Cisco představilo přístup „datové centrum kdekoliv“

4. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Moderní aplikace mění definici toho, co datové centrum v moderním pojetí znamená a jak funguje. Dnes už datové centrum není pouze na jednom stálém místě. Existuje všude tam, kde jsou data vytvořena, zpracovávána a používána. Cisco proto představilo architekturu, která rozšiřuje datové centrum všude tam, kde se s daty pracuje a kde jsou aplikace nasazeny.

Aby společnost Cisco naplnila svoji vizi „datové centrum kdekoliv“, představila několik novinek z oblasti síťování, hyperkonvergence, bezpečnosti a automatizace. Ty zahrnují:

  • rozšíření platformy Cisco ACI do cloudu v prostředích Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure;
  • rozšíření platformy Cisco HyperFlex do poboček a vzdálených lokalit pro zajištění hladkého chodu aplikací na hraně sítě;
  • nové možnosti nástroje CloudCenter pro lepší správu životního cyklu aplikací zákazníků v multicloudových prostředích;
  • zjednodušení nákupu a správy technologií architektur datového centra prostřednictvím jednotného licenčního programu Cisco Enterprise Agreement.

Inovace datových center

Cisco hodlá svoji nového pojetí datového centra naplňovat třemi způsoby:

  • Cisco ACI v prostředích AWS a Azure: Platforma Cisco Application Centric Infrastructure (ACI) spadá do intent-based síťového portfolia pro datová centra. K výhodám platformy patří jednoduchost provozu, flexibilita aplikací a ochrana datového centra. K tomu využívá otevřený přístup, který integruje všechny hypervizory a kontejnerové frameworky, na kterých jsou aplikace nasazeny. Architektura ACI Anywhere rozšiřuje možnosti platformy ACI do všech workloadů, lokalit a cloudů. Virtuální platforma Virtual ACI také podporuje tzv. bare metal cloudová prostředí a vzdálené lokality na hraně. Díky novým funkcím platformy Cloud ACI rozšiřuje Cisco automatizaci, jednoduchou správu a bezpečnost do prostředí AWS a Microsoft Azure a jejich nabídek distribučních modelů infrastruktura jako služba.

  • Cisco HyperFlex pro pobočky: Nasazení hyperkonvergované infrastruktury do různých prostředí v globálním měřítku může být poměrně složitý úkol. Platforma Cisco HyperFlex s nástrojem Cisco Intersight nyní umožňuje jednoduše rozšířit výpočetní výkon a úložiště datového centra na hranu provozu. Cisco HyperFlex tak nyní zajišťuje stejný výkon aplikací i na pobočkách a vzdálených lokalitách, včetně pokročilé analytiky.
  • CloudCenter Suite: Složitost provozu a zvyšující se náklady na správu aplikací v multicloudovém prostředí je pro mnoho IT týmů velkou výzvou. Nástroj CloudCenter Suite umožňuje správu celého životního cyklu aplikací, efektivnější workflow, automatizaci a rozšířenou optimalizaci nákladů. Kromě toho také nabízí zjednodušenou správu, lepší možnosti financování a nové nabídky modelu SaaS.

Nový program Data Center Enterprise Agreement

Cisco zjednodušuje svým zákazníkům nákup nových technologií pro datová centra. Nyní si mohou snadno vybrat ze dvou standardizovaných licenčních dohod na dobu tří nebo pěti let a to pro sedm různých řešení, které zahrnují ACI, HyperFlex, Intersight či Tetration. Zákazníci si tak mohou vybrat, který model chtějí nasadit, přičemž získají přenositelnost licence pro fyzická, virtuální či cloudová nasazení. Vše záleží na jejich preferencích či dostupnosti u vybraných partnerů.

První multidoménová architektura na trhu

Cisco dále rozšiřuje možnosti ACI také do aplikační vrstvy a do kampusů. Nově je platforma ACI integrována s nástrojem AppDynamics pro porovnání výkonu aplikací se stavem podnikové sítě. Kromě toho ji také Cisco integruje s řešeními Cisco DNA Center a Identity Services Engine pro zajištění end-to-end politik pro správu identit a kontrolu přístupů. Tyto integrace jsou posledním krokem společnosti Cisco k vytvoření první multidoménové architektury na trhu. Cílem je vytvořit podnikovou infrastrukturu jako jednotný systém, který umožní organizacím uvolnit investice do inovací díky zjednodušení komplexního podnikového IT.

Štítky: 
Technologie, Cisco systems

Podobné články

Co přinese podle Dell Technologies druhá polovina roku 2021?

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Předchozích 12 měsíců přineslo výraznější urychlení tempa digitální transformace, než si byl kdokoli schopen představit. Dá se tak předpokládat, že do roku 2025 dosáhneme úrovně digitalizace očekávané až v roce 2030. Čtěte více
Dan Dery, viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola

Technologické předpovědi společnosti Motorola

4. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Zdá se, že rok 2021 bude vzrušující a naplněný množstvím nových trendů, technologií a inovací. Chování spotřebitelů se neustále vyvíjí a technologické společnosti přehodnotily své zaměření na nadcházející rok. Své hlavní předpovědi o tom, co můžeme letos očekávat, sepsal viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola Dan Dery. Čtěte více
Foto: Roberto Nickson, Pexels.com

Digitální propast se zvětšuje – klíčová se stává schopnost měnit se a přizpůsobovat

23. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Accenture)
Globální pandemie potvrdila význam technologií, které se staly záchranným lanem ve většině průmyslových odvětví a prakticky všech oblastech výroby a obchodu. Accenture Technology Vision 2021 se zabývá dopadem technologií a jeho vývojem do budoucna. Čtěte více

Jaké trendy se objevují v oblasti dohledové techniky? Nejen AI a hluboké učení

12. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Bezpečnostní videokamery představují inteligentní technologii, která díky umělé inteligenci (AI) pomáhá v rozvoji firmám i společnosti jako takové. V kontextu pandemie lze aplikace hlubokého učení efektivně využívat pro rutinní organizační úkoly. V roce 2021 se očekává také nástup takzvané hyperautomatizace, i v této oblasti podpoří bezpečnostní kamery plnění základních činností. Čtěte více