Cisco představilo WebEx pro smartphony

22. 4. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Společnost Cisco umožní majitelům chytrých mobilních telefonů přístup k řešení Cisco WebEx Meeting Center, které se využívá pro hlasové a webové konference.

Díky tomu se budou moci odkudkoli přes 3G nebo Wi-Fi připojení přímo ze svých mobilů účastnit plánovaných setkání. Cisco současně představilo novou funkci řešení WebEx, která umožňuje zvát účastníky setkání prostřednictvím SMS zpráv. Aplikace pro Apple iPhone je již ke stažení, pro vybrané telefony BlackBerry, Nokia a Samsung bude k dispozici v průběhu dubna.
Nová aplikace umožní uživatelům chytrých telefonů účastnit se přímo ze svých mobilů setkání naplánovaných přes řešení Cisco WebEx Meeting Center. Budou moci sledovat prezentované slidy i seznam všech účastníků setkání, poslouchat řečníky a zapojit se do diskuse. Z mobilního telefonu zatím nebude možné jen zahájit či řídit samotné setkání, prezentovat ostatním nebo se účastnit psaného chatu.
Ze svého mobilu se k řešení Cisco WebEx Meeting Center budou moci připojit majitelé zařízení Apple iPhone, BlackBerry Bold, BlackBerry Curve 8900 a BlackBerry Storm, Nokia E71, Nokia E75, Nokia N97 a další z řad Nokia Eseries a Nseries a telefonu Samsung Blackjack II. Prostřednictvím nové aplikace tak budou vždy ve spojení se svými kolegy, obchodními partnery a zákazníky, a to i na cestách mimo kancelář.
Účast na vzdáleném setkání prostřednictvím mobilního telefonu bude zdarma, ale k naplánování a uskutečnění meetingu z počítače bude třeba mít zřízený účet na Cisco WebEx Meeting Center. Mobilní účastníci budou moci být navíc do probíhajících setkání pozváni zasláním SMS zprávy.
Majitelé zařízení Apple iPhone si již mohou aplikaci zdarma stáhnout přes obchod Apple AppStore, pro majitele telefonů se systémy BlackBerry, Symbian a Windows Mobile bude k dispozici v průběhu dubna 2009.
Více informací o aplikaci Cisco WebEx pro mobilní telefony naleznete zde: https://www.webex.com/mobile/.
Ukázku fungování aplikace na zařízení Apple iPhone naleznete zde .
Další video s popisem nové aplikace naleznete zde.