D-Link představil novou řadu 4G AI smart routerů

31. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Společnost D-Link představila nejnovější přírůstky do svojí rodiny Wi-Fi routerů EAGLE PRO AI s umělou inteligencí. Nové 4G routery AX1500 4G+ (G416), AX1500 4G (G415) a N300 4G (G403) jsou vybaveny řadou funkcí s podporou umělé inteligence, které zajišťují chytřejší, bezpečnější, rychlejší a spolehlivější připojení.

Nové routery firmy D-Link byly speciálně navrženy tak, aby splňovaly stále vyšší nároky moderních chytrých domácností a kanceláří, a nabízejí bezkonkurenční připojení, které je chytřejší, bezpečnější, rychlejší a spolehlivější než kdykoli předtím.

Novinky od společnosti D-Link dokážou eliminovat špatnou konektivitu v široké škále prostředí – od domácností, které se snaží udržet ve spolehlivém síťovém provozu neustále rostoucí počet propojených zařízení, až po ty, které chtějí vylepšit svoje podmínky pro práci z domova. Souběžná podpora 4G LTE/3G mobilního připojení a širokopásmového připojení k internetu přes optický kabel umožňují být nepřetržitě online i v případě, že některé z těchto připojení selže.

Smart router AX1500 4G+ (G416) a smart router AX1500 4G (G415) jsou ideální pro ty, kteří mají problémy se špatným nebo často vypadávajícím pevným připojením k internetu a chtějí využívat spolehlivější rychlý mobilní 4G LTE internet. Oba routery se snadno instalují a nastavují, podporují funkci mesh sítě a představují kombinaci nejmodernější bezdrátové technologie Wi-Fi 6 s chytrými funkcemi umělé inteligence. Vestavěný AI optimalizátor Wi-Fi sítě neustále vyhledává nejméně zarušený Wi-Fi kanál, aby mohl nabídnou vždy to nejlepší připojení. Zároveň upřednostňuje nejkritičtější provoz, aby zajistil maximální stabilitu přenosu dat a spokojenost uživatelů online služeb. G416 zvládá mobilní připojení 4G+ LTE Cat 6 s rychlostí až 300 Mb/s, zatímco G415 s podporou 4G LTE Cat 4 nabízí rychlost přenosu až 150 Mb/s. Obě zařízení umožňují vytvořit dvoupásmovou Wi-Fi 6 síť s celkovou rychlostí až 1 500 Mb/s.

Cenově výhodnou alternativou k těmto dvěma modelům je smart router N300 4G (G403), který přináší také 4G LTE mobilní připojení k internetu s rychlostí až 150 Mb/s a je vybaven mnoha bezpečnostními funkcemi, například duálními aktivními firewally (SPI a NAT), které zabraňují potenciálním útokům přes internet, nebo nejnovějším WPA3 šifrováním pro lepší ochranu před průnikem do Wi-Fi sítě.

Všechny tři nové 4G routery fungují se SIM kartami jakéhokoli mobilního operátora. Routery neustále kontrolují síť a monitorují využití dat pomocí integrovaného AI asistenta, který zasílá doporučení a týdenní přehledy do aplikace EAGLE PRO AI. Aplikace je kompatibilní s hlasovými službami Google Assistant a Amazon Alexa.

Cena a dostupnost

Nové 4G smart routery EAGLE PRO AI budou v České republice a na Slovensku k dispozici doporučené maloobchodní ceny 2 499 Kč/99,90 eur (G403), 3 599 Kč/142,90 eur (G415) a 4 299 Kč/170,90 eur (G416), včetně DPH.

Obrazová galerie:

Profilová karta firmy

D-Link s.r.o.

D-Link s.r.o.

Taiwanská společnost D-Link je jedním z předních světových poskytovatelů síťové infrastruktury, který dodává inovativní, vysoce výkonné a intuitivní produkty pro podniky i spotřebitele. Od roku 1986 D-Link navrhuje, vyvíjí a vyrábí síťová a bezdrátová řešení, síťová úložiště dat a zařízení pro IP dohled, která získala několik ocenění. D-Link nabízí své rozsáhlé řady síťových produktů pro organizace a spotřebitele, globální sítě partnerů a poskytovatele služeb. D-Link si uvědomuje význam přístupu, správy, zabezpečení, sdílení dat a tvorby digitálního obsahu.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Archer BE900

TP-Link představil první síťová řešení s Wi-Fi 7 pro domácnosti a firmy na světě

23. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link jako první výrobce na světě uvedla na trh kompletní produktovou řadu Wi-Fi 7 produktů pro domácnosti a firmy. Všechny scénáře použití pokrývají nové směrovače, produkty Deco, Omada EAP i řešení Aginet pro poskytovatele internetových služeb. Novinkou je i nástroj HomeShield 3.0, které je nyní spolehlivější a inteligentnější. Čtěte více

Nové SD-WAN routery od QNAPu poskytnou bezpečné síťové prostředí pro NAS a IoT

27. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP přidala do produktové řady routerů QHora dva nové členy – QHora-322 a QHora-321 – s cílem zajistit maximální výkon vysokorychlostní kabelové sítě. Jako SD-WAN routery nové generace poskytují oba modely síť Mesh VPN a kabelové připojení na podnikové úrovni. Čtěte více
ROG Rapture GT-AXE16000

ASUS představil nová síťová řešení s podporou Wi-Fi 6E

13. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASUS)
ASUS i letos pokračuje v inovacích v oblasti síťového hardwaru. Mezi žhavé novinky patří router RT-AXE7800 Wi-Fi 6E, zařízení nabité funkcemi a novou bezpečnostní sadou, která nabízí robustní ochranu domácnostem a malým firmám. Dále výrobce uvedl na trh model ROG Rapture GT-AXE16000, první čtyřpásmový herní router s Wi-Fi 6E, a také Wi-Fi mesh systém ZenWi-Fi Pro ET12. Čtěte více

Sítě v roce 2022: Wi-Fi 6(E), rychlý Ethernet a cloudová správa

29. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Počítačové sítě jsou dnes ve své drátové či pevné podobě nedílnou součástí drtivé většiny institucí, podniků i domácností. Doprovázejí nás všude, ve dne, v noci, v interiéru, v exteriéru, na každém kroku. A naše nároky na ně neustále rostou. Proto jsme pro vás ve spolupráci se zástupci výrobců síťových řešení připravili souhrnný článek, ve kterém můžete načerpat nejaktuálnější informace ze světa sítí a tipy, jak je zužitkovat u svých zákazníků. Čtěte více