Check Point Next Generation SmartEvent pomůže při ochraně velkých dat

27. 8. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Společnost Check Point uvedla řešení Next‑Generation SmartEvent pro monitorování bezpečnostních událostí a zpracování a ukládání dat o detekovaných hrozbách v reálném čase. Ucelený pohled na bezpečnostní hrozby a síťové komponenty usnadňuje správu zabezpečení a analýzu velkých objemů dat.

Správa bezpečnostních incidentů a událostí je stále složitější. Roste počet zařízení s přístupem k internetu (mobilních zařízení, koncových bodů a bran) i množství obsahu, a výsledkem je exploze objemu dat a nárůst bezpečnostních incidentů a událostí, které je nutné zpracovat a které vyžadují průběžný monitoring. Proto jsou nezbytné přizpůsobitelné analytické nástroje pro monitoring, rychlé vyhledávání a reporting.

„Pokud organizace chtějí zůstat krok před bezpečnostními hrozbami, potřebují výkonná řešení pro monitoring událostí, která jsou jednoduchá na používání, poskytují robustní bezpečnostní analýzu pro rychlé identifikování a prověření hrozeb a umožňují úpravy politik na základě aktuálních hrozeb,“ řekla Dorit Dor, produktová viceprezidentka společnosti Check Point Software Technologies. „Next-Generation Smart Event poskytuje jednoduché, ale výkonné a komplexní monitorování událostí, včetně přizpůsobitelných náhledů, ultrarychlého vyhledávání a reportování výsledků událostí a reálných hrozeb, které lze odhalit na základě analýzy dat.“

Využití uživatelsky definovaného náhledu umožňuje zobrazit pouze informace podstatné pro danou organizaci, takže správci zabezpečení mohou snadno na první pohled pochopit stav zabezpečení a aktuální trendy. Pomocí detailního náhledu dostupného na jedno kliknutí a textového vyhledávání mohou správci systémů rychle prozkoumat bezpečnostní incidenty a snadno korelovat více protokolů, aby bylo možné odlišit podezřelé aktivity od pouhého „nepořádku“ v síťové infrastruktuře. Organizace mohou také vytvářet personalizované reporty pro osoby důležité při klíčových bezpečnostních rozhodnutích, včetně bezpečnostních profesionálů, síťových inženýrů a top managementu.

Next‑Generation SmartEvent analyzuje a hledá logy velmi rychle. Každý den lze analyzovat i miliardy logů a během několika sekund lze prohledat přes sto milionů logů. Rychlost a rozsah umožňují forenzní analýzu a dodržování právních předpisů díky přístupu k terabajtům logů.

Next‑Generation SmartEvent přináší přehled o bezpečnostních událostech v reálném čase napříč různými bezpečnostními systémy: firewall, IPS, anti-virus, anti-bot, threat emulation, URL filtering a application control. Webový portál SmartEvent umožňuje administrátorům sledovat stav zabezpečení a monitorovat všechny bezpečnostní hrozby kdekoliv a kdykoliv pomocí mobilních telefonů a tabletů.

„Nadále roste počet i sofistikovanost bezpečnostních incidentů, takže všudypřítomný monitoring je kritický pro zajištění kontinuity zabezpečení. Next-Generation SmartEvent přináší lepší informovanost a kontrolu bezpečnostních hrozeb a síťových komponent prostřednictvím konsolidovaných a přizpůsobitelných bezpečnostních náhledů dostupných během několika sekund,“ dodala Dorit Dor.

Podobné články

Pět největších trendů v oblasti SASE pro rok 2024

19. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fortinet)
Situace na poli kyberbezpečnosti je komplikovaná. Společnosti využívají tzv. hybridní pracovní sílu, desítky aplikací a třeba i řadu IoT zařízení. Jedním z řešení možných otázek může být přístup SASE (Secure Access Service Edge), na který se v následujícím komentáři zaměřila společnost Fortinet. Čtěte více

Novinky v MSP platformě Acronis: AI skriptování, integrace s AWS a monitoring EDR z partnerské úrovně

18. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis přidal do své MSP platformy Acronis Cyber Protect Cloud řadu nových funkcí, včetně AI skriptování, monitoringu EDR z partnerské úrovně, a integrace s AWS a MS Entra, které dále zvyšují její hodnotu pro MSP poskytovatele. Díky aktuálním inovacím mohou poskytovatelé řízených služeb efektivněji spravovat a chránit před kybernetickými hrozbami IT infrastruktury svých zákazníků. Čtěte více

Únik dat odhalil pozadí čínského kyberšpionážní programu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Únik dat z čínské bezpečnostní společnosti I-Soon částečně odhalil vnitřní fungování čínského národního hackerského programu. Společnost napojená na čínskou vládu aktivně útočila na vlády dalších zemí, ale i na domácí cíle. Ze získaných informací například vyplývá, že společnost byla financována především ze státních peněz. Čtěte více

U 90 % loňských útoků kyberzločinci zneužili protokol RDP

16. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Studie společnosti It’s Oh So Quiet (?): The Sophos Active Adversary Report for 1H 2024+ analyzující přes 150 případů reakce na incidenty řešených týmem Sophos X-Ops Incident Response v roce 2023 zjistila, že kyberzločinci zneužívají protokol vzdálené plochy (Remote Desktop Protocol – RDP), běžnou metodu pro navázání vzdáleného přístupu k systémům Windows, hned v 90 % útoků. Čtěte více