Dell rozšířil své bezpečnostní portfolio o nové služby a řešení

21. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies představila nové bezpečnostní služby a řešení, které podnikům pomáhají chránit se před hrozbami, reagovat na útoky a zabezpečit koncová zařízení, systémy a cloudy.

Podle průzkumu Dell Technologies se 72 % manažerů a pracovníků IT domnívá, že změny způsobů výkonu práce vystavují jejich podniky ještě větším rizikům. Vysoce distribuované IT prostředí vytváří nové příležitosti pro kyberzločince a vyžaduje, aby podniky změnily svůj přístup k zabezpečení a obnově dat a systémů. Bezpečnostní novinky v nabídce Dellu pomáhají tyto problémy řešit. Zákazníci tedy mohou omezit rizika a chránit své podnikání.

Managed Detection and Response(MDR) Pro Plus pomáhá chránit IT prostředí

Společnost Dell rozšiřuje svoji nabídku MDR o řešení Managed Detection and Response Pro Plus, což je plně externě řízené řešení bezpečnostních operací, které pomáhá podnikům předcházet bezpečnostním hrozbám, reagovat na ně a zotavovat se z nich.

Řešením Managed Detection and Response Pro Plus chrání společnost Dell koncové body, infrastrukturu, software, hardware a cloudy tím, že:

 • poskytuje nepřetržitou detekci a vyšetřování hrozeb a zároveň odhaluje zranitelnosti a stanovuje priority jejich oprav;
 • provádí simulace průniků a útoků kvůli ověření správné konfigurace a funkčnosti stávajících bezpečnostních opatření, včetně nastavení webové nebo e-mailové brány;
 • provádí penetrační testy s cílem nalézt zranitelné cesty do prostředí podniku pomocí stejných technik, jaké používají zkušení hackeři, označuje potenciálně podezřelé aktivity a doporučuje zlepšení bezpečnostních opatření;
 • celoročně poskytuje školení v kybernetické bezpečnosti v podobě stručných, snadno pochopitelných modulů, které zlepšují povědomí zaměstnanců o rizicích a podporují osvědčené postupy;
 • nabízí službu zajištění zotavení po incidentu, kdy certifikovaní odborníci přímo u zákazníka ihned vyhodnotí bezpečnostní incident a v případě porušení bezpečnosti zajistí obnovu běžného provozu.

Dell posiluje své portfolio pro správu hrozeb řešením CrowdStrike

Vedle přístupu založeného na externě řízených službách umožňuje Dell podnikům navrhovat, spravovat a zabezpečovat vlastní IT prostředí. Nyní rozšiřuje výběr softwaru pro kybernetickou bezpečnost o řešení CrowdStrike Falcon, které zařadila do svého portfolia SafeGuard and Response. Díky nativně cloudové platformě CrowdStrike mohou podniky získat přístup k rozšířené sadě nástrojů, které urychlují vyšetřování hrozeb a reakci na ně a chrání nejrizikovější oblasti: koncové body, cloudové pracovní úlohy, identity a data.

Přidáním platformy CrowdStrike do portfolia mohou zákazníci při řešení svých narůstajících bezpečnostních potřeb snáze spoléhat na společnost Dell, včetně podpory na cestě k architektuře postavené na principu nulové důvěry.

Dell poskytuje hardwarovou ochranu svých komerčních počítačů

Společnost Dell Technologies uvedla na trh cloudovou verzi své služby bezpečného ověřování komponent Secured Component Verification (SCV), díky níž mohou zákazníci získat důvěru v produkty díky integraci mezi konstrukcí počítačů a dodavatelským řetězcem. Toto vylepšené řešení poskytuje podnikovým zákazníkům větší jistotu, že jejich počítače budou dodány tak, jak byly objednány a sestaveny z výroby.

