Dell rozšířil portfolio hyperkonvergované infrastruktury

13. 4. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell)
Nová zařízení, od VCE VxRail strojů přes VxRack systémy po flexibilní VMware Virtual SAN Ready uzly a další generaci zařízení řady Dell XC, umožňují společnosti Dell nabízet tu nejširší možnou škálu řešení pro toto odvětví na trhu.

Od dubna je nabídka hyperkonvergovaného portfolia Dellu rozšířena o nové přírůstky VCE a konvergované platformy divize společnosti EMC, které se stávají součástí portfolia Dell.

  • Skupina zařízení VCE VxRail – integrovaná zařízení hyperkonvergované infrastruktury, která jsou vyvinuta společně s VMware. Jsou předem konfigurovány a testovány speciálně pro prostředí VMware. VCE VxRail zařízení spojují dohromady datové služby a systémy správy EMC s hyperkonvergovaným softwarem VMware. VCE VxRail zařízení jsou k dispozici v široké škále konfigurací pro malé až středně velké nasazení. Zařízení jsou schopná dostát různým požadavkům pracovní zátěže s řadou konfigurací, včetně flash možností.
  • VCE VxRack uzel a VxRack 1000 FLEX systém – systémy VCE VxRack umožňují přejít od fyzických SANů (Storage Area Networks) k hyperkonvergovaným systémům. VxRack uzel je softwarově definovaný blok úložiště se softwarem EMC ScaleIO, který umožňuje rychlé nasazení a pružnou škálovatelnost. Systém VxRack 1000 FLEX je hyperkonvergovaná infrastruktura rackových rozměrů nabízející vysoký výpočetní výkon, softwarově definované úložiště a síťování.
  • Dell také představil referenční architekturu pro konvergovanou infrastrukturu EMC, která poskytuje flexibilitu při nasazení rackové architektury s využití serverů Dell PowerEdge.

Další nové přírůstky do portfolia hyperkonvergované infrastruktury zahrnují:

  • Dell VMware Virtual SAN Ready uzly – umožňuje stavět hyperkonvergovaná řešení VMware na virtuálních SAN Ready uzlech od Dellu.
  • Řada Dell XC pro hyperkonvergovaná zařízení – řada Dell XC přináší vyšší výkon portfoliu konfigurovatelných 1U a 2U zařízení při využití od VDI až po privátní cloud. Řada XC má nyní také certifikovanou integraci s technologickou platformu SAP NetWeaver běžící na Linuxu.
  • Hybridní cloudová platforma Dell pro VMware doplňuje Virtual SAN – sloučení řešení Dell Active System Manager spolu s VMware vCenter, vRealize a Virtual SAN vytváří plnohodnotnou soukromou i hybridní cloudovou platformu. Nová podpora VMware Virtual SAN poskytuje předepsaný návod pro budování cloudu pomocí hyperkonvergovaného softwaru se systémem, který spojuje VMware vRealize přímo s fyzickou infrastrukturou.

Dostupnost

  • Zařízení VCE VxRail, VCE uzel VxRack, uzly Dell VMware Virtual SAN Ready (zákaznická sestava), a nejnovější řada Dell XC jsou k dispozici od dubna u společnosti Dell a jejich obchodních partnerů.
  • Referenční architektura Dell pro konvergovanou infrastrukturu EMC, podpora VMware Virtual SAN v rámci hybridní cloudové platformy Dell pro VMware a Dell VMware Virtual SAN Ready uzly (instalovány z výroby) budou dostupné ve druhém čtvrtletí roku 2016.
  • Dostupnost VCE VxRack 1000 FLEX je plánovaná na druhé čtvrtletí tohoto roku.

Podobné články

Schneider Electric: chlazení Uniflair Rack Mounted

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Edge data centra mohou být umístěna doslova kdekoliv – v těsném napojení na serverovnu, v kanceláři obsazené zaměstnanci, v maloobchodním zařízení nebo v nepříznivých podmínkách venkovního prostředí. Bezpečný a plynulý chod těchto řešení i v extrémních podmínkách zajistí chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW od Schneider Electric. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Ivan Preisler (Fujitsu): Chystáme investice do partnerské sítě

16. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Vloni došlo u společnosti Fujitsu, která je jedním z technologických lídrů, k řadě významných změn. Firma se nově profiluje jako 100% partnersky orientovaná, došlo ke změnám ve struktuře a část výroby se přesunula do České republiky. Jak se novinky dotknou českých resellerů a co znamená, že společnost navýší investice do partnerské sítě, to nám prozradil Ivan Preisler, channel sales director Fujitsu v ČR. Čtěte více

IDC: Prodej serverů i podnikových úložišť letos kvůli pandemii COVID-19 klesne

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výdaje koncových uživatelů na servery a podnikové úložné systémy letos podle IDC meziročně v důsledku pandemie viru COVID-19 klesnou o 3,4 % v případě serverů (na 88,6 miliardy USD) a o 5,5 % na 28,7 miliardy USD v případě úložišť. Čtěte více