Dell rozšířil portfolio hyperkonvergované infrastruktury

13. 4. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell)
Nová zařízení, od VCE VxRail strojů přes VxRack systémy po flexibilní VMware Virtual SAN Ready uzly a další generaci zařízení řady Dell XC, umožňují společnosti Dell nabízet tu nejširší možnou škálu řešení pro toto odvětví na trhu.

Od dubna je nabídka hyperkonvergovaného portfolia Dellu rozšířena o nové přírůstky VCE a konvergované platformy divize společnosti EMC, které se stávají součástí portfolia Dell.

  • Skupina zařízení VCE VxRail – integrovaná zařízení hyperkonvergované infrastruktury, která jsou vyvinuta společně s VMware. Jsou předem konfigurovány a testovány speciálně pro prostředí VMware. VCE VxRail zařízení spojují dohromady datové služby a systémy správy EMC s hyperkonvergovaným softwarem VMware. VCE VxRail zařízení jsou k dispozici v široké škále konfigurací pro malé až středně velké nasazení. Zařízení jsou schopná dostát různým požadavkům pracovní zátěže s řadou konfigurací, včetně flash možností.
  • VCE VxRack uzel a VxRack 1000 FLEX systém – systémy VCE VxRack umožňují přejít od fyzických SANů (Storage Area Networks) k hyperkonvergovaným systémům. VxRack uzel je softwarově definovaný blok úložiště se softwarem EMC ScaleIO, který umožňuje rychlé nasazení a pružnou škálovatelnost. Systém VxRack 1000 FLEX je hyperkonvergovaná infrastruktura rackových rozměrů nabízející vysoký výpočetní výkon, softwarově definované úložiště a síťování.
  • Dell také představil referenční architekturu pro konvergovanou infrastrukturu EMC, která poskytuje flexibilitu při nasazení rackové architektury s využití serverů Dell PowerEdge.

Další nové přírůstky do portfolia hyperkonvergované infrastruktury zahrnují:

  • Dell VMware Virtual SAN Ready uzly – umožňuje stavět hyperkonvergovaná řešení VMware na virtuálních SAN Ready uzlech od Dellu.
  • Řada Dell XC pro hyperkonvergovaná zařízení – řada Dell XC přináší vyšší výkon portfoliu konfigurovatelných 1U a 2U zařízení při využití od VDI až po privátní cloud. Řada XC má nyní také certifikovanou integraci s technologickou platformu SAP NetWeaver běžící na Linuxu.
  • Hybridní cloudová platforma Dell pro VMware doplňuje Virtual SAN – sloučení řešení Dell Active System Manager spolu s VMware vCenter, vRealize a Virtual SAN vytváří plnohodnotnou soukromou i hybridní cloudovou platformu. Nová podpora VMware Virtual SAN poskytuje předepsaný návod pro budování cloudu pomocí hyperkonvergovaného softwaru se systémem, který spojuje VMware vRealize přímo s fyzickou infrastrukturou.

Dostupnost

  • Zařízení VCE VxRail, VCE uzel VxRack, uzly Dell VMware Virtual SAN Ready (zákaznická sestava), a nejnovější řada Dell XC jsou k dispozici od dubna u společnosti Dell a jejich obchodních partnerů.
  • Referenční architektura Dell pro konvergovanou infrastrukturu EMC, podpora VMware Virtual SAN v rámci hybridní cloudové platformy Dell pro VMware a Dell VMware Virtual SAN Ready uzly (instalovány z výroby) budou dostupné ve druhém čtvrtletí roku 2016.
  • Dostupnost VCE VxRack 1000 FLEX je plánovaná na druhé čtvrtletí tohoto roku.

Podobné články

Trh se servery klesal v tržbách a stagnoval v objemu

14. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC se ve druhém čtvrtletí 2021 celosvětově prodalo 3,2 milionu serverů (meziroční nárůst o 0,1 %) při tržbách 23,6 miliardy USD (meziroční pokles o 2,5 %). Čtěte více

Modernizovaný hyperkonvergovaný systém Dell EMC VxRail zvyšuje výkon i flexibilitu

27. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies představila nové, výkonnější systémy hyperkonvergované infrastruktury Dell EMC VxRail založené na nedávno uvedených serverech Dell EMC PowerEdge. Dell vydává také inovovaný software a představuje dynamické nody, které zákazníkům umožní efektivněji využívat stávající prostředky a podporovat náročné pracovní zátěže. Čtěte více

Výdaje na cloudovou infrastrukturu v první čtvrtletí 2021 rostly

16. 7. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: IDC)
Podle studie IDC Worldwide Quarterly Enterprise Infrastructure Tracker: Buyer and Cloud Deployment vzrostly v prvním čtvrtletí roku 2021 (1Q21) výdaje na produkty výpočetní a úložné infrastruktury pro cloudovou infrastrukturu, včetně dedikovaných a sdílených prostředí, meziročně vzrostly o 12,5 % na 15,1 miliardy dolarů. Čtěte více

Kingston Digital dodává U.2 NVMe SSD disk DC1500M pro datová centra

8. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kingston)
Kingston zahájil prodej U.2 NVMe PCIe SSD DC1500M, který je určen pro datová centra a smíšenou provozní zátěž. DC1500M využívá rozhraní NVMe PCIe 3.0 ×4 a má předvídatelný výkon při náhodném čtení/zápisu i předvídatelnou latenci v širokém rozsahu pracovních zátěží. Čtěte více