Cyber Defence Centrum ochrání před kybernetickými útoky i malé firmy

29. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: AEC)
Společnost AEC zprovoznila centrum, které přináší profesionální služby kybernetické ochrany za přijatelnou cenu i malým a středním firmám a institucím. Nové specializované CDC (Cyber Defence Centrum) nabízí komplexní, efektivní a dostupný způsob ochrany formou outsourcingu.

Jakákoli firma bez ohledu na velikost či zaměření si nyní může outsourcovat služby týmu odborníků z divize společnosti AEC. Nově zřízené kompetenční centrum monitoruje dění u zákazníka a reaguje na ně v reálném čase.

Klíčové je, že vysoce efektivní servis Cyber Defence Centra je i díky bezprostřednímu napojení na kapacity AEC k dispozici za rozumnou cenu všem bez rozdílu. Včetně malých a středních firem, pro něž jsou běžná řešení stále příliš robustní a nákladná,“ upozornil Tomáš Filip, šéf CDC.

Společnost AEC, která je na trhu déle než 25 let, v současnosti disponuje divizí bezpečnostních technologií, týmem etických hackerů a skupinou analytiků (Risk & Compliance). Každá z těchto samostatných jednotek se zaměřuje na specifické služby a dohromady umí poskytnout všechny myslitelné typy jednorázových bezpečnostních řešení.

CDC tvoří čtvrtou skupinu, zaměřenou na včasnou detekci, rychlé řešení a proaktivní budování ochrany klientů založené na dlouhodobější spolupráci. Specifičnost nového centra přitom spočívá v tom, že primárně poskytuje službu. Klient si tak nepotřebuje kupovat software ani nemusí hledat, nabírat a školit nové lidi.

Zákazník řekne: tady mám prostředí, povězte mi, co je pro mne důležité a ochraňte mě,“ upřesnil Tomáš Filip a dodal: „Dokážeme spolehlivě detekovat problém a zároveň máme nástroje, které nám umožňují ten problém efektivně řešit. Bez toho, abychom tím klienta zatěžovali nad rámec běžné komunikace.“

Zkušenosti ukazují, že terčem kybernetického útoku se dříve či později stane každá firma. A to bez ohledu na počet zaměstnanců nebo roční obrat, protože i malé advokátní kanceláře nebo investiční skupiny disponují citlivými daty a stojí a padají se svým duševním vlastnictvím.

Podle šéfa CDC bývá reakce na incident vždy stejná – pro napadené firmy je to šok a všechny do jedné začnou masivně investovat do své bezpečnosti. Přestože počet útoků stoupá a jsou stále sofistikovanější, firmy se i nadále snaží chránit především samy. Činí tak za pomoci nemalých prostředků a s lidmi, které se jim poštěstí na nedostatkovém trhu sehnat.

V našem případě si za cenu, kterou má na dnešním trhu práce jeden schopný bezpečnostní analytik, může jakákoli firma outsourcovat služby odborníků disponujících veškerým know-how všech týmů AEC. Díky tomu si lépe než kdo jiný poradíme s naprostou většinou incidentů,“ uzavřel Tomáš Filip.

Podobné články

Maroš Barabas, head of product management v AEC

Důsledky zranitelnosti v Microsoft Exchange jsou závažné. Jen aktualizace nestačí

17. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AEC)
Neoprávněný přístup do elektronické pošty. Nebezpečí instalace škodlivého kódu, krádež dat a jejich zneužití metodami sociálního inženýrství. Tuzemským firmám a institucím hrozí v souvislosti s masivním útokem na systémy využívající Microsoft Exchange Server vážné nebezpečí. Rozsáhlý incident poukázal na fakt, že pouhá aktualizace systému firmy neochrání. Čtěte více

AEC pomůže odhalit a opravit bezpečnostní chyby vyvíjených aplikací

22. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: AEC)
Společnost AEC uzavřela partnerství s lídrem v oblasti vývoje řešení pro analýzu, identifikaci a odstranění bezpečnostních rizik aplikačního softwaru. Nástroje od izraelské firmy Checkmarx pomáhají zákazníkům AEC efektivně sladit požadavky na funkčnost a zabezpečení vyvíjených aplikací. Čtěte více

AEC mění šéfy obchodu, Cyber Defense Centra i divize Risk & Compliance

27. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: AEC)
Šéfem Cyber Defense Centra společnosti AEC se stal Karel John. K dalším dvěma změnám u poskytovatele kybernetického zabezpečení došlo na pozicích Head of Risk & Compliance Division na postu sales directora. Čtěte více

KKCG kupuje Cleverlance

8. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: KKCG)
KKCG se dohodlo na koupi majoritního podílu ve firmách Cleverlance Enterprise Solutions a AEC. V ČR tak pod křídly KKCG vznikne unikátní dodavatel ICT služeb s konsolidovaným obratem převyšujícím pět miliard korun, se ziskem před započtením daní, úroků a odpisů (EBITDA) přes 300 milionů korun a s více jak 1 800 zaměstnanci. Čtěte více