Corel uvedl na trh grafický balík Graphics Suite X8

17. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Corel)
Společnost Corel uvedla na trh svou novou vlajkovou loď pro práci s grafikou. Sada CorelDraw Graphics Suite X8 navazuje na své předchůdce a přináší například další kreativní funkce, nový nástroj pro práci s fonty, rozšířenou hardwarovou kompatibilitu a samozřejmě také podporu Windows 10.

Díky možnosti otevřeného upgradu je aktualizace dostupná všem zákazníkům CorelDraw s některou z dřívějších verzí.

Začínající i zkušení uživatelé mají k dispozici široké spektrum výukových nástrojů a přizpůsobitelné prostředí, které je seznámí s prostředím i funkcemi programu.

K novinkám CorelDraw Graphics Suite X8 patří:

 • Rozšířená kompatibilita a podpora (řešení je optimalizováno pro Windows 10 a lze jej používat na více monitorech, nechybí podpora rozlišení 4K ani možnost pracovat s tablety a pery kompatibilními s technologií Windows Real-Time Stylus, například Microsoft Surface, která byla přidána k dosavadní podpoře tabletů a zařízení Wacom).
 • Nástroj Corel Font Manager (přináší kontrolu nad sbírkou písem a možnost používané fonty procházet, ovládat a organizovat).
 • Vylepšené vyhledávání a filtrování písem (pomůže vyhledat požadované písmo v počítači nebo v síti, například dle klíčového slova nebo specifické sady znaků).
 • Vylepšený nástroj Nůž (umožňuje rozdělit jakýkoli objekt nebo skupinu objektů - vektorových, textových i rastrových - úsečkou, čárou nakreslenou od ruky nebo Bézierovou křivko).
 • Funkce pro návrh vyžádané uživateli (nové funkce umožňují spravovat komplexní projekty, pracovat s částmi existujících křivek nebo nastavit míru prolnutí okrajů vrženého stínu).
 • Nové a vylepšené funkce pro úpravy fotografií (odstraní nedokonalosti s nástrojem Retušovací klonování a opraví geometrického zkreslení s funkcí Narovnání obrazu).
 • Přizpůsobení pracovní plochy (umožňuje změnit barvu okrajů plochy a oken, nastavit tmavé nebo světlé uživatelské rozhraní či přizpůsobit velikost textu a ikon).
 • Nové výukové nástroje (uživatel má po ruce výukové zdroje přímo v aplikaci – při práci mu pomůže například zlepšený ukotvitelný panel Rady, úvodní průvodce nebo speciální verze určená pro zkušené uživatele předchozích verzí aplikací CorelDraw, Corel Photo-Paint a jiných grafických aplikací).
 • Vylepšená podpora pro sdílení a výstup (softwarenabízí rozšířenoukompatibilitu s formáty, jako jsou AI, PSD, PDF, JPG, PNG, SVG, DWG, DXF, EPS, TIFF, DOCX a PPT, nové dialogové okno Okraj a průchodka umožní vytvořit reklamní pruh z celé stránky nebo jen z vybraných objektů).
 • Nová komunita CorelDraw SDK a Developer (s pomocí webu komunity CorelDraw SDK a Developer lze vytvářet vlastní nástroje pro automatizaci).

CorelDraw Graphics Suite X8 zahrnuje aplikace:

 • CorelDraw X8 (pro vektorové ilustrace a stránkový zlom);
 • Corel Photo-Paint X8 (pro úpravu fotografií);
 • Corel Font Manager (správa písem);
 • Corel PowerTrace X8 (pro převod rastrové grafiky na vektorovou);
 • Corel Connect X8 (pro přístup k digitálnímu obsahu ve službě Výměna obsahu a na místním počítači);
 • Corel Website Creator (aplikace pro návrh webových stránek);
 • Corel Capture X8 (nástroj pro snímání obsahu obrazovky);
 • PhotoZoom Pro 4 (modul plug-in, který umožňuje exportovat a zvětšovat digitální obrázky z aplikace Corel Photo-Paint).

Sada obsahuje také 10 000 klipartů a digitálních obrázků, 2 000 digitálních fotografií ve vysokém rozlišení, 1 000 písem OpenType, 350 šablon, 2 000 šablon vozidel, více než 1 000 výplní, rámečků a vzorků, více než pět hodin vylepšených výukových videí a mnoho dalšího.

Licencování

Zákazníci si mohou zvolit jednu ze tří flexibilních možností:

 • Trvalá licence (umožňuje získat produkt natrvalo za jednorázovou platbu – k dispozici je krabicová verze i verze ke stažení);
 • Předplatné (uživatel platí za používání měsíčně nebo ročně a po dobu předplatného má nárok na upgrade na nejnovější verzi);
 • Program Upgrade (při zakoupení trvalé licence umožní za roční poplatek získat vždy nejnovější edici softwaru).

Dostupnost a ceny

Řešení je možné zakoupit od 5. dubna 2016. Cena plné verzi činí 725 eur bez DPH, upgrade přijde na 362 eur bez DPH. Předplatné je dostupné za 34,95 eur DPH za měsíc nebo za 239,4 eur včetně DPH za rok.

Členství Premium je k dispozici za 119,4 eur včetně DPH za rok. K dispozici jsou rovněž objemové licence pro komerční sektor a vzdělávání.

Štítky: 
Software, Corel
Fotogalerie: 

Podobné články

Alternativa k Office přináší ověřování dat a digitální podpisy

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Onlyoffice )
Vývojáři kancelářského balíčku s otevřeným zdrojovým kódem Onlyoffice vydali verzi 6.2. Nové funkce umožňují generovat seznam obrázků, přináší systém ochrany dokumentů a výrazně rozšiřují možnosti práce s tabulkami. Dokumenty Onlyoffice jsou kancelářskou sadou s bezplatnou komunitní verzí i placenou variantou s profesionálními funkcemi. Čtěte více

CorelDRAW Graphics Suite 2021 se soustředí na spolupráci a produktivitu

10. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Corel)
Nová produktová řada CorelDRAW 2021 zahrnuje profesionální grafický software CorelDRAW Graphics Suite 2021. Sada je k dispozici pro Windows a Mac a s ohledem na neustále se měnící pracoviště je nyní aplikace CorelDRAW.app optimalizována i pro dotykové ovládání a nově dostupná pro iPad. Čtěte více

Cleverlance vstupuje na světový softwarový trh

3. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cleverlance)
Česká technologická společnost Cleverlance zabodovala v každoroční studii globální poradenské společnosti Zinnov, která se zaměřuje na oblast managementu a strategie. V kategorii Zinnov Zones for ER&D Services - 2020 byla Cleverlance umístěna do „breakout“ zóny pro trh podnikového softwaru, což znamená, že se začíná prosazovat na globálním trhu. Čtěte více

Firmy stále podceňují aktualizace softwarů

13. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Mnoho firem se domnívá, že pro zabezpečení práce na dálku stačí nasadit VPN. Jak ale dokládá průzkum společnosti GFI Software, je třeba se zaměřit také na pravidelnou aktualizaci softwaru – 80 % kybernetických útoků v první polovině letošního roku totiž využívalo zranitelností starých tři roky a déle. Čtěte více