Digitální pracoviště v podání Fujitsu

22. 8. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Digitální pracoviště nabývá u různých výrobců různých podob. My jsme měli možnost se blíže seznámit s řešením společnosti Fujitsu, které je založeno na propojení projektorů s kamerou, chytrých telefonů nebo tabletů a speciální obslužné aplikace, a má za cíl proměnit běžnou místnost v digitální prostor.
Z reálné prezentace

Za pomoci projektorů lze vytvořit velkou „digitální“ pracovní plochu (může se rozprostírat na stole, na zdi či jakékoli další ploše), která najde své uplatnění například během firemních porad, při prezentacích nebo ve školství a vzdělávacích institucích obecně. Za pomoci chytrých telefonů, dotykových obrazovek či speciálního dotykového pera pak lze se zobrazeným obsahem různě manipulovat, upravovat jej, doplňovat nebo organizovat.

Základní myšlenkou konceptu je propojit více uživatelů (mohou pracovat na digitální tabuli, na počítači nebo chytrém telefonu/tabletu) a umožnit jim vzájemně spolupracovat a během prezentací či brainstormingů se navzájem doplňovat a jinak spolu různě interagovat. Na rozdíl od řady ostatních současných řešení, která jsou často limitována malým pracovním prostorem, poskytuje připravovaná novinka od Fujitsu rozsáhlou pracovní plochu, ať již v celku, nebo na více místech současně (například na pracovním stole a ještě na zdi).

Pro propojení hardwarových součástí (ať již projektorů, či chytrých telefonů nebo dalších zařízení) slouží speciální aplikace, která kromě nezbytného technického zázemí přináší uživatelské prostředí a další nezbytné funkce a vlastnosti. Aplikace vytváří pracovní plochu na všech pokrytých prostorách a navíc propojuje všechna potřebná zařízení v jeden celek. Samozřejmostí je zpětné snímání, ať již za pomoci projektoru doplněného o speciální kameru, nebo za pomoci dotykových displejů. Kromě různých prezentačních a vzdělávacích aplikací je lze nasadit i další aplikace a software, vývojářům jsou dveře otevřené a každý si tak může případně toto řešení upravit na míru.

Obsluha systému je založena jak na různých pohybových gestech, tak například i na ovládání za pomoci dotykového pera či chytrého telefonu nebo tabletu. Nechybí ani rozpoznávání psaného textu a jeho převod do digitální podoby. V případě potřeby mohou aplikace rovněž využít možnosti identifikace připojených zařízení v prostoru včetně rozpoznávání jejich aktuální okamžité polohy.

Řešení je v současné době ve fázi prototypu a jeho možnosti se mohou ještě v průběhu času změnit. Do běžného prodeje by se produkt měl dostat v následujících měsících.

Štítky: 
Technologie, Fujitsu
Fotogalerie: 

Podobné články

Google I/O: (Nejenom) Android 12 a nová naděje pro nositelnou elektroniku

20. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google na své každoroční vývojářské konferenci opět představila řadu novinek, které budou formovat její produkty a služby v následujících měsících a letech… A o zajímavé novinky ani tentokrát skutečně nebyla nouze… Čtěte více

Co přinese podle Dell Technologies druhá polovina roku 2021?

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Předchozích 12 měsíců přineslo výraznější urychlení tempa digitální transformace, než si byl kdokoli schopen představit. Dá se tak předpokládat, že do roku 2025 dosáhneme úrovně digitalizace očekávané až v roce 2030. Čtěte více
Dan Dery, viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola

Technologické předpovědi společnosti Motorola

4. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Zdá se, že rok 2021 bude vzrušující a naplněný množstvím nových trendů, technologií a inovací. Chování spotřebitelů se neustále vyvíjí a technologické společnosti přehodnotily své zaměření na nadcházející rok. Své hlavní předpovědi o tom, co můžeme letos očekávat, sepsal viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola Dan Dery. Čtěte více
Foto: Roberto Nickson, Pexels.com

Digitální propast se zvětšuje – klíčová se stává schopnost měnit se a přizpůsobovat

23. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Accenture)
Globální pandemie potvrdila význam technologií, které se staly záchranným lanem ve většině průmyslových odvětví a prakticky všech oblastech výroby a obchodu. Accenture Technology Vision 2021 se zabývá dopadem technologií a jeho vývojem do budoucna. Čtěte více