Dell Technologies představil servery PowerEdge XE

18. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Nové schopnosti serverů Dell EMC PowerEdge a softwarových řešení OpenManage pomáhají podnikům zvýšit tempo inovací díky škálovatelné, propojené a spolehlivé infrastruktuře a nástrojům. Nově navázaná spolupráce na vývoji kódu se společností Splunk pomůže podnikům začít získávat důležité poznatky z dat a využívat je k řízení IT.

Nový PowerEdge XE7100 je úložný server v provedení 5U s flexibilními možnostmi konfigurace, navržený pro inteligentní analýzu videa, streamování médií a objektové ukládání. Dokáže pojmout až 100 vysokokapacitních pevných disků pro bezpečné ukládání větších objemů dat. Navíc je vybavený jedním nebo dvěma dvouprocesorovými servery, až se čtyřmi GPU akcelerátory jako prevence vzniku datových sil a pro posílení inferenčního výkonu.

Vysoký výkon u serveru XE7100 neznamená vyšší celkové náklady na vlastnictví (TCO) a vyšší složitost. Ve standardním 42U racku dokáže pojmout díky vyšší hustotě až o 200 vysokokapacitních disků více, při 20% snížení náročnosti správy a zmenšení počtu napájecích kabelů o 50 %. Vyšší účinnost napájecího zdroje navíc snižuje spotřebu až o 40 %, a tím minimalizuje i provozní náklady a vliv na životní prostředí.

Software OpenManage zdokonaluje správu systémů a urychluje poskytování prostředků

S pomocí inteligentních nástrojů mohou zákazníci rychle přizpůsobovat a udržovat infrastrukturu a podporovat tak inovace. Lze-li jednoduše poskytovat a rozšiřovat technické platformy, IT se stává faktorem umožňujícím rychlé tempo inovací. 

Portfolio řešení pro správu systémů OpenManage Systems Management společnosti Dell EMC umožňuje rychlé zavádění a škálovatelnost dynamické infrastruktury s následujícími výhodami:

 • Snížení komplexity díky ucelenému souboru nástrojů pro správu na stejném místě pro fyzické i virtuální servery díky řešení OpenManage Integration pro VMware vCenter v.5.2. S podporou serveru PowerEdge XE2420 pro okrajová prostředí zajišťuje řešení OpenManage Integration pro VMware vCenter rychlou a efektivní komplexní správu systémů od edge lokalit až po hybridní cloud. Správce může například aktualizovat hypervizor a firmware v klastru PowerEdge s osmi uzly za necelé 4 minuty.
 • Automatizace a zjednodušení úkonů spojených s životním cyklem serveru a rychlé škálování pomocí architektury OpenManage Enterprise FlexSelect, která poskytuje maximální flexibilitu a zkracuje dobu nutnou k zaškolení. V rámci jednoho rozhraní uživatelé mohou:
  • Předcházet výpadkům díky inteligentní analýze, prediktivnímu upozorňování a automaticky generovaným požadavkům na podporu pomocí nástroje OpenManage Enterprise SupportAssist.
  • Zjednodušit a automatizovat aktualizace katalogu a repozitářů pomocí nástroje OpenManage Enterprise Update Manager.
  • Identifikovat a spravovat nedostatečně vytížené prostředky a spotřebu energie pro účely plánování pracovních zátěží pomocí nástroje OpenManage Enterprise Power Manager.
 • Inovativní modulární architektura FlexSelect umožňuje bezproblémovou integraci s nejrozšířenějšími správcovskými konzolemi a zajišťuje tak flexibilitu správy serverů PowerEdge.
  • Nástroj OpenManage Integration with ServiceNow zjednodušuje procesy řízení IT služeb a provozu v rozsáhlejších organizacích.

Průběžné zdokonalování a přehled o infrastruktuře

Informace o infrastruktuře získávané pomocí AIOps schopností nástrojů OpenManage Systems Management, jako je iDRAC, pomáhají průběžně vylaďovat datové centrum k vyšší odolnosti proti výpadku. iDRAC průběžně poskytuje přes 180 telemetrických údajů ze serveru pro účely aktivního monitoringu. Analýza a vizualizace těchto dat pomáhá odhalit důležité informace skryté ve zdánlivě nesouvisejících událostech jako vstupy pro aktivní správu. Tyto informace mohou posloužit k jemnému dolaďování provozu a zvyšování flexibility infrastruktury a podniku jako celku. OpenManage Enterprise a zásuvné moduly automatizují upozorňování a zásahy na základě přednastavených pravidel, což zvyšuje responzivitu a bezpečnost infrastruktury.

Společnost Dell Technologies navázala partnerství s poskytovatelem datově analytických řešení, společností Splunk, aby společně vyvinuli přídavný modul Dell EMC iDRAC Redfish for Splunk Enterprise pro získávání telemetrických dat Redfish. Cílem je pomoci zákazníkům zavést řízení provozu na základě analýzy dat. Novinkou je také panel pro vizualizace, který umožňuje monitorovat celé spektrum obchodních parametrů a výkonu infrastruktury z jedné obrazovky.

Video : 

Profilová karta firmy

Dell EMC

Dell EMC

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Jan Joska (HPE): Chceme být pro partnery atraktivnější a flexibilnější

22. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S channel manažerem společnosti Hewlett Packard Enterprise Janem Joskou jsme hovořili o inovovaném partnerském programu, jehož primárním cílem je, „aby se partnerům s firmou spolupracovalo ještě lépe.“ Pokud se chcete blíže seznámit s novinkami a možnostmi, které vám z nich vyplývají, jste na nejlepším možném místě. Čtěte více

VMware představil inovace pro datová centra a cloud

30. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: VMware )
VMware představil inovace pro virtuální cloudové sítě, které umožní pracovat s lokální infrastrukturou analogicky jako s veřejnými cloudovými prostředky a optimálně naplňovat potřeby aplikací a uživatelů. Čtěte více

PowerScale: Místo, kde chtějí být vaše nestrukturovaná data

16. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DNS)
Nestrukturovaná data představují data, která nejsou uložena v relačních databázích, virtuálních strojích apod., nýbrž uložena ve formě souborů či objektů a přistupuje se k nim prostřednictvím souborových systémů, např. SMB, NFS či prostřednictvím API, např. S3. (Advertoriál) Čtěte více
DNS Dell Technologies PreSales tým

DNS a Dell Technologies VxRail

9. 11. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DNS)
Dell Technologies divize value add distributora DNS, a. s., má jasno v tom, kdo je lídrem mezi HCI řešeními, jaké poskytuje výhody a proč by měly společnosti všech velikostí usilovat o nasazení a provoz hyperkonvergovaného řešení (HCI), kterým je Dell EMC VxRail. (Advertoriál) Čtěte více