Dvacet let Diskusu na trhu

3. 10. 2011. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Diskus)
Původně malá firma zaměřená na distribuci přenosných paměťových médií se za dobu své působnosti transformovala v multibrandového distributora předních IT značek světových výrobců.

Jádrem portfolia firmy sice zůstávají paměťové nosiče pro ukládání informací, stále větší význam ale získává prodej IT příslušenství, spotřebního materiálu a spotřební elektroniky.

V souladu s vývojem IT trhu firma Diskus neustále posiluje svou pozici rozšiřováním svého portfolia a služeb. Nezanedbatelnou součástí firmy je také divize IT reklama, která nabízí široké portfolio USB produktů vhodných pro reklamní účely. Roční obchodní obrat firmy je 300 mil Kč.

V rámci oslav dvacátého výročí připravila firma Diskus pro své zákazníky řadu akcí, které bude postupně zveřejňovat na svých distribučních webových stránkách a které potrvají až do konce letošního roku.

Na webu www.diskus.cz bude zákazníky informovat o promoakcích a soutěžích, které pro ně připravila na oslavu svého významného výročí a tím jim poděkovala za jejich přízeň během celého dvacetiletého období.

Obchodní skupina Diskus je složena z těchto firem:

Distribuční firmu Diskus s divizí IT reklama (se sídlem v Praze a pobočkou v Ostravě), Diskus Slovensko (se sídlem v Partizánském a pobočkou v Bratislavě), která byla založena v roce 1994 a má stejné zaměření a cíle jako její starší česká sesterská firma. Diskus  Polska (se sídlem v Krakově) byla založena v roce 2006. Firma se specializuje na distribuci a servis datových médií a na dodávku služeb pro IT centra velkých firem. Servisní společnost Dataservis group byla založena v roce 2006. Firma se zabývá lisováním a malonákladovou expresní výrobou a potiskem CD, DVD a Blu-Ray disků, nabízí i výrobu, potisk a kopírování USB Flash disků a SD karet.