Dell představil spoustu novinek pro práci i zábavu

2. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Dell představil nové pracovní stanice, PC i příslušenství, které pomohou kreativcům, přinesou větší požitek ze zábavy a pomohou produktivně pracovat odkudkoli. Patří mezi ně zmodernizované počítače Precision a XPS, herní systémy Alienware a Dell 15 nebo nové notebooky Latitude.

Pro každého – ať začínajícího nebo zkušeného zvukaře, fotografa, animátora, architekta, módního návrháře, tvůrce 3D tiskových modelů nebo nadšence do VR/AR – připravil Dell PC a mobilní pracovní stanice určené pro kreativní práci.

Počítače Precision 5560, Precision 5760, XPS 15 a XPS 17 jsou zmodernizované a vybavené nejnovějšími procesory Intel Core 11. generace a mobilními procesory Xeon. O obraz se starají barevně věrné InfinityEdge displeje a u XPS 15 je k dispozici i nový model s technologií OLED. Tato lehká stylová zařízení jsou vybavená nejnovějšími grafickými kartami NVIDIA RTX a softwarem NVIDIA Studio.

Pro profesionály požadující výkonný systém s mobilní grafikou, včetně nejvyšší verze NVIDIA RTX A5000, jsou připraveny modernizované mobilní pracovní stanice řady Precision 7000, které jsou připraveny zvládat i nejnáročnější úlohy, jako je střih videa v 8K HDR nebo obří 3D simulace. Poprvé se v této kategorii objevuje i podpora 5G připojení. 

Pro hry

V oblasti herních počítačů přichází Dell s herními systémy Alienware m15 R6 a Dell G15 s nejnovějšími mobilními procesory Intel Core H 11. generace a novými mobilními grafickými kartami řady NVIDIA GeForce RTX 30. Do rodiny Alienware oceňované pro agresivní vzhled, ikonický design a mimořádný výkon brzy přibude také nová řada Alienware X. Řada X přijde během léta a přinese nové proprietární technologie chlazení, které umožňují do dosud nejtenčích herních notebooků vměstnat špičkový herní výkon.

Pro práci

Žijeme v hybridním pracovním prostředí, kde se pracovní místo a okolí může neustále měnit, a to i v průběhu dne. Proto Dell při vývoji pracovních PC zohledňuje spolupráci a konektivitu a snaží se usnadňovat práci inteligentními funkcemi. V oblasti počítačů pro práci tak přichází s těmito novinkami:

  • Výkon: Nedávno představená nová řada stolních počítačů OptiPlex a modernizovaná PC Precision 3000 Series v provedení tower jsou nyní v nabídce s nejnovějšími procesory Intel Core 11. generace. Vedle nových procesorů a grafických karet obsahují vybrané modely řad Latitude, Precision a XPS speciální výbavu jako jsou 3 200MHz paměť, rozhraní Thunderbolt 4 a podpora 5G.
  • Udržitelnost: Součástí cílů Dell Technologies do roku 2030 je i závazek využívat recyklované materiály a materiály z obnovitelných zdrojů ve všech produktových řadách. U nových notebooků Latitude 5421 a 5521, které přijdou na trh začátkem léta, jsou ve větší míře využity bioplasty. Tento materiál z obnovitelných zdrojů se vyrábí z tálového oleje a je využitý ve víku notebooků (21 % hmotnosti). Dell stále hledá další možnosti, jak do svých produktů začlenit větší podíl obnovitelných a recyklovaných materiálů. Například nové modely OptiPlex 7090 Tower a 7090 Small Form Factor jsou první PC na světě využívající v pevných discích hliník recyklovaný v uzavřeném cyklu (20 % hmotnosti) a notebooky XPS 15 a 17 získaly ekologický certifikát EPEAT Gold. A nejde jen o hardware. Brašny Dell Ecoloop mají voděodolný povlak vyrobený z recyklovaných fólií z vyřazených čelních skel automobilů.
  • Produktivita: Studie ukazují, že lidé mohou být v průměru až o 38 % produktivnější, užívají-li správné monitory a příslušenství. Třeba jako jsou nový monitor Dell 32 4K USB-C Hub a náhlavní souprava Dell Premier Wireless ANC s aktivním potlačováním okolního hluku.
  • Jednoduché nasazení: Firemní zákazníci Dell nyní mohou poskytovat svým zaměstnancům individuálně přizpůsobená zařízení rychleji a zkrátit dobu nutnou ke zprovoznění z hodin na minuty. Postará se o to služba Dell Connected Provisioning, kde je celý proces zprovoznění řízený z cloudu.
Video : 

Profilová karta firmy

Dell EMC

Dell EMC

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

ASUS ROG Flow X13 míří spolu se stanicí XG Mobile na český trh

16. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASUS)
Dlouho očekávaný kompaktní herní notebook typu 2 v 1 ASUS ROG Flow X13, jehož herní výkon a konektivitu lze vylepšit připojením externí stanice s dedikovanou grafickou kartu míří na český trh. Ve článku najdete i seznam dostupných konfigurací včetně cen. Čtěte více

ASUS: notebook ZenBook Pro Duo 15 OLED (UX582)

11. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Společnost ASUS v České republice zahájila prodej notebooku ZenBook Pro Duo 15 OLED (UX582). Tento výkonný 15,6" palcový přenosný počítač přináší vlastnosti, jako jsou 14" palcový výklopný sekundární dotykový displej ScreenPad, hlavní dotyková 4K OLED HDR NanoEdge obrazovka, grafika GeForce RTX 3070, procesor Intel Core i9 nebo široká nabídka drátových i bezdrátových rozhraní. Čtěte více

Apple WWDC 2021: Novinky pro iPhony, iPady, Macy i hodinky

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Apple)
Společnost Apple na dlouho očekávané výroční vývojářské konferenci představila nové operační systémy pro většinu svých zařízení. Navzdory nejrůznějším náznakům jsme se sice nedočkali, alespoň prozatím, žádného nového hardwaru, ale zajímavých novinek je i tak více než dost… Čtěte více

HP představilo výkonné herní notebooky včetně nové značky Victus

2. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP představila svůj nejnovější herní hardware a software. Jde o notebooky OMEN 16 a OMEN 17, přizpůsobitelný herní monitor OMEN 25i nebo novou řadou herních produktů „Victus by HP“, jejímž prvním zástupcem je 16palcový notebook. Světlo světa spatřila také beta verze funkce OMEN OASIS pro OMEN Gaming Hub. Čtěte více