Český nástroj pro analýzu dat dobývá západní trhy

5. 10. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Profinit)
V srpnu letošního roku vstoupil na trh nový celosvětový dodavatel softwaru pro hloubkovou analýzu dat, Manta Tools. Tento nástroj vyčlenila česká společnost Profinit do samostatné firmy a nyní s ním dobývá západní trhy.

Manta Tools umožňuje analyzovat a sledovat toky dat na takové úrovni, jakou nikdo jiný na světě nezvládne. Na jeho schopnosti již vsadila řada světových společností včetně PayPalu, Comcastu, OBI či Vodafonu.

Nástroj vznikl v inkubátoru společnosti Profinit a na jeho vývoji do dnešní podoby se tři roky podílel interní tým zaměstnanců a studentů z ČVUT. Za tu dobu nástroj vyspěl, vyrostl, získal zákazníky a řadu ocenění a nyní se připravuje na další životní etapu – strategické partnery a investory.

Úspěchů společnosti Manta Tools si všimli především v USA, kde v posledních měsících získala hned čtyři významné klienty, velké finanční a telekomunikační korporace, a před několika dny také jednu z největších platebních karetních společností. Rozjednané jsou i další příležitosti, tentokrát v největších amerických bankách. V současné době na trhu neexistuje podobně komplexní konkurenční nástroj ani u firem typu IBM či Oracle.

„Manta Tools je ukázkou našeho inovačního procesu a jedním z nejúspěšnějších projektů v historii Profinitu. Jeho obrat za poslední rok vzrostl o více než 300 %. Pozitivní ohlasy na Mantu slyšíme prakticky každý den a na každé konferenci. Rok 2016 odstartoval ve světě data governance obrovskou vlnu zájmu o analýzu datových toků uvnitř BI řešení i v jeho systémovém okolí a my po této vlně surfujeme na špici,“ řekl Tomáš Pavlík, generální ředitel Profinitu.

Odštěpení produktové rodiny Manta Tools od ostatních aktivit Profinitu do samostatné firmy umožní další rychlý rozvoj. Tým lidí kolem Manta Tools se nyní soustředí na západní trhy a především USA. I proto zde byla založena pobočka, která má sídlo v San Francisku. Letos na jaře vstoupila společnost také na britský trh. Společnost Manta Tools nejen pro tyto pobočky intenzivně hledá desítky nových vývojářů, aby rozšířila rostoucí tým.

„Osamostatnění Manta Tools jsme plánovali již dlouho. Je přirozeným výsledkem našeho úspěchu na zahraničních trzích a podmínkou nutnou pro krok následující – získání investičního partnera, který umožní násobně rychlejší růst a přinese zajímavé zkušenosti a kontakty,“ dodal k úspěchu Manta Tools Tomáš Krátký, research and development director Profinitu.