DHL Express spouští novou službu sledování zásilek

15. 5. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
DHL Express spouští aktualizovanou službu sledování zásilek na internetu. Ta nabízí zákazníkům četné inovace, které zpřehlední on-line sledování stavu jednotlivých zásilek. Nový systém je založený na návrzích a nápadech získaných přímo od zákazníků.

Vylepšený systém umožňuje kontrolovat přepravu většího počtu zásilek současně a přepínat ze souhrnného přehledu o jejich pohybu na detailní náhled pro konkrétní zásilku včetně její aktuální polohy a času poslední změny stavu zásilky. Použitím moderních metod Ajax (Asynchronous JavaScript a technologie XML) může zákazník přepínat mezi jednotlivými náhledy, aniž by musel opakovaně stránku načítat. Zákazníci tedy získají veškeré požadované informace podstatně rychleji než doposud. DHL je v tomto okamžiku jedinou logistickou expresní společností, která uvedené prvky pro sledování zásilek na svých webových stránkách využívá.

Zákazníci ušetří čas také díky zasílání průběžných oznámení prostřednictvím e-mailu nebo SMS zpráv, která je budou informovat o změnách stavu jejich zásilek. Systém monitorující jednotlivé přepravy bude spuštěn ve 40 jazykových mutacích včetně češtiny.