Dell rozšířil portfolio hyperkonvergované infrastruktury

13. 4. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell)
Nová zařízení, od VCE VxRail strojů přes VxRack systémy po flexibilní VMware Virtual SAN Ready uzly a další generaci zařízení řady Dell XC, umožňují společnosti Dell nabízet tu nejširší možnou škálu řešení pro toto odvětví na trhu.

Od dubna je nabídka hyperkonvergovaného portfolia Dellu rozšířena o nové přírůstky VCE a konvergované platformy divize společnosti EMC, které se stávají součástí portfolia Dell.

  • Skupina zařízení VCE VxRail – integrovaná zařízení hyperkonvergované infrastruktury, která jsou vyvinuta společně s VMware. Jsou předem konfigurovány a testovány speciálně pro prostředí VMware. VCE VxRail zařízení spojují dohromady datové služby a systémy správy EMC s hyperkonvergovaným softwarem VMware. VCE VxRail zařízení jsou k dispozici v široké škále konfigurací pro malé až středně velké nasazení. Zařízení jsou schopná dostát různým požadavkům pracovní zátěže s řadou konfigurací, včetně flash možností.
  • VCE VxRack uzel a VxRack 1000 FLEX systém – systémy VCE VxRack umožňují přejít od fyzických SANů (Storage Area Networks) k hyperkonvergovaným systémům. VxRack uzel je softwarově definovaný blok úložiště se softwarem EMC ScaleIO, který umožňuje rychlé nasazení a pružnou škálovatelnost. Systém VxRack 1000 FLEX je hyperkonvergovaná infrastruktura rackových rozměrů nabízející vysoký výpočetní výkon, softwarově definované úložiště a síťování.
  • Dell také představil referenční architekturu pro konvergovanou infrastrukturu EMC, která poskytuje flexibilitu při nasazení rackové architektury s využití serverů Dell PowerEdge.

Další nové přírůstky do portfolia hyperkonvergované infrastruktury zahrnují:

  • Dell VMware Virtual SAN Ready uzly – umožňuje stavět hyperkonvergovaná řešení VMware na virtuálních SAN Ready uzlech od Dellu.
  • Řada Dell XC pro hyperkonvergovaná zařízení – řada Dell XC přináší vyšší výkon portfoliu konfigurovatelných 1U a 2U zařízení při využití od VDI až po privátní cloud. Řada XC má nyní také certifikovanou integraci s technologickou platformu SAP NetWeaver běžící na Linuxu.
  • Hybridní cloudová platforma Dell pro VMware doplňuje Virtual SAN – sloučení řešení Dell Active System Manager spolu s VMware vCenter, vRealize a Virtual SAN vytváří plnohodnotnou soukromou i hybridní cloudovou platformu. Nová podpora VMware Virtual SAN poskytuje předepsaný návod pro budování cloudu pomocí hyperkonvergovaného softwaru se systémem, který spojuje VMware vRealize přímo s fyzickou infrastrukturou.

Dostupnost

  • Zařízení VCE VxRail, VCE uzel VxRack, uzly Dell VMware Virtual SAN Ready (zákaznická sestava), a nejnovější řada Dell XC jsou k dispozici od dubna u společnosti Dell a jejich obchodních partnerů.
  • Referenční architektura Dell pro konvergovanou infrastrukturu EMC, podpora VMware Virtual SAN v rámci hybridní cloudové platformy Dell pro VMware a Dell VMware Virtual SAN Ready uzly (instalovány z výroby) budou dostupné ve druhém čtvrtletí roku 2016.
  • Dostupnost VCE VxRack 1000 FLEX je plánovaná na druhé čtvrtletí tohoto roku.

Podobné články

Cisco představilo nová cloudová řešení včetně serverů pro hybridní provoz

14. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila nové způsoby, jak pomáhá zákazníkům urychlit digitální transformaci přesunem dalších prostředků do cloudu. Propojený, distribuovaný svět, ve kterém žijeme, je mnohem více než dříve závislý na cloudu a podnikové IT týmy se potýkají se zajišťováním optimální digitální zkušenosti kdekoli a kdykoli uživatelé potřebují přístup. Čtěte více
Jiří Dobeš, Business Unit Manager divize Dell v DNS

DNS (Jiří Dobeš a Vladimír Havelka): Každý den chceme být o krůček lepší

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a DNS)
Maximum informací o divizi Dell ve společnosti DNS jsme pro vás získali díky možnosti vyzpovídat Business Unit Managera Jiřího Dobeše a Senior Consultanta Vladimíra Havelku. Hovořili jsme nejen o pohodové atmosféře v DNS a společné snaze se neustále zlepšovat, ale i o dopadu covidové pandemie, aktuálních trendech, produktových novinkách z portfolia Dellu i plánech do budoucna a mnoha dalších zajímavých věcech. Čtěte více

Dell EMC: úložiště PowerStore 500

30. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies zvyšuje výkon a rozšiřuje schopnosti podnikových úložných systémů Dell EMC PowerStore novým softwarem a možnostmi automatizace. Představuje také nízkonákladový model PowerStore 500 s výkonem a funkcemi podnikové třídy vhodný pro širší okruh podniků a způsobů využití. Čtěte více
Jan Zeman, distribution business manager CZ&SK v Hewlett Packard Enterprise

Jan Zeman (HPE): HPE iQuote a FlexOffers vám výrazně usnadní každodenní činnosti

19. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Janem Zemanem, Distribution Business Managerem CZ&SK ve společnosti Hewlett Packard Enterprise, jsme hovořili o nástrojích HPE iQuote a FlexOffers. Jejich cílem je partnerům usnadnit a urychlit často opakované činnost související s objednáváním a konfigurováním produktů a služeb HPE. Navíc nabízejí i zajímavé slevy a motivační program. Čtěte více