let v ČR

16. 9. 2010. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: )
Prodejní síť Expert Elektro v těchto dnech slaví 15 let působení na českém trhu. Od doby jejího vzniku prošlo všemi současnými 55 prodejnami více než 15 milionu zákazníků. Prodejní síť dnes patří k významným českým obchodníkům se spotřební elektronikou.

Při založení v roce 1995 tvořilo expertní síť 39 prodejen s celkovou plochou 8 500 m2 a 200 zaměstnanci. Od té doby bylo v regionech České republiky otevřeno dalších 16 prodejních míst. Zákazníkům spotřební elektroniky tak síť s 55 prodejnami může dnes nabídnout služby více než 400 odborných pracovníků a kvalitní produkty na celkových více než 30 000 m2. Expanze sítě Expert Elektro pokračuje i v letošním roce. Do prosince 2010 budou otevřeny další 4 nové prodejny. Za rok 2009 realizovali společníci expert ČR obrat 2,2 miliard korun.

„Na začátku nebylo vůbec jednoduché přesvědčit obchodníky, aby se připojili do kooperace expert. V té době se cítili obchodně velmi silní a neměli proto potřebu do společnosti vstoupit. Navíc služby, které jsme v té době mohli nabídnout, měly poměrně omezený charakter. Dnes je situace jiná. Nabízíme komplexní balík služeb „central services“, které mimo jiné zahrnují integrovaný software, pokladní systém, kompletní marketingový mix, finanční poradenství a zázemí logistického centra s více než 12 000 m2 skladové plochy. Do budoucna se chceme zaměřit ještě více na řízení sortimentu na prodejnách, na věrnostní program a vylepšení informačního servisu na internetu,“ říkají zakladatelé Peter Weiss a Ladislav Pospíšil, jednatelé společnosti Expert Elektro.

Mezi největší společníky Elektro Expert patří K+B Progres, PT Elektro-Market, Elektro Jankovský a Elektro Spektrum.