Dell Technologies představil autonomní infrastrukturu

5. 12. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Autonomní infrastruktura Dell EMC PowerOne zjednodušuje implementaci řízení i využívání IT zdrojů. Platforma integruje servery PowerEdge, úložiště PowerMax, síťová zařízení PowerSwitch a virtualizaci VMware do jediného systému kombinovaného s inteligentním enginem pro automatizaci manuálních úkonů.

Dell EMC PowerOne se stává součástí portfolia produktů Dell Technologies Cloud, aby zákazníkům usnadnila jejich cestu do hybridního cloudu. Kombinace výkonu infrastruktury Dell EMC a softwaru VMware pomůže zajistit konzistentní infrastrukturu a provoz napříč privátními a veřejnými cloudy i okrajem infrastruktury. Odstraní se tak složitost řízení multicloudového prostředí.

 

Autonomní infrastruktura PowerOne umožňuje uživatelům soustředit se na výsledky

Srdcem autonomního provozu PowerOne je pokročilý automatizační engine. Funguje podobně jako např. asistent udržující vozidlo v jízdním pruhu, navigace nebo další funkce v autonomních vozech – auto zajistí většinu operací samostatně, pasažér musí vozu jen sdělit požadovaný cíl. Podobně umožňuje automatizace PowerOne administrátorům nastavit požadovaný záměr a systém pak sám najde nejlepší způsob, jak toho dosáhnout a vše provede.

Automatizační engine využívá výhody architektury mikroslužeb Kubernetes a používá workflow Ansible, aby uživatelům asistoval při automatizaci konfigurace a nasazení komponent, čímž zákazníkovi poskytne řízené datové centrum formou služby.

PowerOne poskytuje aplikační programovací rozhraní API na systémové úrovni, které uživatelům poskytuje kontrolu nad tvorbou zdrojů odpovídajících konkrétním obchodním cílům. API může být provázáno se stávajícími nástroji, jako jsou portály služeb, anebo nabízí možnost poskytování programovatelných IT operací oproti manuálním. Jde o koncept nazývaný Infrastructure as Code, který prakticky vylučuje potřebu přihlašovat se k jednotlivým systémům pro správu komponent. S PowerOne proto lze během několika kliknutí myší vytvářet VMware klastry, ihned připravené na pracovní zátěž.

 Co firmám přináší autonomní funkce PowerOne:

  • Launch Assist zrychluje instalace a konfigurace –S využitím workflow, založených na šablonách VMware Validated Designs a osvědčených postupech Dell EMC pomáhá PowerOne šetřit čas automatizací instalace a konfigurace hardwaru a VMware klastrů.
  • Lifecycle Assist pomáhá snižovat rizika infrastruktury – Díky zjednodušením každodenního provozu a řízení životního cyklu s pomocí automatizovaných modulárních aktualizací systému a validace, Lifecycle Assist nepřetržitě kontroluje správné nastavení hardwaru a firmwaru.
  • Expansion Assist přizpůsobuje infrastrukturu potřebám firmy – Prostřednictvím přidávání a odebírání kapacity a zdrojů, nebo při úpravách jejich přidělování, mohou zákazníci snadněji sladit provoz s požadavky firmy, a to prostřednictvím automatizovaných funkcí na provisioning a škálování.

All-in-One systém podporuje umělou inteligenci a strojové učení

Řešení PowerOne je navrženo pro poskytování služeb, zabezpečení a odolnosti, vyžadovaných kriticky důležitými aplikacemi, stejně jako vznikajícími aplikacemi z oblasti umělé inteligence a strojového učení. Přitom poskytuje snadné integrace s nástroji na řízení cloudu, jako je například VMware vRealize.

 

Komponenty PowerOne zahrnují:

  • PowerOne Controller. Toto zařízení je automatizačním enginem. Používá architekturu mikroslužeb Kubernetes a workflow Ansible pro automatizaci konfigurace, nasazení a řízení životního cyklu komponent.
  • PowerEdge MX. No-mid-plane design, unikátní pro tento modulární server, umožňuje systémům PowerEdge MX podporovat více různých generací technologií, jako jsou mikroprocesory, nové typy úložišť a inovace v konektivitě – a to i do budoucna. PowerOne automatizuje tuto kinetickou infrastrukturu v momentě, kdy přiřazuje zdroje tak, jak je potřeba pro poskytování škálovatelné a skutečně dynamické výpočetní kapacity.
  • PowerSwitch. Přepínače Dell EMC pohánějí některá z největších webových prostředí na světě a poskytují uživatelům výběr z operačních systémů, aby nejlépe odpovídaly jejich potřebám. PowerOne snižuje složitost abstrahováním a automatizací hardwarových přepínačů, takže je virtuální síť automaticky poskytována úlohám VMware.
  • PowerMax. Úložné pole poskytující výkon prostřednictvím kombinace architektury, snadného ovládání a ověřených inovací. Pro další zjednodušení a zrychlení provozu automatizuje PowerOne provisioning úložné kapacity a zónování a dynamicky rozšiřuje nové skupiny klastrů, když detekuje nové zdroje.
  • PowerProtect. Aby nedošlo ke ztrátě dat, může PowerOne těžit také z portfolia pro ochranu dat PowerProtect. Nabídka zahrnuje zabezpečené cloudové úložiště, integrovaná zařízení a softwarově definovaná řešení.

Aby organizacím pomohl pocítit produkční přínosy ještě rychleji, nabízí Dell Technologies Services služby ProConsult určené pro konzultace a migraci, ProDeploy zaměřující se na experty na místě u zákazníka pro zrychlení adopce a ProSupport Plus pro nepřetržitou podporu s jediným kontaktním místem.

Video : 

Podobné články

Top trendy v oblasti infrastruktury a provozu v roce 2021

22. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Gartner identifikoval top trendy v oblasti infrastruktury a provozu pro rok 2021 - klíčová bude schopnost provozovat podnikové systémy a aplikace kdekoliv, na optimální infrastruktuře a co nejodolnějším způsobem. Čtěte více

Symbióza na poli infrastrukturního, výkonnostního a bezpečnostního monitoringu

18. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Společnost Flowmon Networks uzavřela alianci se specialistou na IT monitoring Paessler AG. Společné řešení kombinuje přednosti obou platforem – široký záběr infrastrukturálního monitoringu s vysokým výkonem a bezpečnostní analytikou. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Lenovo nabízí zákazníkům využití infrastruktury jako služby

26. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Služba Lenovo TruScale Infrastructure Services je založená na pronájmu zařízení – avšak instalovaném u zákazníka nebo na jím určeném místě. Infrastruktura jako služba poskytuje flexibilnější využívání prostředků, rychlou implementaci a téměř neomezený výkon a zákazník zaplatí pouze za využívané prostředky, podobně jako by používal cloud. Čtěte více