Den číslo jedna pro SGI

14. 5. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Společnost Rackable Systems oznámila, že dokončila dříve oznámenou akvizici majetku firmy Silicon Graphics. Dokončením této akvizice převzala společnost označení SGI jako globální název společnosti a obchodní značku.

Prezident a CEO společnosti Rackable Systems, Mark J. Barrenechea, povede nyní v původním rozsahu i společnost SGI. Správní rada společnosti Rackable Systems zůstává beze změny.

Firma Rackable obdržela 30.4. 2009 souhlas soudu s dokončením akvizice v hodnotě 42,5 mil. USD v hotovosti a 8.5.2009 uzavřela tuto transakci. Společnost očekává, že bude schopna oznámit předběžné finanční informace během 75 dní od uzavření transakce.

Společnost také očekává, že zákazníci budou profitovat z rozšířeného portfolia přelomových, inovačních a vysoce výkonných produktů, určených pro střední a vysoce škálovatelná datová centra a HPC včetně nabídky výpočetních clusterů x86 určených pro podniky, clusterované výpočetní produkty se sdílenou pamětí, škálovatelná datová centra a storage technologie, modulární datová centra, software pro správu dat, nástroje pro HPC a nově vznikající vizualizační technologie.

Nová SGI dosáhne počtu 5 000 zákazníků ve více než 25 zemích světa s přibližně 1 350 zaměstnanci po celém světě. Společnost SGI zachová své sídlo ve Fremontu v Kalifornii společně s ostatními pobočkami po celém světě. Nový management společnosti SGI je uveden na www.sgi.com/management, a je složen ze senior manažerů společnosti Rackable Systems a manažerů původní firmy Silicon Graphics, Inc..

Společnost Rackable Systems vytvořila Silicon Graphics International jako pobočku, která získala aktiva a závazky specifikované v soudem schválené a nyní dokončené smlouvě o nákupu aktiv (Asset Purchase Agreement). Firma Rackable Systems, Inc. také změní své jméno na Silicon Graphics International a zachová název Rackable Systems pro produktovou řadu. Silicon Graphics International bude nadále fungovat pod obchodní značkou SGI.