Datart meziročně navýšil tržby o 32 %

24. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP TRONIC )
Český prodejce elektra Datart za první uzavřený obchodní rok od fúze se zlínskou společností HP TRONIC navýšil tržby meziročně o 32 %. V minulém roce Datart navíc rozšířil síť kamenných prodejen a zvýšil kapacitu skladových prostor.

Vedení společnosti HP TRONIC hodnotí spojení obou společností, i přes náročné počáteční období fúze, jako úspěšné.

„Náročnost fúze se v první polovině roku 2019 projevila na prodejních výsledcích, nedosahovali jsme takových čísel, jaké by vykazovaly obě firmy, kdyby fungovaly odděleně. V tuto chvíli máme za sebou více než 90 % procesu integrace a můžeme říct, že současné výsledky jsou důkazem fungujícího spojení,“ řekl František Mikoška, obchodně-marketingový ředitel skupiny HP TRONIC. Datart výrazně posílil svou pozici na trhu především v posledním kvartálu 2019, ve kterém tržby meziročně zvýšil o 45 %. „Dostali jsme se nad čísla samostatných firem před integrací,“ dodal Mikoška.

Expanze značky Datart

Společnost HP TRONIC v době zahájení fúze v srpnu 2018 provozovala prodejny Euronics, po začlenění Datartu se rozhodla soustředit své hlavní retailové aktivity do značky Datart. „Podařila se nám komunikace značky Datart, posílili jsme její vnímání a podíl na trhu, zesílili výkon e-shopu, meziročně jsme zvýšili tržby internetového obchodu na dvojnásobek a vytvořili jsme hustou síť prodejen s dostupnou vzdáleností pro zákazníka,“ řekl František Mikoška. Společnost HP TRONIC od fúze rebrandovala více než sedmdesát prodejen Euronics na Datart a v průběhu minulého roku otevřela šest nových prodejen (v Uherském Hradišti, Brně, Příbrami, Praze, ve Dvoře Králové a ve Znojmě) a dalších šest zrekonstruovala (v Ústí nad Labem, v Mladé Boleslavi, Českých Budějovicích, v Praze, Bratislavě a ve Zlíně). Do nového roku Datart vstoupil se 102 prodejnami v Česku a letos plánuje další expanzi a remodelaci stávajících prodejen. „Zákazníci stále rádi využívají možnost přímého kontaktu s odborníkem, naše prodejny v loňském roce navštívilo téměř 22 milionů lidí, v porovnání s rokem 2018 se návštěvnost zvýšila o necelých šest procent,“ uvedla Eva Kočicová, mluvčí značky Datart.

Prodejny zákazníci využívají také k osobním odběrům zboží, které zakoupili v e-shopu. Zboží si na prodejnách vyzvedává stále víc lidí, meziročně se obliba osobních odběrů zvýšila o šest procent.

V průběhu roku 2019 Datart rozšířil také svou skladovou plochu. Otevřením nového skladu v Horních Počernicích a úpravou logistického centra v Jirnech zvýšil kapacitu skladových ploch o více než 70 %, rozšířil tak nabídku zboží v několika segmentech, ať už v kategorii spotřební elektroniky nebo velkých a malých domácích spotřebičů nebo například i v oblasti elektromobility, ve které se poptávka v loňském roce meziročně zvýšila o 300 %.

Datart také navýšil kapacitu rozvozů vlastní dopravou, tu pro doručení zboží využilo o bezmála padesát procent zákazníků víc než v loňském roce. „Nárůst je výsledkem jak zvýšených prodejů, kvalitou služby a důkladně proškoleným personálem, tak zajištěním včasné a dostatečné rozvozové kapacity. Zpětnou vazbou je nám pozitivní hodnocení a fakt, že mnoho zákazníků službu využívá opakovaně,“ doplnil František Hrabánek, vedoucí dopravy Datart, a dodal, že službu dopravy se zapojením spotřebiče využilo v roce 2019 o zhruba čtyřicet tisíc zákazníků více než v předchozím roce.

Podobné články

Datart opět v českých rukách

8. 8. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: ČTK)
Po květnovém odkupu elektroprodejen Electro World slovenským řetězcem Nay se na tuzemském trhu odehrála druhá letošní významná akvizice v retailu. Českou a slovenskou síť Datart prodala britsko-francouzská skupina Darty Group původním majitelům. Kdo ještě získal podíl ve společnosti? Čtěte více

HP Tronic jediným vlastníkem Kasa.cz a Hej.sk

18. 4. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Tronic a Ihned.cz)
HP Tronic, distributor spotřební elektorniky a provozovatel sítí Euronics, Proton a vlastník společnosti Eta, se stane majitelem firmy Internet Retail, která provozuje český internetový obchod Kasa.cz a slovenský Hej.sk. Čtěte více

Topfun videopůjčovna v dalších TV

14. 3. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Topfun)
Videopůjčovna Topfun je nyní dostupná také v chytrých televizích značek Gogen a Hyundai. Ve celkem kolika značkách nyní tedy funguje? Čtěte více

Dodávky zboží i přes vyhořelé depo HP Tronic nejsou ohroženy

9. 1. 2013. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: HP Tronic a DCD Publishing)
V úterý 9. ledna v ranních hodinách zachvátil požár budovu areálu Svit ve Zlíně, ve které má svůj sklad distributor spotřební elektroniky společnost HP Tronic. Jaké dopady bude mít tato událost na prodejce? Čtěte více