Dell představil novou rodinu notebooků Inspiron

4. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Dell uvedl na trh notebooky Inspiron, které jsou postavené od základu zcela nově a jsou vybaveny nejnovějšími technologiemi, jaké jsou k dispozici. Počítače, dostupné ve čtyřech úhlopříčkách, se vyznačují minimalistickým moderním designem s barvami inspirovanými přírodními živly.

Nové Inspirony jsou postaveny tak, aby zvládaly vše od spojení s přáteli a rodinou při virtuálních schůzkách přes udržování přehledu o aktuálním dění v online fórech a editaci blogových příspěvků nebo sledování oblíbených seriálů. Nabízí vysoký vizuální dojem a funkci Dell Mobile Connect, která PC jednoduše propojí se zařízením s Androidem nebo iOS. Navíc je nová řada v souladu se závazkem společnosti Dell ekologicky šetrná.

Na veškeré nátěrem opatřené součásti notebooků Inspiron jsou použity barvy na vodní bázi s nízkým obsahem těkavých organických látek. Vnitřní části balení všech notebooků Inspiron jsou vyrobené ze 100% recyklovaného papíru, ostatní mají podíl až 90 % recyklovaných materiálů.

Notebooky přinášejí displeje téměř bez rámečků a mají prostornou klávesnici, větší klávesy a rozměrný touchpad. Dále jsou vybaveny HD webkamerou s hardwarovou technologií TNR. Ta zajišťuje maximální kvalitu přenášeného obrazu bez pixelizace a obrazového šumu i při sporém osvětlení.

Notebooky Inspiron od 13 do 15 palců jsou vybavené technologiemi, které zjednoduší uživatelům život. Patří mezi ně mimo jiné:

  • Adaptivní chlazení s řízením spotřeby, které udržuje optimální výkon počítače.
  • Senzor otevření víka a volitelná čtečka otisků prstů spolupracující s funkcí Windows Hello umožňují bezpečné a rychlé zapnutí, rozběh a přihlášení – případně okamžité pokračování v práci díky funkci Modern Standby.
  • Systém ExpressCharge dobije baterii až na 80 % kapacity během 60 minut.

Inspiron se 14" Full HD displejem v provedení 2 v 1 nabízí naprostou flexibilitu v užívání. Spojuje funkce notebooku s přenosností tabletu, takže zařízení lze používat jako tradiční notebook, ale také jednoduše překlopit do tvaru střechy, stojanu nebo do podoby tabletu.

Pro kreativce je tu Inspiron 16 Plus

Kreativním uživatelům, kteří upřednostňují větší obrazovou plochu pro práci a zábavu, je určený Inspiron 16 Plus, který při úhlopříčce 16" díky poměru stran 16:10 nabízí o 11 % větší aktivní oblast displeje při pouhém 5% nárůstu rozměrů těla notebooku. Označení Plus nese proto, že má všechny předpoklady k tomu, aby poskytoval dynamický výkon, jaký je potřeba k realizaci nápadů. Nabídne například nejnovější procesory Intel Core řady H, volitelnou samostatnou grafickou kartu NVIDIA GTX nebo RTX a výkonný systém chlazení.

Displej s rozlišením 3k je vybavený technologií ComfortView Plus, která omezuje škodlivé modré záření, aniž by to bylo na úkor věrnosti barev.

Bez ohledu na konfiguraci budou všechny Inspirony brzy na trhu s nejnovějšími mobilními procesory Intel Core 11. generace nebo AMD Ryzen 5000 U-Series.

Služby, které znamenají klid uživatelů

Dell ke všem počítačům Inspiron nabízí software, podporu a služby, které pro uživatele znamenají klid v duši a pohodlí.

  • Dell Migrate usnadňuje přenos dat včetně fotografií, osobních záznamů a důležitých souborů na nový počítač Dell. Uživatelé mohou přenést svůj celý digitální život pomocí jednoduchého automatizovaného nástroje.
  • Dell Premium Support Plus nabízí nejrozsáhlejší soubor služeb v jednom uceleném balíku, včetně nepřetržité telefonní podpory 24 hodin denně, automatizované detekce problémů, odvirování a automatizované optimalizace PC. V ceně jsou i opravy náhodného poškození a on-site podpora na základě předchozí diagnostiky na dálku.
Štítky: 

Profilová karta firmy

Dell EMC

Dell EMC

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

ASUS ROG Flow X13 míří spolu se stanicí XG Mobile na český trh

16. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASUS)
Dlouho očekávaný kompaktní herní notebook typu 2 v 1 ASUS ROG Flow X13, jehož herní výkon a konektivitu lze vylepšit připojením externí stanice s dedikovanou grafickou kartu míří na český trh. Ve článku najdete i seznam dostupných konfigurací včetně cen. Čtěte více

ASUS: notebook ZenBook Pro Duo 15 OLED (UX582)

11. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Společnost ASUS v České republice zahájila prodej notebooku ZenBook Pro Duo 15 OLED (UX582). Tento výkonný 15,6" palcový přenosný počítač přináší vlastnosti, jako jsou 14" palcový výklopný sekundární dotykový displej ScreenPad, hlavní dotyková 4K OLED HDR NanoEdge obrazovka, grafika GeForce RTX 3070, procesor Intel Core i9 nebo široká nabídka drátových i bezdrátových rozhraní. Čtěte více

Apple WWDC 2021: Novinky pro iPhony, iPady, Macy i hodinky

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Apple)
Společnost Apple na dlouho očekávané výroční vývojářské konferenci představila nové operační systémy pro většinu svých zařízení. Navzdory nejrůznějším náznakům jsme se sice nedočkali, alespoň prozatím, žádného nového hardwaru, ale zajímavých novinek je i tak více než dost… Čtěte více

Lukáš Sopek (ASUS): Chceme být pionýry v technologii OLED

2. 6. 2021. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Společnost ASUS nedávno rozšířila své portfolio o nejmodernější notebooky řady ZenBook. Ty jsou kromě jiných vylepšení vybavené obrazovkami OLED. O této technologii, jejích výhodách i dostupnosti, stejně tak jako o samotných zařízeních ZenBook, jsme se bavili s Lukášem Sopkem, channel manažerem ze společnosti ASUS. Čtěte více