Cyberoam vydal zprávu o internetových hrozbách

25. 1. 2011. (redaktor: Ondřej Jánoška, zdroj: Comguard)
Ve spolupráci se společností Commtouch vydal Cyberoam zprávu o internetových hrozbách za 4. čtvrtletí 2010. Ze zprávy vyplývá, že došlo k poklesu spamu i Zombies a jako nejpopulárnější téma spamu se stále drží reklama v oblasti farmacie.

Zpráva uvádí pokles průměrného denního počtu odeslaných spam/phishing mailů na hodnotu 142 miliard z původních 198 miliard ve 3. čtvrtletí 2010 a průměrný denní nárůst nových Zombies poklesl na hodnotu 288 tisíc z původních 339 tisíc ve 3. čtvrtletí 2010.

Na začátku prosince došlo k celkovému poklesu nevyžádané pošty až na hodnotu 74 procent (procentický podíl z celkového počtu mailů), což lze připsat nedávnému uzavření Spamitu, údajně hlavní organizace stojící za e-maily s reklamou v oblasti farmacie. Průměrný podíl spamu byl 83 procent, což je o pět procent méně než byl průměr ve 3. čtvrtletí 2010.

Prázdninové období bylo ve znamení předvídatelného nárůstu spamu s tématem Vánoc a Dne díkůvzdání. Také se objevovaly případy malwarových útoků pomocí falešných pozdravů od Hallmarku využívající řadu bezpečnostních chyb v RealPlayer, JAVA, Flash Player a Adobe Reader.

Kompletní zpráva (Internet threats trend report) je ke stažení ZDE.