Dell rozšířil své bezpečnostní portfolio o nové služby a řešení

21. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies představila nové bezpečnostní služby a řešení, které podnikům pomáhají chránit se před hrozbami, reagovat na útoky a zabezpečit koncová zařízení, systémy a cloudy.

Podle průzkumu Dell Technologies se 72 % manažerů a pracovníků IT domnívá, že změny způsobů výkonu práce vystavují jejich podniky ještě větším rizikům. Vysoce distribuované IT prostředí vytváří nové příležitosti pro kyberzločince a vyžaduje, aby podniky změnily svůj přístup k zabezpečení a obnově dat a systémů. Bezpečnostní novinky v nabídce Dellu pomáhají tyto problémy řešit. Zákazníci tedy mohou omezit rizika a chránit své podnikání.

Managed Detection and Response(MDR) Pro Plus pomáhá chránit IT prostředí

Společnost Dell rozšiřuje svoji nabídku MDR o řešení Managed Detection and Response Pro Plus, což je plně externě řízené řešení bezpečnostních operací, které pomáhá podnikům předcházet bezpečnostním hrozbám, reagovat na ně a zotavovat se z nich.

Řešením Managed Detection and Response Pro Plus chrání společnost Dell koncové body, infrastrukturu, software, hardware a cloudy tím, že:

 • poskytuje nepřetržitou detekci a vyšetřování hrozeb a zároveň odhaluje zranitelnosti a stanovuje priority jejich oprav;
 • provádí simulace průniků a útoků kvůli ověření správné konfigurace a funkčnosti stávajících bezpečnostních opatření, včetně nastavení webové nebo e-mailové brány;
 • provádí penetrační testy s cílem nalézt zranitelné cesty do prostředí podniku pomocí stejných technik, jaké používají zkušení hackeři, označuje potenciálně podezřelé aktivity a doporučuje zlepšení bezpečnostních opatření;
 • celoročně poskytuje školení v kybernetické bezpečnosti v podobě stručných, snadno pochopitelných modulů, které zlepšují povědomí zaměstnanců o rizicích a podporují osvědčené postupy;
 • nabízí službu zajištění zotavení po incidentu, kdy certifikovaní odborníci přímo u zákazníka ihned vyhodnotí bezpečnostní incident a v případě porušení bezpečnosti zajistí obnovu běžného provozu.

Dell posiluje své portfolio pro správu hrozeb řešením CrowdStrike

Vedle přístupu založeného na externě řízených službách umožňuje Dell podnikům navrhovat, spravovat a zabezpečovat vlastní IT prostředí. Nyní rozšiřuje výběr softwaru pro kybernetickou bezpečnost o řešení CrowdStrike Falcon, které zařadila do svého portfolia SafeGuard and Response. Díky nativně cloudové platformě CrowdStrike mohou podniky získat přístup k rozšířené sadě nástrojů, které urychlují vyšetřování hrozeb a reakci na ně a chrání nejrizikovější oblasti: koncové body, cloudové pracovní úlohy, identity a data.

Přidáním platformy CrowdStrike do portfolia mohou zákazníci při řešení svých narůstajících bezpečnostních potřeb snáze spoléhat na společnost Dell, včetně podpory na cestě k architektuře postavené na principu nulové důvěry.

Dell poskytuje hardwarovou ochranu svých komerčních počítačů

Společnost Dell Technologies uvedla na trh cloudovou verzi své služby bezpečného ověřování komponent Secured Component Verification (SCV), díky níž mohou zákazníci získat důvěru v produkty díky integraci mezi konstrukcí počítačů a dodavatelským řetězcem. Toto vylepšené řešení poskytuje podnikovým zákazníkům větší jistotu, že jejich počítače budou dodány tak, jak byly objednány a sestaveny z výroby.

