Dell EMC PowerStore Metro Node přináší automatické zajištění kontinuity provozu

24. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Na rozdíl od některých aktivně-pasivních řešení nabízí nový uzel PowerStore aktivní-aktivní konfiguraci se simultánním zápisem v obou lokalitách a podporuje nulovou hodnotu cílového bodu zotavení (RPO) a cílové doby zotavení (RTO).

V datové éře musí být informace dostupné neustále. To se celosvětově projevuje v podobě předpisů požadujících synchronní zrcadlení dat jako prevence výpadků a ztráty důležitých dat. Většina institucí od IT nyní kromě plánu obnovy po havárii vyžaduje také plán zachování kontinuity provozu a „neustálé dostupnosti“, aby data podnikových aplikací zůstávala nenarušena a aktuální i po výpadku některé lokality nebo datového centra. Jen málo firem dnes dokáže personálně zajistit nepřetržitý provoz datového centra, takže se v mnoha případech plány na zajištění kontinuity spoléhají na automaticky iniciované přepnutí lokalit, které ještě více sníží riziko ztráty důležitých dat v případě výpadku.

Nulové RPO znamená, že se očekává nulová ztráta dat. Nulové RTO znamená, že k obnově musí dojít v nulovém čase, tedy okamžitě. Mimoto dokáže PowerStore Metro Node automaticky iniciovat okamžité přepnutí mezi lokalitami v případě výpadku pomocí své unikátní technologie virtuálních strojů (VM) s funkcí witness.

Proč je synchronní replikace důležitá pro zachování kontinuity provozu?

Poskytovat nulové hodnoty RPO a RTO dokáže pouze synchronní replikace mezi dvěma lokalitami s plně zrcadlenými úložnými systémy a v aktivní-aktivní konfiguraci. PowerStore Metro Node zajišťuje, že firemní data budou vždy k dispozici a dostupná s obousměrným zpožděním (RTT) méně než 10 milisekund.

Mezi hlavní výhody Metro Node pro synchronní ukládání patří:

  • Granularita na úrovni svazků/LUN umožňující replikaci specifických LUNů pro rozlišování na úrovni aplikací, což výrazně snižuje celkové náklady na vlastnictví (TCO) a zvyšuje flexibilitu díky možnosti volby pracovních zátěží, které mají být replikovány.
  • Přidávání konzistentních skupin bez narušení provozu, což poskytuje provozní flexibilitu zcela bez odstávek a znamená to, že je možné přidávat a odstraňovat svazky nebo konzistentní skupiny bez narušení replikace.
  • Podpora různých platforem umožňující replikaci mezi různými typy diskových polí Dell EMC.
  • Nulový vliv na výkon diskových polí díky synchronní replikaci s využitím Metro Node.
  • Žádné nasazení dodatečného softwaru na serverech, protože je zařízení samostatné, nevyžaduje tak ani jejich restart.
  • Různé funkce a konfigurace díky synchronní obousměrné replikaci mezi dvěma lokalitami. To umožňuje místní konfigurace pro nepřetržitou dostupnost aplikací a mobilitu dat k přesouvání pracovních zátěží bez narušení provozu. Umožňuje také modernizaci technologie úložiště bez odstávky aplikací.
  • Kompaktní provedení s vysokým výkonem, protože se PowerStore Metro Node cluster skládá ze dvou jednotek formátu 1U, podporuje připojení Fibre Channel rychlostí 32 Gb/s.

Další informace o plně flashových úložných zařízeních PowerStore naleznete zde.

Video : 

Profilová karta firmy

Dell EMC

Dell EMC

Již více než 28 let poskytuje společnost Dell státům, komunitám, zákazníkům a uživatelům kdekoli na světě možnost využívat technologii, která splní jejich sny. Zákazníci věří, že jim zajistíme technologická řešení, s jejichž pomocí toho více udělají i zvládnou – přitom nezáleží na tom, zda u nich doma, v práci, ve škole nebo kdekoli jinde.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Prodej serverů v 1. čtvrtletí 2021 rostl v objemu i tržbách

18. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej serverů v prvním kvartálu letošního roku podle společnosti IDC meziročně vzrostl. Konkrétně o 12 % v tržbách na 20,9 miliardy USD a o 8,3 % v počtu prodaných zařízení (na 2,8 milionu). Čtěte více

Cisco představilo nová cloudová řešení včetně serverů pro hybridní provoz

14. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila nové způsoby, jak pomáhá zákazníkům urychlit digitální transformaci přesunem dalších prostředků do cloudu. Propojený, distribuovaný svět, ve kterém žijeme, je mnohem více než dříve závislý na cloudu a podnikové IT týmy se potýkají se zajišťováním optimální digitální zkušenosti kdekoli a kdykoli uživatelé potřebují přístup. Čtěte více

Schneider Electric uvedl na evropský trh stojanovou řadu Easy Rack

13. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Řada Easy Rack je k dispozici v různých rozměrech a je navržena tak, aby se snadno a rychle instalovala a zároveň se dala snadno rozšiřovat, přizpůsobovat a doplňovat. Nabízí spolehlivý a cenově výhodný stojanový systém pro širokou škálu kritických aplikací, včetně síťových skříní, edge computingu a průmyslových prostředí, cloudových a kolokačních datových center. Čtěte více
Jiří Dobeš, Business Unit Manager divize Dell v DNS

DNS (Jiří Dobeš a Vladimír Havelka): Každý den chceme být o krůček lepší

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a DNS)
Maximum informací o divizi Dell ve společnosti DNS jsme pro vás získali díky možnosti vyzpovídat Business Unit Managera Jiřího Dobeše a Senior Consultanta Vladimíra Havelku. Hovořili jsme nejen o pohodové atmosféře v DNS a společné snaze se neustále zlepšovat, ale i o dopadu covidové pandemie, aktuálních trendech, produktových novinkách z portfolia Dellu i plánech do budoucna a mnoha dalších zajímavých věcech. Čtěte více