Cooler Master uvedl na trh Thunderbolt 3 box pro externí grafickou kartu

6. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cooler Master)
Cooler Master MasterCase EG200 představuje kompletní řešení pro transformaci kancelářského notebooku ve výkonnou pracovní či herní stanici. Kromě grafické karty box nabízí také prostor pro externí disk a zároveň poslouží pro připojení dalších periférií, napájení i jako stojan notebooku.

Skříň poskytuje dostatek prostoru pro grafické karty největších rozměrů a maximální propustnost zajišťuje rozhraní Thunderbolt 3.

Funkčnost celé skříně podtrhují další dostupné USB porty oddělené od Thunderbolt 3, tak aby grafická karta nebo jiné zařízení připojení přes PCI-e měly k dispozici celou šířku pásma, připravené pozice na HDD či SSD a také vertikální stojan pro notebook.

K dispozici je po odkrytí přední částí šasi dokovací stanice umožňující snadné a rychlé připojení 2,5“, resp. 3,5“ disků. Přímým připojením úložiště tak nedochází k redukci rychlosti zápisu a čtení. Spoje na PCB jsou navrženy s prioritou pro přenosové rychlosti paměti a zabraňují ztrátě signálu při více zároveň aktivních zařízeních připojených přes USB.

Hlavními přednostmi skříně jsou:

  • Zvýšení grafického výkonu – přináší výkon stolního počítače do notebooku. Model EG200 se připojuje k notebooku přes Thunderbolt 3, což výrazně zvyšuje herní či výpočetní výkon díky externí grafické kartě.
  • Thunderbolt 3 rozhraní – připojení, které podporuje vysoké rychlosti až 40 Gbit/s a poskytuje 60W napájení přes USB-C. Skříň je vybavena nejnovějším ovladačem JHL7440 zajišťujícím maximální výkon a kompatibilitu.
  • Integrovaný stojan na notebook – vertikální stojan umístěný na boku umožňuje úhledné uložení notebooku.
  • Dedikovaný IO panel – USB konektory, resp. kompletně celý USB hub, jsou odděleny od Thunderbolt 3, což umožňuje využít maximální potenciál šířky pásma Thunderbolt 3 pro zařízení připojená přes PCI-e.
  • Dokovací stanice pro úložiště – rozšiřuje omezené úložiště notebooku snadným umístěním 2,5“, resp. 3,5“ HDD či SSD do přední části skříně.
  • Kompatibilita s Mac a PC – zařízení vybavené rozhraním Thunderbolt 3 jsou kompatibilní v duchu plug-and-play. V případě Mac je třeba ověření na straně výrobce vzhledem k omezené podpoře pouze na AMD grafické karty.
  • Kompaktní rozměry – model EG200 je jednou z nejmenších skříní, která zároveň poskytuje dostatek prostoru pro rozměrné grafické karty až do velikosti 330 x 51 x 156 mm.
  • Další možnost rozšíření – integrovaný 550W zdroj ze série V-Gold, speciálně navržený pro napájení i těch nejvýkonnějších grafických karet. Lze připojit také další PCI-e zařízení jako ethernet kartu, NVMe rozšíření apod.

Cooler Master MasterCase EG200 bude k dispozici v průběhu dubna 2021 za doporučenou koncovou cenu 9 190 Kč s DPH v České republice a 349 euro s DPH na Slovensku.

Štítky: 
Notebooky, Periférie, Cooler Master

Podobné články

ASUS ROG Flow X13 míří spolu se stanicí XG Mobile na český trh

16. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASUS)
Dlouho očekávaný kompaktní herní notebook typu 2 v 1 ASUS ROG Flow X13, jehož herní výkon a konektivitu lze vylepšit připojením externí stanice s dedikovanou grafickou kartu míří na český trh. Ve článku najdete i seznam dostupných konfigurací včetně cen. Čtěte více

ASUS: notebook ZenBook Pro Duo 15 OLED (UX582)

11. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Společnost ASUS v České republice zahájila prodej notebooku ZenBook Pro Duo 15 OLED (UX582). Tento výkonný 15,6" palcový přenosný počítač přináší vlastnosti, jako jsou 14" palcový výklopný sekundární dotykový displej ScreenPad, hlavní dotyková 4K OLED HDR NanoEdge obrazovka, grafika GeForce RTX 3070, procesor Intel Core i9 nebo široká nabídka drátových i bezdrátových rozhraní. Čtěte více

Apple WWDC 2021: Novinky pro iPhony, iPady, Macy i hodinky

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Apple)
Společnost Apple na dlouho očekávané výroční vývojářské konferenci představila nové operační systémy pro většinu svých zařízení. Navzdory nejrůznějším náznakům jsme se sice nedočkali, alespoň prozatím, žádného nového hardwaru, ale zajímavých novinek je i tak více než dost… Čtěte více

Dell představil spoustu novinek pro práci i zábavu

2. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Dell představil nové pracovní stanice, PC i příslušenství, které pomohou kreativcům, přinesou větší požitek ze zábavy a pomohou produktivně pracovat odkudkoli. Patří mezi ně zmodernizované počítače Precision a XPS, herní systémy Alienware a Dell 15 nebo nové notebooky Latitude. Čtěte více