Cloudové zabezpečené ověřování komponent pomáhá snížit riziko neoprávněné manipulace s komerčními počítači Dell. Společnost Dell generuje digitální certifikát uložený v zabezpečeném cloudovém prostředí, který dokumentuje klíčové součásti počítače v továrně. Po dodání může podnikové IT oddělení počítače zkontrolovat podle příslušných certifikátů a ověřit integritu komponent. Tato služba také umožňuje podnikovému IT ověřit všechny počítače naráz v jednom přehledu, namísto ověřování každého zařízení lokálně.

Product Success Accelerator for Cyber Recovery pomáhá chránit před útoky

Dell dále představil službu Product Success Accelerator (PSX) for Cyber Recovery, která zákazníkům pomáhá připravit se na případnou kybernetickou bezpečnostní událost. Služba zjednodušuje implementaci a provoz bezpečnějšího, izolovaného trezoru pro kybernetickou obnovu umožňujícího chránit kritická data a zachovávat kontinuitu podnikání.

Jde o první standardizovanou službu odstupňovanou podle konkrétních výsledků, která je k dispozici v nové rodině služeb PSX. Zákazníci si mohou vybrat ze tří úrovní asistence podle svých potřeb:

 • Připravenost (Ready) zahrnuje plánovací workshopy, instalaci a konfiguraci trezoru Dell Cyber Recovery, příručku, plán a školení dovedností v oblasti kybernetické bezpečnosti.
 • Optimalizace (Optimize) přidává čtvrtletní vyhodnocení trezoru, doporučení pro prostředí, včetně aktualizací, záplat a pravidel, a asistované simulace testů obnovy.
 • Provoz (Operate) přidává průběžnou operativní asistenci při monitorování a vyšetřování aktivit, iniciování nápravných opatření a poskytování podpory v případě kybernetického útoku.

Dostupnost

 • Řešení Dell Managed Detection and Response Pro Plus je celosvětově k dispozici přímo i prostřednictvím obchodních partnerů.
 • Incident Recovery Care je aktuálně k dispozici v Severní Americe.
 • Dell SafeGuard and Response with CrowdStrike je k dispozici celosvětově.
 • Zabezpečené ověřování komponent (v cloudu) bude celosvětově k dispozici pro komerční počítače Dell od května.
 • Dell Product Success Accelerator for Cyber Recovery je aktuálně k dispozici v Severní Americe jak přímo, tak prostřednictvím obchodních partnerů.

Profilová karta firmy

Dell Technologies

Dell Technologies

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Projekt Fort Zero od Dell Technologies mění kybernetickou bezpečnost

8. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies představila projekt Fort Zero, který poskytuje komplexní bezpečnostní řešení založené na konceptu nulové důvěry. Řešení má chránit globální podniky a organizace před kybernetickými útoky a bude ověřeno ministerstvem obrany USA. Další novinkou je služba PSX pro zálohování. Čtěte více

NIS-2 zpřísní nároky na kybernetickou bezpečnost většiny IT poskytovatelů či jejich zákazníků

2. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Nově připravovaná směrnice EU v oblasti kybernetické bezpečnosti přinese nové nároky na IT bezpečnost pro celou řadu organizací včetně poskytovatelů IT. Podle dotazování mezi lokálními prodejními partnery GFI Software se NIS-2 dotkne až dvou třetin z nich nebo jejich koncových zákazníků. Čtěte více

Multicloud přináší problémy se zabezpečením přístupu uživatelů

1. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco systems)
Společnost Cisco zveřejnila studii Global Networking Trends Report, která zkoumala, jak nejlépe poskytnout distribuovaným pracovníkům konzistentní, bezpečné a odkudkoli dostupné připojení k aplikacím v multicloudovém prostředí. Zpráva dále analyzuje, jak organizace nasazují síťové technologie, aby podpořily digitální transformaci. Čtěte více

Hlavním zdrojem DDoS útoků na české firmy se stává Asie

30. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počet i intenzita DDoS útoků na české firmy se v dubnu po březnovém růstu vrátily na standardní úroveň. Hlavní zdrojem se postupně stává asijský kontinent, ze kterého k nám již třetí měsíc po sobě míří nejvíce útoků. Zásadně se také rozšířil počet míst a zařízení, ze kterých útoky probíhají. Čtěte více