Dell Technologies pro rok 2020: PC a monitory, 5G i AI

7. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies představila na veletrhu CES 2020 nové produkty a software ve svých prémiových řadách monitorů a počítačů XPS a Latitude. Nejnovější osobní počítače a monitory Dell s inovativním designem vybavené umělou inteligencí (AI) a mobilním připojením 5G zefektivňují, usnadňují a zpříjemňují práci i zábavu.

„Počítačová technika ještě nikdy nenabízela více. Umělá inteligence, připojení 5G a promyšlený design pomáhají vést snazší a spokojenější život,“ řekl Sam Burd, prezident divize klientských řešení společnosti Dell. „Pro mě je úžasné, že ze všech zpráv, které z veletrhu CES slyšíme, vychází osobní počítač jako klíčový nástroj, který pomáhá lidem inovovat, komunikovat a pracovat efektivněji.“

Z výzkumu společnosti IDC vyplynulo, že uživatelé osobních počítačů při výběru zařízení pro práci a zábavu preferují prémiové produkty s promyšleným designem, vysokým výkonem a intuitivním ovládáním. „Náš výzkum ukazuje také růst podílu nových zaměstnanců, kteří si vybírají práci podle toho, jaké technické vybavení potenciální zaměstnavatel nabízí. Firemní zákazníky i spotřebitele zajímají PC s monitory, konektivitou a bateriemi založenými na technologiích příští generace,“ dodal Tom Mainelli, viceprezident společnosti IDC pro výzkum trhu koncových a spotřebitelských zařízení.

Latitude 9000: 15" byznys počítač s umělou inteligencí

Společnost Dell představila řadu Latitude 9000, notebooky navržené s ohledem na ty nejjemnější detaily. Jsou menší a tenčí než kdykoli předtím, s větším displejem a nabízejí vynikající uživatelský zážitek. Notebook Latitude 9510 nabízí to, co firemní uživatelé hledají: výdrž na baterii dosahující až 30 hodin, podporu 5G sítí, kvalitní audio a inteligentní řešení zvyšující produktivitu.

Latitude 9510 je nejmenší a nejlehčí komerční 15" přenosný počítač na světě, který se snadno vejde i do malé aktovky. S notebookem o hmotnosti 1,45 kg mohou profesionálové cestovat nalehko bez obvyklého vybavení pro každodenní práci, jako jsou náhradní baterie, napájecí zdroj nebo audio příslušenství. Větší displej spolu s bezdrátovým připojením prostřednictvím Intel Wi-Fi 6 (Gig+) a podporou mobilních sítí 5G umožňuje manažerům být produktivnější, kdekoli právě potřebují. Antény pro 5G jsou zakomponované do reproduktorů, aby mohl být zachován displej typu InfinityEdge s minimálními okraji. Ventilátory s lopatkami z uhlíkových vláken a zdvojené tepelné trubice zajišťují tichý provoz a chladný povrch. Latitude 9510 bude v nabídce v různých konfiguracích včetně procesorů Intel Core i7 10. generace s podporou technologie vPro. Notebook s tělem z frézovaného hliníku se zkosenými hranami je určený profesionálům, kteří požadují vysoký výkon ve stylovém provedení.

Jde o první model s integrovanou technologií pro automatizovanou optimalizaci založenou na umělé inteligenci:

  • Rychleji k tomu podstatnému s ExpressResponse – Na základě uživatelských preferencí a strojového učení využívajícího technologii Intel Adaptix spouští tato funkce často užívané aplikace rychleji, rychle přepíná mezi aplikacemi a celkově zlepšuje výkon aplikací a zvyšuje tak produktivitu.
  • Dokonalejší optimalizace výdrže baterie s ExpressCharge – Umělá inteligence a strojové učení zdokonalují optimalizaci životnosti baterie na základě typických vzorců dobíjení a spotřeby. Dochází-li baterie, Latitude 9510 mírně upraví nastavení, aby omezil spotřebu, například snížením jasu podsvícení displeje. Zvolí také nejvhodnější způsob dobíjení, jako je funkce ExpressCharge Boost, která dokáže baterii dobít až na 35 % kapacity během 20 minut v situacích, kdy je nutné mít počítač rychle k dispozici.
  • Přihlašování jednoduše a bezpečně s pomocí ExpressSign-in – Systém umožňuje rychlejší a bezpečnější přihlášení, stačí, když se uživatel přiblíží k počítači. Nástroj ExpressSign-in je založený na detekci fyzické přítomnosti a rozpoznání tváře. Postavený je na technologiích Intel Context Sensing a Windows Hello.
  • Inteligentní audio –Reproduktory s vynikajícím podáním zvuku, výkonný zesilovač a čtyři mikrofony pro potlačení okolního hluku umožňují efektivní, ničím nerušenou spolupráci na dálku. Funkce Intelligent Audio eliminuje ozvěny a ruch v pozadí a zajišťuje tak lepší poslech všem účastníkům konferenčního hovoru bez ohledu na to, v jakém prostředí se nachází.

