Cisco představilo aplikačně orientovanou infrastrukturu ACI

4. 12. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
V podobě ACI přináší Cisco první řešení pro datová centra a cloud, které nabízí plnou viditelnost a integrovanou správu fyzických i virtuálních síťových IT zdrojů. Vše je navíc postavené na potřebách aplikací. ACI se skládá z Application Policy Infrastructure Controlleru (APIC), nově představeného portfolia Nexus 9000 a vylepšených verzí operačního systému NX-OS.

Základním stavebním kamen řešení Cisco ACI je Nexus 9000. Toto portfolio nabízí neblokující architekturu s vysokou hustotou portů 1/10G,  10/40G a do budoucna i 100G pro současná datová centra i datová centra příští generace. Portfolio Nexus 9000 staví na inovacích včetně prvního modulárního přepínače v oboru bez modulu mid-plane. Je tak dosaženo o 15 % nižších nákladů na napájení a chlazení.

ACI spojuje inovace v oblasti softwaru, hardwaru, systémů a ASICS s dynamickým, aplikačně orientovaným síťovým modelem, který je vystavěn na otevřených API. Čas potřebný k nasazení aplikace tak lze snížit z měsíců na minuty. Toho ACI dosahuje sjednocením fyzických a virtuálních sítí. Tyto inovace v oblasti přepínačů pro datová centra umožňují, aby síť rychle reagovala na potřeby vývojářů aplikací, a přitom nabízejí až 75% úsporu celkových nákladů na vlastnictví (TCO) oproti běžně prodávaným přepínačům i výhradně softwarovým řešením pro virtualizace sítí. Cisco ACI je založeno na průmyslových standardech a umožňuje IT oddělením naplňovat poptávku svých firem po nových aplikacích, rychlém škálování dosavadních aplikací a schopnosti přesměrování zdrojů, když již dané aplikace nejsou požadovány.

Výkon aplikací je rozhodující pro schopnost manažerů IT dodávat nové produkty a služby, zajistit dodržování pravidel i legislativy, snižovat rizika a bezpečnostní hrozby a zajistit produktivitu svých organizací. S tím, jak roste počet připojených zařízení, která tvoří „internet všeho“, můžeme sledovat, jak se stávají aplikace stále důležitějšími. Úměrně se tak zvětšuje i důraz na jejich rychlé a konzistentní nasazení. Role sítě jakožto sjednocující technologie propojující uživatele, aplikace a datová centra, je zde tedy zcela zásadní.

V dnešní době se často stává, že složitost a nepružnost IT zpomaluje byznys. IT profesionálové pracují v oddělených neefektivních silech, neboť současné technologie nepodporují sdílený architektonický model, a neexistuje zde způsob, jak získat jednotný náhled na všechny technologické komponenty, které ovlivňují chování a výkonnost aplikací.

Šéfové IT oddělení samozřejmě mají zájem na změně takového modelu a sjednocení všech součástí IT – od sítě přes, storage a výpočetní komponenty nebo síťové služby až po aplikace a bezpečnostní technologie. Tyto prvky by přitom měly být spravovány jako jednotná a dynamická entita bez nějakých kompromisů. Dosažení tohoto stavu je právě záměrem ACI.

Ekosystém ACI

Cisco zároveň představilo ekosystém, který pomůže využívat, přizpůsobovat a rozšiřovat investice v oblasti IT prostřednictvím Cisco ACI.

K technologickým společnostem, které ACI podporují, patří npař. BMC, CA Technologies, Citrix, EMC, Embrane, Emulex, F5, IBM, Microsoft, NetApp, OpsCode, Panduit, Puppet Labs, Niksun, Red Hat, SAP, Splunk, Symantec, VCE a VMware.

Akvizice Insieme

Při představení ACI ohlásilo Cisco také záměr akvizice zbývajícího podílu ve společnosti Insieme Networks. V roce 2012 Cisco investovalo do Insieme Networks 100 milionů USD a souhlasilo s uvolněním dalších 35 milionů USD v listopadu téhož roku. Po uzavření transakce se Insieme stane zcela vlastněnou dceřinou společností Cisca. Maximální částka, kterou Cisco za akvizici zaplatí, bude 863 milionů USD, přičemž částka bude záviset zejména na tržbách dosažených prodejem produktů Insieme.

Štítky: 
Síťové prvky, Sítě, Cisco systems

Podobné články

HPE Aruba Networking: přístupové body Wi-Fi 7 řady 730

4. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Hewlett Packard Enterprise)
Nové bezdrátové přístupové body řady 730 s Wi-Fi 7 představují komplexní IT řešení na okraj sítě, připravené pro implementaci technologií umělé inteligence. Nabízí bezpečné a výkonné připojení pro záznam a přenos dat pro trénink umělé inteligence a automatické vyvozování. Čtěte více

Mercusys: gigabitové PoE+ přepínače MS105GP a MS108GP

27. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mercusys)
Společnost Mercusys představil nové modely kompaktních přepínačů s podporou PoE+ napájení. Pětiportový MS105GP a osmiportový MS108GP disponují podporou gigabytových přenosů, odolným kovovým provedením a dalšími praktickými funkcemi a vlastnostmi. Čtěte více

Výrobce optických síťových modulů MicroOptics se slučuje se značkou Lanview

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: EET Group)
Skupina EET Group oznámila sloučení dvou předních poskytovatelů kompletních řešení strukturovaných sítí pro firemní zákazníky, společností MicroOptics a Lanview. Pod hlavičkou skupiny EET Group tak vzniká komplexní poskytovatel optických transceiverů, řešení pro bezdrátovou komunikaci, přenosové sítě, sítě datových center a cloud computing. Čtěte více

TP-Link k vybraným produktů nabízí výhodné datové připojení

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Při nákupu některého z vybraných produktů získají zákazníci v balení datovou SIM kartu O2 s možností aktivovat si na následujících 12 měsíců výhodný datový tarif. Čtěte více