Cat představil nový odolný smartphone S53 a odolný mobilní hotspot

26. 7. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Caterpillar)
Společnost Bullitt Group, globální držitel licence na telefony Cat, představil dvě nová zařízení 5G – telefon Cat S53 a odolný mobilního hotspot Cat Q10i. Tato nová 5G zařízení značky Cat poskytují výrazně vyšší rychlost stahování a odesílání, což je velmi důležité pro mnoho oborů a odvětví, která vyžadují odolnou mobilní techniku.

Přístup k vysokorychlostnímu internetu je klíčový pro řadu moderních odvětví, která se při své činnosti opírají o rozhodnutí založená na datech. Podle studie McKinsey má digitalizace produktů a procesů velký dopad zejména na stavebnictví, kde se stále více spoléhá na rozhodnutí a spolupráci na základě dat. Bez přístupu celého týmu k vysokorychlostním datům se každodenní provoz zpožďuje a narušuje v širokém spektru činností - od výstavby a správy inteligentních budov až po projektové řízení.

Potřebné vybavení ale není vždy dostupné pro všechny členy týmu a hned od začátku projektu. Tento problém řeší Cat Q10, protože dokáže k vysokorychlostní 5G síti bezpečně připojit až 32 zařízení (i 4G a Wi-Fi), což zajišťuje optimální produktivitu od samého začátku.

Cat S53

Cat S53 jako první vysoce odolný 5G telefon poskytuje vysokorychlostní a spolehlivé připojení. Ať už je to potřeba pro zvýšení produktivity na rušném staveništi, přístup ke sdíleným pracovním dokumentům nebo jen volání. Cat S53 je nabitý užitečnými funkcemi a designovými vylepšeními. Vše je chráněno odolností s certifikací Mil-Spec 810H.

Mezi nové vlastnosti patří 6,5" HD+ displej nebo 48MPx fotoaparát se snímačem Sony. Displej je chráněn silným zapuštěným tvrzeným sklem, které je odolné proti poškrábání a nárazu. Cat S53 byl testovaný v provozu a v terénu a je schopný odolat opakovaným pádům i negativním vlivům venkovního prostředí. Design je přizpůsobený účelu, takže lze telefon snadnou uchopit i v rukavicích, a obsahuje take nástavec na šňůrku pro bezpečné uchycení. Telefon lze take bez obav ušpinit blátem, upustit nebo nechat na dešti.

Nejnovější telefon Cat je vybaven ultra jasnou svítilnou, umístěnou nahoře, kterou lze zapnout bočním programovatelným tlačítkem a okamžitě osvětlit tmavý pracovní prostor. Má baterii s velkou kapacitou 5 500 mAh a podporuje 18W klasické (USB-C) i bezdrátové nabíjení (Qi). Nechybí např. ani snímač otisků prstů ergonomicky umístěný na zadní straně.

Internetový hotspot Cat Q10

Mobilní internetový hotspot Cat Q10 5G poskytuje spolehlivé a rychlé připojení pro více zařízení, zejména venku. Díky robustnímu provedení je totiž odolný vůči povětrnostním vlivům. Je snadno přenosný a má nespočet využití pro firmy i jednotlivce. 

Ať už jde o bezpečné a vysokorychlostní připojení na vzdálených staveništích, udržení spojení s týmem, který cestuje, nebo zajištění stabilního připojení u venkovních akcí, Cat Q10 zajistí bezpečnou konektivitu. Dříve nedostupné širokopásmové připojení může poskytnout třeba i rekreačním objektům a pohostinským zařízením.

Rychlé a snadné nasazení Cat Q10 dokáže bezpečně připojit až 32 zařízení najednou. Nabízí také větší zabezpečení a kontrolu soukromí než veřejné hotspoty Wi-Fi – a to jak prostřednictvím několika režimů zabezpečení a šifrování WiFi, tak inherentních výhod používání soukromé zabezpečené sítě.

Portabilitu zvyšuje baterie, která udrží připojená zařízení online až 10 hodin při nepřetržitém používání. Uživatelé navíc mohou vyjmout a vyměnit baterii, čímž se prodlouží doba, po kterou zůstane Cat Q10 napájený mimo dosah nabíjecího zdroje.

Na českém trhu bude telefon Cat S53 dostupný od 8. 8. 2022 za doporučenou maloobchodní cenu 12 499 Kč. Odolný mobilní hotspot bude k dispozici v druhé polovině srpna za předběžnou doporučenou cenu 10 299 Kč.

Video : 

Podobné články

Motorola: chytrý telefon edge 30 ultra

17. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Motorola)
Prémiová Motorola edge 30 se stává novou vlajkovou lodí v portfoliu výrobce. Zákazníky bude lákat na vlastnosti, jako jsou výkonná mobilní platforma Snapdragon 8+ Gen 1, pOLED displej s frekvencí 144 Hz, 125W nabíjení nebo 200Mpx fotoaparát. Čtěte více

Apple představil iPhone se satelitní komunikací, Apple Watch pro sportovce a další novinky

9. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Nabídnout dnes zákazníkům něco skutečně nového je stále složitější. Z aktuálních novinek od Applu tak nejvíce vyčnívají nové hodinky Watch Ultra pro sportovce. iPhony 14 zaujmou satelitní komunikací, detekcí autonehod a absencí slotu na SIM (v Americe). Spíše praktická vylepšení pak přináší i AirPods Pro 2. generace. Čtěte více

Honor: smartphone X8 5G

4. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Honor)
Chytrý telefon Honor X8 5G se může pochlubit mobilním připojením 5G, procesorem Qualcomm Snapdragon 480 Plus 5G, baterií o kapacitě 5 000 mAh, funkcí RAM Turbo a řadou dalších praktickýchfunkcí. Čtěte více

Známe vítěze 40. ročníku EISA Awards

17. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: EISA)
Organizace European Imaging & Sound Association (EISA) stejně jako každý rok vybrala nejzajímavější produkty. Pokud vás zajímá, které výrobky ovládly jednotlivé kategorie této soutěže za období let 2022–2023, jste na správném místě. Čtěte více