Digitální pracoviště v podání Fujitsu

22. 8. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Digitální pracoviště nabývá u různých výrobců různých podob. My jsme měli možnost se blíže seznámit s řešením společnosti Fujitsu, které je založeno na propojení projektorů s kamerou, chytrých telefonů nebo tabletů a speciální obslužné aplikace, a má za cíl proměnit běžnou místnost v digitální prostor.
Z reálné prezentace

Za pomoci projektorů lze vytvořit velkou „digitální“ pracovní plochu (může se rozprostírat na stole, na zdi či jakékoli další ploše), která najde své uplatnění například během firemních porad, při prezentacích nebo ve školství a vzdělávacích institucích obecně. Za pomoci chytrých telefonů, dotykových obrazovek či speciálního dotykového pera pak lze se zobrazeným obsahem různě manipulovat, upravovat jej, doplňovat nebo organizovat.

Základní myšlenkou konceptu je propojit více uživatelů (mohou pracovat na digitální tabuli, na počítači nebo chytrém telefonu/tabletu) a umožnit jim vzájemně spolupracovat a během prezentací či brainstormingů se navzájem doplňovat a jinak spolu různě interagovat. Na rozdíl od řady ostatních současných řešení, která jsou často limitována malým pracovním prostorem, poskytuje připravovaná novinka od Fujitsu rozsáhlou pracovní plochu, ať již v celku, nebo na více místech současně (například na pracovním stole a ještě na zdi).

Pro propojení hardwarových součástí (ať již projektorů, či chytrých telefonů nebo dalších zařízení) slouží speciální aplikace, která kromě nezbytného technického zázemí přináší uživatelské prostředí a další nezbytné funkce a vlastnosti. Aplikace vytváří pracovní plochu na všech pokrytých prostorách a navíc propojuje všechna potřebná zařízení v jeden celek. Samozřejmostí je zpětné snímání, ať již za pomoci projektoru doplněného o speciální kameru, nebo za pomoci dotykových displejů. Kromě různých prezentačních a vzdělávacích aplikací je lze nasadit i další aplikace a software, vývojářům jsou dveře otevřené a každý si tak může případně toto řešení upravit na míru.

Obsluha systému je založena jak na různých pohybových gestech, tak například i na ovládání za pomoci dotykového pera či chytrého telefonu nebo tabletu. Nechybí ani rozpoznávání psaného textu a jeho převod do digitální podoby. V případě potřeby mohou aplikace rovněž využít možnosti identifikace připojených zařízení v prostoru včetně rozpoznávání jejich aktuální okamžité polohy.

Řešení je v současné době ve fázi prototypu a jeho možnosti se mohou ještě v průběhu času změnit. Do běžného prodeje by se produkt měl dostat v následujících měsících.

Obrazová galerie:
Štítky: 
Technologie, Fujitsu

Podobné články

Klíčové technologické trendy pro rok 2024 nejen v oblasti hostingu

27. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: vshosting)
Minimalizace dopadu digitálního odvětví na životní prostředí, důležitost robustních zálohovacích řešení anebo vzestup generativní umělé inteligence. To a mnohé další bude hrát důležitou roli v oblasti technologických trendů pro rok 2024. Čtěte více

Trendy v bezpečnostních technologiích v roce 2024 podle společnosti Axis

4. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
„Tempo technologického vývoje, kterého jsme svědky za posledních 12 měsíců, je mimořádné. Často dokonce i pro odborníky, kteří se v odvětví technologií pohybují celé dekády. Nad dalším možným směrem vývoje se zamýšlí Johan Paulsson, CTO výrobce bezpečnostních kamer Axis Communications. Čtěte více

Rok 2024 podle Dellu: Demokratizace AI, rozšíření moderního edge a princip zero trust

26. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies zveřejnila předpovědi pro rok 2024, které vypracoval John Roese, její globální technologický ředitel, a které zdůrazňují nové trendy, jež budou formovat odvětví informačních technologií v následujících letech. Čtěte více

Inovace vs. riziko: IT lídři se obávají o bezpečnost technologických inovací

26. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Rozvíjející se technologie, jako je generativní umělá inteligence, nutí organizace inovovat. Své sítě proto musí transformovat tak, aniž by ohrozily bezpečnost. Podle jednoho z průzkumů však až 64 % podnikových IT lídrů věří, že obavy o zajištění kybernetické bezpečnosti negativně ovlivňují ochotu jejich podniků investovat do inovativních technologií. Čtěte více