Dell představil spoustu novinek pro práci i zábavu

2. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Dell představil nové pracovní stanice, PC i příslušenství, které pomohou kreativcům, přinesou větší požitek ze zábavy a pomohou produktivně pracovat odkudkoli. Patří mezi ně zmodernizované počítače Precision a XPS, herní systémy Alienware a Dell 15 nebo nové notebooky Latitude.

Pro každého – ať začínajícího nebo zkušeného zvukaře, fotografa, animátora, architekta, módního návrháře, tvůrce 3D tiskových modelů nebo nadšence do VR/AR – připravil Dell PC a mobilní pracovní stanice určené pro kreativní práci.

Počítače Precision 5560, Precision 5760, XPS 15 a XPS 17 jsou zmodernizované a vybavené nejnovějšími procesory Intel Core 11. generace a mobilními procesory Xeon. O obraz se starají barevně věrné InfinityEdge displeje a u XPS 15 je k dispozici i nový model s technologií OLED. Tato lehká stylová zařízení jsou vybavená nejnovějšími grafickými kartami NVIDIA RTX a softwarem NVIDIA Studio.

Pro profesionály požadující výkonný systém s mobilní grafikou, včetně nejvyšší verze NVIDIA RTX A5000, jsou připraveny modernizované mobilní pracovní stanice řady Precision 7000, které jsou připraveny zvládat i nejnáročnější úlohy, jako je střih videa v 8K HDR nebo obří 3D simulace. Poprvé se v této kategorii objevuje i podpora 5G připojení. 

Pro hry

V oblasti herních počítačů přichází Dell s herními systémy Alienware m15 R6 a Dell G15 s nejnovějšími mobilními procesory Intel Core H 11. generace a novými mobilními grafickými kartami řady NVIDIA GeForce RTX 30. Do rodiny Alienware oceňované pro agresivní vzhled, ikonický design a mimořádný výkon brzy přibude také nová řada Alienware X. Řada X přijde během léta a přinese nové proprietární technologie chlazení, které umožňují do dosud nejtenčích herních notebooků vměstnat špičkový herní výkon.

Pro práci

Žijeme v hybridním pracovním prostředí, kde se pracovní místo a okolí může neustále měnit, a to i v průběhu dne. Proto Dell při vývoji pracovních PC zohledňuje spolupráci a konektivitu a snaží se usnadňovat práci inteligentními funkcemi. V oblasti počítačů pro práci tak přichází s těmito novinkami:

  • Výkon: Nedávno představená nová řada stolních počítačů OptiPlex a modernizovaná PC Precision 3000 Series v provedení tower jsou nyní v nabídce s nejnovějšími procesory Intel Core 11. generace. Vedle nových procesorů a grafických karet obsahují vybrané modely řad Latitude, Precision a XPS speciální výbavu jako jsou 3 200MHz paměť, rozhraní Thunderbolt 4 a podpora 5G.
  • Udržitelnost: Součástí cílů Dell Technologies do roku 2030 je i závazek využívat recyklované materiály a materiály z obnovitelných zdrojů ve všech produktových řadách. U nových notebooků Latitude 5421 a 5521, které přijdou na trh začátkem léta, jsou ve větší míře využity bioplasty. Tento materiál z obnovitelných zdrojů se vyrábí z tálového oleje a je využitý ve víku notebooků (21 % hmotnosti). Dell stále hledá další možnosti, jak do svých produktů začlenit větší podíl obnovitelných a recyklovaných materiálů. Například nové modely OptiPlex 7090 Tower a 7090 Small Form Factor jsou první PC na světě využívající v pevných discích hliník recyklovaný v uzavřeném cyklu (20 % hmotnosti) a notebooky XPS 15 a 17 získaly ekologický certifikát EPEAT Gold. A nejde jen o hardware. Brašny Dell Ecoloop mají voděodolný povlak vyrobený z recyklovaných fólií z vyřazených čelních skel automobilů.
  • Produktivita: Studie ukazují, že lidé mohou být v průměru až o 38 % produktivnější, užívají-li správné monitory a příslušenství. Třeba jako jsou nový monitor Dell 32 4K USB-C Hub a náhlavní souprava Dell Premier Wireless ANC s aktivním potlačováním okolního hluku.
  • Jednoduché nasazení: Firemní zákazníci Dell nyní mohou poskytovat svým zaměstnancům individuálně přizpůsobená zařízení rychleji a zkrátit dobu nutnou ke zprovoznění z hodin na minuty. Postará se o to služba Dell Connected Provisioning, kde je celý proces zprovoznění řízený z cloudu.
Video : 

Profilová karta firmy

Dell EMC

Dell EMC

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Microsoft představil nová Surface zařízení

24. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft připravuje na nástup Windows 11 i svůj vlastní hardware. Vedle očekávaných upgradů starších zařízení se svého představení dočkal také konstrukčně zcela nový Surface Laptop Studio určený do rukou náročných uživatelů. Ve svém tažení bude pokračovat i skládací telefon s Androidem Surface Duo 2. Čtěte více

Notebooky pro firemní klientelu

23. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Notebooky pro firemní zákazníky, nebo chcete-li byznysové notebooky, bývají výkladní skříní většiny výrobců. Jde o důležitý segment, kde nechce nikdo udělat chybu, a na výsledné produkci je to znát. Výrobci právě sem soustředí to nejlepší, co mohou aktuálně nabídnout. Kromě perfektního provedení a elegantního designu se tak můžeme těšit i na špičkový výkon, pokročilé zabezpečení, nejmodernější technologie a komunikační rozhraní i kvalitní doplňkové služby a záruky. Čtěte více

Trh s herními počítači zůstává v regionu EMEA nadále silný

17. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Během druhého čtvrtletí 2021 se v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky prodalo 2,5 milionu herních PC, což představuje meziroční nárůst o 10,5 %. Růst by měl (ačkoli již pomalejší) vytrvat přinejmenším do konce letošního roku. Čtěte více
Lenovo Tab P12 Pro

Lenovo představilo novinky s Windows 11 i několik nových tabletů

9. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Na podzim se rozhodně máme na co těšit. Nové notebooky pro běžné uživatele z řady Yoga s Windows 11 bodují nejen svým designem, ale i pokročilými technologiemi a povedenými displeji. Nabídku tabletů pak výrobce rozšířil o novou vlajkovou loď Lenovo Tab P12 Pro a první model s podporou 5G pro běžné uživatele. Čtěte více