Check Point představil platformu Horizon zaměřenou na bezpečnostní operace a prevenci hrozeb

5. 10. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Check Point představil platformu Check Point Horizon, která nabízí preventivní bezpečnostní řešení a služby a kombinuje proaktivní technologie pro řízenou prevenci a reakci (MDR/MPR), rozšířenou prevenci a reakci (XDR/XPR) a správu událostí. Platforma využívá zkušeností analytiků, odborníků na výzkum i inovativní AI technologie.

Situace je kritická. Check Point ve své pololetní zprávě upozornil na 42% nárůst kybernetických útoků, hrozbou číslo jedna je nyní pro organizace ransomware. Bezpečnostní týmy se snaží zastavit hrozby a zabránit v šíření útoků, ale kvůli roztříštěnosti bezpečnostních řešení a také nekonečným výstrahám a falešným poplachům chybí potřebný kontext a ucelený pohled na oblast hrozeb. Problém navíc umocňuje nedostatek kyberbezpečnostních zkušeností a kvalifikovaných pracovníků.

Pro všechny organizace je tak zásadní mít bezpečnostní operační centrum (SOC) s nepřetržitým monitorováním, okamžitou reakcí a schopností hrozby aktivně „lovit“. Pro většinu je ovšem takový provoz příliš složitý a nákladný. Bohužel i současná SOC neodpovídají vážnosti situace, protože se většinou zaměřují jen na detekci a reakci na útoky, nikoli na jejich prevenci.

Check Point Horizon poskytuje SOC týmům nástroje a služby potřebné k prevenci útoků v reálném čase: 

  • Check Point Horizon XDR/XPR zvyšuje efektivitu bezpečnostních operací díky rychlé detekci, vyšetřování a automatizaci reakcí na útoky napříč celou IT infrastrukturou. S využitím inovativních AI technologií a big data analýzy ze stovek milionů senzorů po celém světě odhalí Horizon XDR/XPR hrozby uvnitř organizace a zabraní jejich šíření.
  • Check Point Horizon MDR/MPR je MDR služba zaměřená především na prevenci. Využívá odborníky společnosti Check Point, kteří poskytují výkonnou službu SOC-as-a-Service. Analytici zajišťují nepřetržitý monitoring bez ohledu na použité produkty a řešení, a využívají své 25leté zkušenosti s řešením incidentů. Za zákazníky tak mohou vše analyzovat, rozklíčovat, reagovat a přinášet doporučení, jak zlepšit prevenci hrozeb.
  • Horizon Events poskytuje kompletní přehled o událostech napříč všemi produkty Check Point pro efektivní monitoring, vyhledávání a likvidaci hrozeb. Je určen bezpečnostním administrátorům a analytikům pro vyšetřování a řešení všech bezpečnostních incidentů a díky jednoduchému, intuitivnímu a přehlednému cloudovému SaaS řešení šetří cenný čas.
Štítky: 
Bezpečnost, Check Point

Podobné články

Objem DDoS útoků na české firmy po měsících stagnace vzrostl

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ComSource)
Počty DDoS útoků na české firmy i jejich celková intenzita po několika měsících stagnace v únoru trojnásobně narostly. Sice zatím ani zdaleka nedosahují objemu z loňského léta, přesto hrozby a způsobené škody neklesají. Jak totiž trend posledních měsíců jednoznačně ukázal, útoky jsou stále kvalitnější a intenzivnější útoky. Nejvíce útoků přitom již od července loňského roku míří z Ruska. Čtěte více

Ekonomika SOC: Jaká je návratnost investice do bezpečnostního centra?

28. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Security)
Investice do Security Operations Center (SOC) může představovat značné počáteční náklady pro mnoho organizací. V dnešní digitální éře však mohou náklady na kybernetické incidenty rychle narůst. Jak tedy vyčíslit návratnost investice (ROI) do SOC a jaká je skutečná ekonomická hodnota takového centra? Čtěte více

Podniky k přechodu na MSP služby motivují hlavně výpadky IT

27. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Podle více než 60 % českých a slovenských prodejců společnosti Zebra systems, distributor je hlavní motivací zákazníků k přechodu na MSP služby nepříjemná zkušenost s výpadky IT provozu. Stále více IT dodavatelů tak nabízí svým zákazníkům vedle tradičních také MSP služby. Čtěte více
Jan Pinta, manažer rozvoje byznysu ve společnosti Thein Security

Všechny typy phishingu pohromadě

26. 3. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Security)
Phishing, česky rybaření, je úspěšný nástroj útočníků při chytání oběti za účelem krádeží osobních údajů, přihlašovacích jmen a hesel, údajů z platebních karet i řady dalších věci. Slovo samotné vychází z mechanismu, kdy rybář nahodí digitální udičku a oběť na ni ochotně naskočí. Čtěte více