Dell Technologies představil servery PowerEdge XE

18. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Nové schopnosti serverů Dell EMC PowerEdge a softwarových řešení OpenManage pomáhají podnikům zvýšit tempo inovací díky škálovatelné, propojené a spolehlivé infrastruktuře a nástrojům. Nově navázaná spolupráce na vývoji kódu se společností Splunk pomůže podnikům začít získávat důležité poznatky z dat a využívat je k řízení IT.

Nový PowerEdge XE7100 je úložný server v provedení 5U s flexibilními možnostmi konfigurace, navržený pro inteligentní analýzu videa, streamování médií a objektové ukládání. Dokáže pojmout až 100 vysokokapacitních pevných disků pro bezpečné ukládání větších objemů dat. Navíc je vybavený jedním nebo dvěma dvouprocesorovými servery, až se čtyřmi GPU akcelerátory jako prevence vzniku datových sil a pro posílení inferenčního výkonu.

Vysoký výkon u serveru XE7100 neznamená vyšší celkové náklady na vlastnictví (TCO) a vyšší složitost. Ve standardním 42U racku dokáže pojmout díky vyšší hustotě až o 200 vysokokapacitních disků více, při 20% snížení náročnosti správy a zmenšení počtu napájecích kabelů o 50 %. Vyšší účinnost napájecího zdroje navíc snižuje spotřebu až o 40 %, a tím minimalizuje i provozní náklady a vliv na životní prostředí.

Software OpenManage zdokonaluje správu systémů a urychluje poskytování prostředků

S pomocí inteligentních nástrojů mohou zákazníci rychle přizpůsobovat a udržovat infrastrukturu a podporovat tak inovace. Lze-li jednoduše poskytovat a rozšiřovat technické platformy, IT se stává faktorem umožňujícím rychlé tempo inovací. 

Portfolio řešení pro správu systémů OpenManage Systems Management společnosti Dell EMC umožňuje rychlé zavádění a škálovatelnost dynamické infrastruktury s následujícími výhodami:

 • Snížení komplexity díky ucelenému souboru nástrojů pro správu na stejném místě pro fyzické i virtuální servery díky řešení OpenManage Integration pro VMware vCenter v.5.2. S podporou serveru PowerEdge XE2420 pro okrajová prostředí zajišťuje řešení OpenManage Integration pro VMware vCenter rychlou a efektivní komplexní správu systémů od edge lokalit až po hybridní cloud. Správce může například aktualizovat hypervizor a firmware v klastru PowerEdge s osmi uzly za necelé 4 minuty.
 • Automatizace a zjednodušení úkonů spojených s životním cyklem serveru a rychlé škálování pomocí architektury OpenManage Enterprise FlexSelect, která poskytuje maximální flexibilitu a zkracuje dobu nutnou k zaškolení. V rámci jednoho rozhraní uživatelé mohou:
  • Předcházet výpadkům díky inteligentní analýze, prediktivnímu upozorňování a automaticky generovaným požadavkům na podporu pomocí nástroje OpenManage Enterprise SupportAssist.
  • Zjednodušit a automatizovat aktualizace katalogu a repozitářů pomocí nástroje OpenManage Enterprise Update Manager.
  • Identifikovat a spravovat nedostatečně vytížené prostředky a spotřebu energie pro účely plánování pracovních zátěží pomocí nástroje OpenManage Enterprise Power Manager.
 • Inovativní modulární architektura FlexSelect umožňuje bezproblémovou integraci s nejrozšířenějšími správcovskými konzolemi a zajišťuje tak flexibilitu správy serverů PowerEdge.
  • Nástroj OpenManage Integration with ServiceNow zjednodušuje procesy řízení IT služeb a provozu v rozsáhlejších organizacích.

Průběžné zdokonalování a přehled o infrastruktuře

Informace o infrastruktuře získávané pomocí AIOps schopností nástrojů OpenManage Systems Management, jako je iDRAC, pomáhají průběžně vylaďovat datové centrum k vyšší odolnosti proti výpadku. iDRAC průběžně poskytuje přes 180 telemetrických údajů ze serveru pro účely aktivního monitoringu. Analýza a vizualizace těchto dat pomáhá odhalit důležité informace skryté ve zdánlivě nesouvisejících událostech jako vstupy pro aktivní správu. Tyto informace mohou posloužit k jemnému dolaďování provozu a zvyšování flexibility infrastruktury a podniku jako celku. OpenManage Enterprise a zásuvné moduly automatizují upozorňování a zásahy na základě přednastavených pravidel, což zvyšuje responzivitu a bezpečnost infrastruktury.

Společnost Dell Technologies navázala partnerství s poskytovatelem datově analytických řešení, společností Splunk, aby společně vyvinuli přídavný modul Dell EMC iDRAC Redfish for Splunk Enterprise pro získávání telemetrických dat Redfish. Cílem je pomoci zákazníkům zavést řízení provozu na základě analýzy dat. Novinkou je také panel pro vizualizace, který umožňuje monitorovat celé spektrum obchodních parametrů a výkonu infrastruktury z jedné obrazovky.

Video : 

Profilová karta firmy

Dell EMC

Dell EMC

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Česko i svět čeká boom datových center pro internet věcí

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Altron)
Trh s datovými centry zažívá díky rychlému rozvoji informačních technologií prudký růst. Týká se to i tzv. edge datových center, která jsou díky svému umístění v blízkosti koncových uživatelů vhodná například pro systémy v internetu věcí. Z globálního pohledu by se měl trh s těmito datacentry podle poradenské společnosti PwC do roku 2024 téměř ztrojnásobit. Čtěte více

Fujitsu představilo server Primergy RX2450 M1 s procesory AMD Epyc

19. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu)
Fujitsu v těchto dnech začíná prodávat server Primergy RX2450 M1 postavený na procesoru AMD EPYC. Systém s výškou 2U pro montáž do racku obsahuje dvě patice CPU, umožňuje flexibilní konfiguraci a poskytuje výkon pro širokou škálu aplikací při nižší spotřebě energie a menších nárocích na prostor datového centra. Čtěte více
Martin Joniak

SWS: Partnerům ulehčíme práci

15. 4. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Ondřej Pisklák, VAD manager, pre/post sale specialista Dell enterprise, společně s technickým konzultantem Dell enterprise Martinem Joniakem nám odpověděli na otázky, jak funguje VAD divize Dell enterprise společnosti SWS. Co všechno partnerům spolupráce s VAD divizí přináší a koho v případě zájmu kontaktovat, to se dozvíte v následujícím rozhovoru. Čtěte více

Nvidia představila vlastní serverové procesory

15. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Grace, jak Nvidia svůj nový procesor nazývá, je založen na ARMu. Ve vybraných operacích, jako jsou výpočty pro umělou inteligenci a obecně high performance computing (HPC), na které se specializuje, slibuje oproti dnes běžně používaným řešením až 10× vyšší výkon. Čtěte více