Check Point představil kyberbezpečnostní architekturu budoucnosti

28. 4. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Platforma Check Point Infinity splňuje kritické bezpečnostní potřeby organizací. Jde o první konsolidované zabezpečení pro sítě, cloud i mobilní zařízení. Řešení poskytuje prevenci hrozeb a chrání zákazníky před rostoucím počtem kyberútoků.

„Check Point Infinity je odrazem naší vize vybudovat bezpečnostní architekturu, která sjednocuje nejlepší zabezpečení, nejlepší informace o hrozbách a nejlepší správu napříč sítěmi, cloudem a mobilním světem,“ uvedl David Klusáček, regionální ředitel pro východní Evropu ve společnosti Check Point. „Tato architektura zajistí, že organizace budou připravené zvládnout všechny změny spojené s vývojem IT. Princip je velmi jednoduchý - sjednocená bezpečnostní architektura ochrání organizace napříč prostředími a současně zefektivní IT provoz.“

Check Point Infinity kombinuje tři klíčové prvky:
1)       Jedna bezpečnostní platforma: Důmyslné využití a propojení platforem, sdílení informací o hrozbách a otevřená infrastruktura nabízí bezkonkurenční zabezpečení napříč sítěmi, cloudovými a mobilními prostředími.
2)       Prevence hrozeb: Umožňuje blokovat dokonce i ty nejsofistikovanější známé i neznámé hrozby, ještě než mohou způsobit jakékoli škody.
3)       Konsolidovaný systém: Jednotná správa, modulární správa politik a integrovaná viditelnost hrozeb pro efektivní, přehledné a intuitivní centralizované zabezpečení.

Check Point Infinity umožňuje organizacím převzít kontrolu nad zabezpečením a chránit a spravovat kompletní IT jako jednotnou soudržnou architekturu, což přináší výhody pro zákazníky i pro samotné podnikání.

Inovace a rozvoj technologií zlepšují fungování organizací, ale tento vývoj také mění, jak by podniky měly přistupovat k bezpečnosti. Check Point Infinity proto přináší architekturu budoucnosti a řadu nových funkcí a možností:

Správa zabezpečení: R80.10 přináší řadu nových možností a vylepšení, včetně vrstev zaměřených na bezpečnostní politiky, vícezónového zabezpečení a vylepšeného výkonu, aby organizace byly chráněné před jakoukoli hrozbou, kdykoli a kdekoli.

Cloud: Propojení Check Point vSEC Cloud Security se soukromými i veřejnými cloudovými platformami zajišťuje ochranu cloudových prostředí.

Mobilita: SandBlast Mobile představuje sjednocené řešení pro různé platformy, které chrání organizace před mobilními hrozbami. SandBlast Mobile detekuje a blokuje známý i neznámý malware, chrání před nebezpečnými Wi-Fi sítěmi, man-in-the-middle útoky nebo SMS phishingem.

Prevence hrozeb: Nově představená technologie Check Point Anti-Ransomware chrání organizace před kyberhrozbami, a dokonce i před tím nejpokročilejším ransomwarem.

Bezpečnostní zařízení: Check Point představil také nové ultra-high-end bezpečnostní brány 44000 a 64000 s doposud vůbec nejrychlejší platformou prevence hrozeb s propustností prevence hrozeb v reálném prostředí 42 Gb/s a propustností firewallu v reálném prostředí 636 Gb/s. Novinky obsahují také softwarové blady, které podporují dynamické potřeby rostoucích sítí, a zároveň nabízí nejvyšší spolehlivost a výkon potřebné pro budoucnost kyberbezpečnosti.

„Check Point Infinity umožní našim zákazníkům zlepšit zabezpečení organizací a přizpůsobit vše rozvoji a vývoji technologií. Klíčem je právě sjednocená architektura se špičkovou prevencí hrozeb pro všechny platformy - sítě, cloud a mobilní zařízení,“ dodal David Klusáček. 

Štítky: 
Bezpečnost, Check Point

Podobné články

Eviden monitoruje na dark webu ukradená data a pomáhá tak firmám předvídat kybernetické hrozby

25. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eviden)
Eviden svým zákazníkům poskytuje službu prediktivní bezpečnosti založenou na řešení LUMINAR monitorující únik citlivých informací do prostředí dark webu. Jde o službu, která firmám na základě kontinuálního monitoringu umožňuje vyhledávat a sledovat data a informace, které by útočníci mohli zneužít pro kybernetický útok a proaktivně tak přijímat preventivní opatření. Čtěte více
Scott Tyson, ředitel prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos

Scott Tyson (Sophos): Pojďte s námi udávat trendy v kybernetické bezpečnosti

24. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Při příležitosti pražského setkání MSP partnerů jsme měli možnost hovořit se Scottem Tysonem, ředitelem prodejního kanálu MSP pro oblast EMEA ve společnosti Sophos. Mluvili jsme o spravovaných službách, řízené detekci a reakci na hrozby, budování vztahů s obchodními partnery a mnoha dalších aspektech oboru, které budou podle společnosti Sophos udávat směr vývoje celého odvětví. Čtěte více

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více