Cisco představilo novou platformu pro bezpečné zavádění cloudu

26. 1. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Platforma WAN Edge Platform společnosti Cisco zákazníkům pomůže urychlit přechod do cloudu a zajistit bezpečnou a automatizovanou konektivitu pro přístup k aplikacím běžícím v cloudu, v datových centrech i na okraji sítě.

Základním prvkem nové nabídky síťových zařízení řízených záměrem jsou směrovače řady Cisco Catalyst 8000 Edge. Díky integrované analýze dat platforma dokáže poskytovat podrobnější informace o problémech sítě nebo aplikací a umožňuje kvalifikovaně rozhodovat při optimalizaci uživatelské zkušenosti.

Podniky urychlují přechod do cloudu a umisťují více výpočetního výkonu pro provoz širšího okruhu aplikací na okraj sítě kvůli zlepšení parametrů. To však podnikovému IT komplikuje správu celého prostředí a zhoršuje přehled a kontrolu nad aplikacemi. Klesá tím i flexibilita a schopnost poskytovat bezpečnou a kvalitní uživatelskou zkušenost. Nová zařízení řady Cisco Catalyst 8000 Edge přináší nový přístup k WAN sítím v okrajových lokalitách a pomáhají zákazníkům dosáhnout vyšší agility díky automatizované a bezpečné konektivitě pro přístup k aplikacím běžícím v cloudu, v datových centrech i na okraji sítě.

Nová platforma umožňuje zákazníkům zavádět cloudová řešení jejich vlastním tempem. Pro ty, kteří chtějí zavést architekturu SASE, spojuje Cisco SD-WAN cloudově řízenou SD-WAN a cloudově poskytované zabezpečení do jediného řešení. Pro zákazníky, kteří potřebují lokální řešení, je podporováno komplexní zabezpečení SD-WAN.

Zařízení řady Catalyst 8000 jsou koncipovaná tak, aby řešila nejnaléhavější dnešní problémy WAN v Edge prostředí, a jsou dostatečně flexibilní, aby vyhovovala i budoucím potřebám.

V nabídce jsou tři modely pro různé účely:

  • Catalyst 8500 Series Edge Platform je SD-WAN řešení pro datová, kolokační a agregační centra. Patří mezi nejvýkonnější SD-WAN řešení na trhu a disponuje ethernetovými porty 40G a 100G ve formátu 1 RU. Novinka je postavená na procesoru Quantum Flow třetí generace, který vyvinula společnost Cisco pro tento účel tak, aby poskytoval vysoký výkon, komplexní bezpečnost a rozšířené síťové funkce.
  • Catalyst 8300 Series Edge Platform slouží k zajištění vnější konektivity poboček. Nabízí modulární přístup s různými možnostmi připojení a umožňuje se rychle přizpůsobovat změnám obchodních požadavků poskytováním služeb na vyžádání. Poskytuje také až čtyřikrát vyšší výkon SD-WAN služeb než stávající směrovače Cisco ISR.
  • Catalyst 8000V Edge Software nabízí totožné schopnosti v softwarové podobě. Lze jej nasadit v cloudu nebo virtualizovaně na platformě, jako je např. Cisco 5000 Series Enterprise Network Compute System (ENCS).

Pro moderní sítě WAN je dnes nezbytné mobilní připojení a Cisco zákazníkům umožňuje jednoduše přejít na technologie Advanced 4G LTE a 5G WAN:

  • Mobilní brána Cisco Catalyst Cellular Gateway zákazníkům pomáhá zavést bezdrátovou WAN bez úprav stávající infrastruktury. Povyšuje mobilní konektivitu na primární způsob připojení SD-WAN s gigabitovým přenosem do libovolného cloudu nebo jiného umístění.

Všechna řešení jsou poskytována flexibilně formou předplatného, takže zákazníci průběžně získávají vylepšení, která pro ně společnost Cisco vydává. Další informace se můžete dozvědět v online semináři Business Continuity to Resiliency: IT Innovations to Power IT Agility, kde experti Cisco a jejich zákazníci hovoří o strategiích a inovacích v podnikovém IT na podporu nových způsobů práce.

Podobné články

Integrace firewallu dělá z platformy Nebula nejkomplexnější řešení pro cloudovou správu sítí malých a středních firem

12. 4. 2021. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel Networks, která patří mezi špičky na trhu domácích a podnikových síťových řešení využívajících přednosti umělé inteligence a cloudu, rozšířila svou vlajkovou platformy Nebula o firewally řady USG FLEX. (PR článek) Čtěte více

Devolo: powerline adaptéry Magic 2

3. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Devolo)
Sada adaptérů Devolo Magic 2 pomůže překonat překážky, které způsobují komplikovaný či zpomalený přenos Wi-Fi do některých částí bytu nebo domu. Řešení zajistí přenos signálu mezi jednotlivými součástmi sady 2 přes stávající rozvod elektřiny do vzdálenosti až 500 metrů s přenosovou rychlostí až 2 400 Mb/s. V cílovém místě je dle varianty produktu k dispozici buď kabelové připojení nebo Wi-Fi síť. Čtěte více

Zyxel: přepínač XGS1250-12

2. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Společnost Zyxel představila multigigabitový přepínač XGS1250-12 s dvanácti porty a webovou správou. Zařízení eliminuje úzká hrdla v síti a dokáže plnou rychlostí připojit zařízení standardu Wi-Fi 6, 10G servery i nejmodernější notebooky a stolní počítače. Čtěte více

Každý třetí Čech není spokojen s kvalitou své domácí Wi-Fi sítě

25. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: O2)
Vlastní bezdrátovou Wi-Fi síť dnes provozuje 95 % českých domácností a na její kvalitě, zejména v době pandemie, distanční výuky a práce z domova, záleží více než kdykoliv předtím. Operátor O2 se proto rozhodl zjistit, jak české domácnosti své sítě spravují. Čtěte více