Dell rozšířil portfolio hyperkonvergované infrastruktury

13. 4. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell)
Nová zařízení, od VCE VxRail strojů přes VxRack systémy po flexibilní VMware Virtual SAN Ready uzly a další generaci zařízení řady Dell XC, umožňují společnosti Dell nabízet tu nejširší možnou škálu řešení pro toto odvětví na trhu.

Od dubna je nabídka hyperkonvergovaného portfolia Dellu rozšířena o nové přírůstky VCE a konvergované platformy divize společnosti EMC, které se stávají součástí portfolia Dell.

  • Skupina zařízení VCE VxRail – integrovaná zařízení hyperkonvergované infrastruktury, která jsou vyvinuta společně s VMware. Jsou předem konfigurovány a testovány speciálně pro prostředí VMware. VCE VxRail zařízení spojují dohromady datové služby a systémy správy EMC s hyperkonvergovaným softwarem VMware. VCE VxRail zařízení jsou k dispozici v široké škále konfigurací pro malé až středně velké nasazení. Zařízení jsou schopná dostát různým požadavkům pracovní zátěže s řadou konfigurací, včetně flash možností.
  • VCE VxRack uzel a VxRack 1000 FLEX systém – systémy VCE VxRack umožňují přejít od fyzických SANů (Storage Area Networks) k hyperkonvergovaným systémům. VxRack uzel je softwarově definovaný blok úložiště se softwarem EMC ScaleIO, který umožňuje rychlé nasazení a pružnou škálovatelnost. Systém VxRack 1000 FLEX je hyperkonvergovaná infrastruktura rackových rozměrů nabízející vysoký výpočetní výkon, softwarově definované úložiště a síťování.
  • Dell také představil referenční architekturu pro konvergovanou infrastrukturu EMC, která poskytuje flexibilitu při nasazení rackové architektury s využití serverů Dell PowerEdge.

Další nové přírůstky do portfolia hyperkonvergované infrastruktury zahrnují:

  • Dell VMware Virtual SAN Ready uzly – umožňuje stavět hyperkonvergovaná řešení VMware na virtuálních SAN Ready uzlech od Dellu.
  • Řada Dell XC pro hyperkonvergovaná zařízení – řada Dell XC přináší vyšší výkon portfoliu konfigurovatelných 1U a 2U zařízení při využití od VDI až po privátní cloud. Řada XC má nyní také certifikovanou integraci s technologickou platformu SAP NetWeaver běžící na Linuxu.
  • Hybridní cloudová platforma Dell pro VMware doplňuje Virtual SAN – sloučení řešení Dell Active System Manager spolu s VMware vCenter, vRealize a Virtual SAN vytváří plnohodnotnou soukromou i hybridní cloudovou platformu. Nová podpora VMware Virtual SAN poskytuje předepsaný návod pro budování cloudu pomocí hyperkonvergovaného softwaru se systémem, který spojuje VMware vRealize přímo s fyzickou infrastrukturou.

Dostupnost

  • Zařízení VCE VxRail, VCE uzel VxRack, uzly Dell VMware Virtual SAN Ready (zákaznická sestava), a nejnovější řada Dell XC jsou k dispozici od dubna u společnosti Dell a jejich obchodních partnerů.
  • Referenční architektura Dell pro konvergovanou infrastrukturu EMC, podpora VMware Virtual SAN v rámci hybridní cloudové platformy Dell pro VMware a Dell VMware Virtual SAN Ready uzly (instalovány z výroby) budou dostupné ve druhém čtvrtletí roku 2016.
  • Dostupnost VCE VxRack 1000 FLEX je plánovaná na druhé čtvrtletí tohoto roku.

Podobné články

Dell Technologies přichází s novou generací serverů pro AI a edge computing

22. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
S portfoliem 17 nových serverů směřuje Dell Technologies k autonomní infrastruktuře, která nabízí lepší efektivitu IT, podporuje AI a vychází vstříc potřebám IT mimo klasické datové centrum, zejména v oblasti edge computingu. Čtěte více

Prodej serverů v posledním čtvrtletí loňského roku rostl v tržbách, ale klesal v objemu

18. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej serverů v závěrečném kvartále loňského roku podle IDC v tržbách výrobců meziročně vzrostl o 1,5 % na 25,8 miliardy USD. V počtu prodaných zařízení naopak trh o tři procenta klesl na 3,3 milionu kusů. Čtěte více

Dell EMC PowerStore Metro Node přináší automatické zajištění kontinuity provozu

24. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Na rozdíl od některých aktivně-pasivních řešení nabízí nový uzel PowerStore aktivní-aktivní konfiguraci se simultánním zápisem v obou lokalitách a podporuje nulovou hodnotu cílového bodu zotavení (RPO) a cílové doby zotavení (RTO). Čtěte více

Česká datová centra přecházejí na SSD

9. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Podle průzkumu společnosti Kingston přecházejí datová centra v České republice průběžně na výkonná SSD podnikové třídy. Jaké to má výhody a co z výpovědí respondentů vyplývá? Čtěte více