Cloudové zabezpečené ověřování komponent pomáhá snížit riziko neoprávněné manipulace s komerčními počítači Dell. Společnost Dell generuje digitální certifikát uložený v zabezpečeném cloudovém prostředí, který dokumentuje klíčové součásti počítače v továrně. Po dodání může podnikové IT oddělení počítače zkontrolovat podle příslušných certifikátů a ověřit integritu komponent. Tato služba také umožňuje podnikovému IT ověřit všechny počítače naráz v jednom přehledu, namísto ověřování každého zařízení lokálně.

Product Success Accelerator for Cyber Recovery pomáhá chránit před útoky

Dell dále představil službu Product Success Accelerator (PSX) for Cyber Recovery, která zákazníkům pomáhá připravit se na případnou kybernetickou bezpečnostní událost. Služba zjednodušuje implementaci a provoz bezpečnějšího, izolovaného trezoru pro kybernetickou obnovu umožňujícího chránit kritická data a zachovávat kontinuitu podnikání.

Jde o první standardizovanou službu odstupňovanou podle konkrétních výsledků, která je k dispozici v nové rodině služeb PSX. Zákazníci si mohou vybrat ze tří úrovní asistence podle svých potřeb:

 • Připravenost (Ready) zahrnuje plánovací workshopy, instalaci a konfiguraci trezoru Dell Cyber Recovery, příručku, plán a školení dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti.
 • Optimalizace (Optimize) přidává čtvrtletní vyhodnocení trezoru, doporučení pro prostředí, včetně aktualizací, záplat a pravidel, a asistované simulace testů obnovy.
 • Provoz (Operate) přidává průběžnou operativní asistenci při monitorování a vyšetřování aktivit, iniciování nápravných opatření a poskytování podpory v případě kybernetického útoku.

Dostupnost

 • Řešení Dell Managed Detection and Response Pro Plus je celosvětově k dispozici přímo i prostřednictvím obchodních partnerů.
 • Incident Recovery Care je aktuálně k dispozici v Severní Americe.
 • Dell SafeGuard and Response with CrowdStrike je k dispozici celosvětově.
 • Zabezpečené ověřování komponent (v cloudu) bude celosvětově k dispozici pro komerční počítače Dell od května.
 • Dell Product Success Accelerator for Cyber Recovery je aktuálně k dispozici v Severní Americe jak přímo, tak prostřednictvím obchodních partnerů.

Profilová karta firmy

Dell Technologies

Dell Technologies

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Nová aliance All4Cyber chce bojovat proti kybernetickým hrozbám

30. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: All4Cyber)
V době, kdy se otázka kybernetické bezpečnosti stává stále zásadnějším momentem každodenní reality jednotlivců i organizací, vstupuje na český trh aliance All4Cyber. Zakládajícími členy All4Cyber jsou renomované společnosti Antesto, CNS, DATASYS, DATRON, IdStory a TeskaLabs. Čtěte více

ESET vydal zprávu o aktivitách státy podporovaných útočníků. Nejvíce operací bylo spojeno s Ruskem

27. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Nejnovější zpráva společnosti ESET, APT Activity Report, shrnuje zásadní aktivity útočných skupin, které byly sledovány bezpečnostními experty společnosti od října 2023 do konce března 2024. Hlavními cíli většiny útočných kampaní byly vládní organizace. Skupiny napojené na Rusko se zaměřily na špionáž v Evropské unii a pokračovaly také v útocích proti Ukrajině. Čtěte více

Útočníci zneužívali tzv. „Cat-Phishing“, falešné faktury, či legitimní mechanismus BITS

24. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Čtvrtletní zpráva HP Wolf Security Threat Insights odhaluje, že útočníci aktuálně zneužívají otevřené přesměrování, falešné faktury a techniky využívající regulérní prostředky systému. Čtěte více

Průměrná česká společnost nyní čelí v průměru více než 2 000 útoků týdně

23. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Kyberbezpečnostní společnost Check Point Software Technologies upozorňuje, že od začátku letošního roku vidíme další prudký nárůst kyberútoků. V dubnu čelily české společnosti v průměru enormním 2 000 kyberútokům týdně. Přitom průměr za první tři měsíce byl „pouze“ 1 570 kyberútoků týdně na jednu českou organizaci. Čtěte více