XPS 13: čtyřstranný, téměř bezrámečkový displej InfinityEdge

Společnost Dell představila inovovaný notebook XPS 13 zaměřený na maximální výkon a komfort při práci. Je zkonstruovaný z nejkvalitnějších komponent a prémiových materiálů a zároveň menší, tenčí, avšak vybavený větším displejem. XPS 13 je vyrobený z frézovaného hliníku, uhlíkových vláken, skelných vláken a tvrzeného skla Corning Gorilla Glass, které společně tvoří elegantní, lehkou a současně odolnou konstrukci notebooku.

Uživatelům, kteří hledají maximální plochu obrazovky, nabízí Dell užší rámeček displeje typu InfinityEdge, díky němuž může být celý přístroj menší a tenčí než všichni jeho předchůdci. Displej XPS InfinityEdge s poměrem stran 16:10 zabírá celou plochu od kraje ke kraji ve všech směrech a může se pochlubit o 25 % vyšším jasem. Notebook XPS si zachovává, co na něm uživatelé obdivují nejvíce – úhlopříčku displeje 13,4 palce v 11" těle, které se vejde na stolek v letadle.

Notebooky XPS 13 jsou osazené procesory Intel Core 10. generace a mají dlouhou výdrž na baterii. Jsou vhodné pro cestovatele, drobné podnikatele a tvůrčí uživatele, kteří využijí vysoký výkon na cestách. Větší displej a touchpad, klávesnice přes celou plochu a jednoruční otevírání představují dokonalou rovnováhu mezi estetikou a funkčností. Nové balení, ve kterém se notebook XPS dodává, má vyšší podíl materiálů z udržitelných zdrojů a neobsahuje pěnové hmoty, čímž zákazníkům usnadňuje recyklaci. Na výběr je ze dvou variant – tradiční XPS 13 s Windows 10 nebo edice pro vývojáře s operačním systémem Ubuntu 18.04 LTS.

Monitory Dell nejvyšší třídy dokonale zobrazí cokoli při jakékoli činnosti

Monitory značky Dell jsou již šest let nejprodávanější na celosvětovém trhu. Uspokojují potřeby celého spektra zákazníků od firemních uživatelů po herní nadšence. Týmovou spolupráci usnadňuje nový interaktivní dotykový monitor Dell 86 4K, který představuje digitální náhradu klasické bílé tabule.

Monitor UltraSharp 43 4K USB-C umožňuje zobrazovat obsah až ze čtyř počítačů současně. Nový monitor UltraSharp 27 4K USB-C s technologií VESA DisplayHDR 400 nabízí široký barevný prostor pro věrnou reprodukci barev. Herní monitor Alienware 25 je konstruovaný především s ohledem na rychlost a kvalitu barevného podání – pokrývá 99 % barevného prostoru sRGB. Rychlost zobrazení a syté barvy zajišťuje technologie IPS s obnovovací frekvencí 240 Hz a dobou odezvy šedá-šedá 1 ms, to vše v nativním rozlišení FHD. Podporuje technologii AMD Radeon FreeSync a je kompatibilní také s G-Sync.

Video : 

Podobné články

IDC: Prodej desktopů v regionu EMEA rostl již čtyři kvartály v řadě

5. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej stolních počítačů, notebooků a pracovních stanic v regionu EMEA (kam spadá i ČR) ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku podle IDC meziročně vzrostl o 5,7 % na 20 milionů kusů. Silná zůstávala díky přechodu na Windows 10 zejména komerční poptávka. Čtěte více

Mnoho podob počítačů na CES 2020 - 2. část

20. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Další ročník veletrhu CES je za námi. Své brány v roce 2020 návštěvníkům tentokrát otevřel od 6. do 9. ledna a většina nejdůležitějších výrobců osobních počítačů se zde předháněla v tom, kdo světu představí ty nejzajímavější novinky. A navzdory každoročním prognózám o tom, jak to s PC trhem vypadá špatně, skutečně bylo na co koukat. Čtěte více

Mnoho podob počítačů na CES 2020 - 1. část

17. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Další ročník veletrhu CES je za námi. Své brány v roce 2020 návštěvníkům tentokrát otevřel od 6. do 9. ledna a většina nejdůležitějších výrobců osobních počítačů se zde předháněla v tom, kdo světu představí ty nejzajímavější novinky. A navzdory každoročním prognózám o tom, jak to s PC trhem vypadá špatně, skutečně bylo na co koukat. Čtěte více

Gartner: Trh s počítači v roce 2019 mírně rostl

14. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Prodej osobních počítačů podle Gartneru vloni poprvé po sedmi letech vykázal známky oživení. V posledním čtvrtletí roku 2019 se globálně prodalo 70,6 milionu PC, což představuje meziroční nárůst o 2,3 %. Během celého roku pak bylo prodáno 261 milionů počítačů, což je o 0,6 % víc než v roce 2018. Čtěte více