Cisco představilo přístup „datové centrum kdekoliv“

4. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Moderní aplikace mění definici toho, co datové centrum v moderním pojetí znamená a jak funguje. Dnes už datové centrum není pouze na jednom stálém místě. Existuje všude tam, kde jsou data vytvořena, zpracovávána a používána. Cisco proto představilo architekturu, která rozšiřuje datové centrum všude tam, kde se s daty pracuje a kde jsou aplikace nasazeny.

Aby společnost Cisco naplnila svoji vizi „datové centrum kdekoliv“, představila několik novinek z oblasti síťování, hyperkonvergence, bezpečnosti a automatizace. Ty zahrnují:

  • rozšíření platformy Cisco ACI do cloudu v prostředích Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure;
  • rozšíření platformy Cisco HyperFlex do poboček a vzdálených lokalit pro zajištění hladkého chodu aplikací na hraně sítě;
  • nové možnosti nástroje CloudCenter pro lepší správu životního cyklu aplikací zákazníků v multicloudových prostředích;
  • zjednodušení nákupu a správy technologií architektur datového centra prostřednictvím jednotného licenčního programu Cisco Enterprise Agreement.

Inovace datových center

Cisco hodlá svoji nového pojetí datového centra naplňovat třemi způsoby:

  • Cisco ACI v prostředích AWS a Azure: Platforma Cisco Application Centric Infrastructure (ACI) spadá do intent-based síťového portfolia pro datová centra. K výhodám platformy patří jednoduchost provozu, flexibilita aplikací a ochrana datového centra. K tomu využívá otevřený přístup, který integruje všechny hypervizory a kontejnerové frameworky, na kterých jsou aplikace nasazeny. Architektura ACI Anywhere rozšiřuje možnosti platformy ACI do všech workloadů, lokalit a cloudů. Virtuální platforma Virtual ACI také podporuje tzv. bare metal cloudová prostředí a vzdálené lokality na hraně. Díky novým funkcím platformy Cloud ACI rozšiřuje Cisco automatizaci, jednoduchou správu a bezpečnost do prostředí AWS a Microsoft Azure a jejich nabídek distribučních modelů infrastruktura jako služba.

  • Cisco HyperFlex pro pobočky: Nasazení hyperkonvergované infrastruktury do různých prostředí v globálním měřítku může být poměrně složitý úkol. Platforma Cisco HyperFlex s nástrojem Cisco Intersight nyní umožňuje jednoduše rozšířit výpočetní výkon a úložiště datového centra na hranu provozu. Cisco HyperFlex tak nyní zajišťuje stejný výkon aplikací i na pobočkách a vzdálených lokalitách, včetně pokročilé analytiky.
  • CloudCenter Suite: Složitost provozu a zvyšující se náklady na správu aplikací v multicloudovém prostředí je pro mnoho IT týmů velkou výzvou. Nástroj CloudCenter Suite umožňuje správu celého životního cyklu aplikací, efektivnější workflow, automatizaci a rozšířenou optimalizaci nákladů. Kromě toho také nabízí zjednodušenou správu, lepší možnosti financování a nové nabídky modelu SaaS.

Nový program Data Center Enterprise Agreement

Cisco zjednodušuje svým zákazníkům nákup nových technologií pro datová centra. Nyní si mohou snadno vybrat ze dvou standardizovaných licenčních dohod na dobu tří nebo pěti let a to pro sedm různých řešení, které zahrnují ACI, HyperFlex, Intersight či Tetration. Zákazníci si tak mohou vybrat, který model chtějí nasadit, přičemž získají přenositelnost licence pro fyzická, virtuální či cloudová nasazení. Vše záleží na jejich preferencích či dostupnosti u vybraných partnerů.

První multidoménová architektura na trhu

Cisco dále rozšiřuje možnosti ACI také do aplikační vrstvy a do kampusů. Nově je platforma ACI integrována s nástrojem AppDynamics pro porovnání výkonu aplikací se stavem podnikové sítě. Kromě toho ji také Cisco integruje s řešeními Cisco DNA Center a Identity Services Engine pro zajištění end-to-end politik pro správu identit a kontrolu přístupů. Tyto integrace jsou posledním krokem společnosti Cisco k vytvoření první multidoménové architektury na trhu. Cílem je vytvořit podnikovou infrastrukturu jako jednotný systém, který umožní organizacím uvolnit investice do inovací díky zjednodušení komplexního podnikového IT.

Štítky: 
Technologie, Cisco systems

Podobné články

Bude opravdu 5G takovou revolucí?

16. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Pojem 5G neboli mobilní sítě páté generace patří v posledních měsících mezi nejskloňovanější termíny v IT a technologickém světě obecně. Očekávání jsou obrovská, a ačkoli je reálný nástup této technologie zatím stále spíše otázkou budoucnosti, postupně se stává skutečností. Pojďme se proto na 5G sítě podívat podrobněji. Čtěte více

Popularita eSIM narůstá

10. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Vodafone)
Miniaturní zabudovaný čip pro eSIM, který nahradil klasické plastové SIM karty, umožňuje připojit do mobilní sítě nejrůznější zařízení. V síti Vodafonu jsou to od května chytré hodinky Samsung Galaxy Watch. Díky eSIM se navíc na trhu objevily historicky první duální telefony od společnosti Apple. Čtěte více

Představuje se řada novinek v Microsoft 365 a v technologiích Azure

9. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft na konferenci Build 2019 představil nové technologie pro vývojáře, které umožní vytvářet inteligentní a produktivní řešení. Novinky zahrnují nové služby pro práci a spolupráci obsažené v aplikacích i na webu či nasazení umělé inteligence v Microsoft 365. Představeny byly i opensourcové technologie a nástroje pro vývojáře v Azure a Windows. Čtěte více

Cisco zahajuje novou bezdrátovou éru s Wi-Fi 6

3. 5. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Nová generace Wi-Fi sítí je tu. Společnost Cisco představuje novinky fungující na novém standardu Wi-Fi 6. Ten vychází ze stejných inovativních základů jako sítě 5G, se kterými se bude vzájemně mnohem lépe doplňovat než předchozí generace bezdrátových sítí. Čtěte více