Canon novinky pro jarní sezonu připraveny

20. 2. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Canon)
Společnost Canon představila novinky z oblasti tiskáren a multifunkcí, fotoaparátů a digitálních kamer pro první polovinu roku 2014. Jaké produkty budete již brzy moci nabízet svým zákazníkům?
Canon Pixma iP8750

Novinky byly prezentovány ta tiskové konferenci, kdy úvod patřil Radce Palánové, která má v Canonu na starosti marketingovou a firemní komunikaci. Připomněla rok 2013 v Canonu, který byl na evropské i regionální úrovni výrazně ovlivněn integrací společnosti Océ pod křídla Canonu a v ČR také s ní souvisejícím stěhováním sídla společnosti do nových prostor v Jankovcově ulici na Praze 7.

Hlavními trendy, na které se chce Canon soustředit v letošním roce, jsou vzrůstající vliv chytrých telefonů a tabletů a také sociálních sítí, a z nich vyplývající změny zákaznického chování. Důležitá tedy bude zejména co nejlepší dostupnost informací o produktech a službách a také propagace prostřednictvím známých osobností v reálném životě i na již zmiňovaných sociálních sítích. Mimo jiné Canon letos také oslaví 20. výročí založení české pobočky.

Produktové novinky

Představení tiskáren a multifunkcí se společně ujali Daniel Míka a Petr Hnilička. Daniel Míka představil modely ImageRunner iR2202N, tedy jednoduchou černobílou laserovou multifunkci formátu A3, která je vhodná pro jednotlivce a menší pracovní skupiny. Dalšími dvě představené laserové multifunkce – F6140dn a MF6180dw – jsou formátu A4 a nabídnou např. duplexní tisk, možnost zabezpečení tisku či vzdálenou správu a vzdálený tisk prostřednictvím technologií Apple Air Print, Google Cloup Print či Canon Mobile Printing.

Inkoustové tiskárny a multifunkční zařízení představil Petr Hnilička, který však nejprve nastínil obecné trendy v odvětví. Mezi ně patří zejména posun k širším možnostem připojení (Wi-Fi, NFC, Google Cloud Print, Apple Air Print). Důležité jsou také nové aplikace Pixma Cloud Printing (integruje do tiskáren sociální sítě, cloudové služby či on-line sdílení fotek) a Pixma Printing Solutions (pomocí doplňků umožňuje např. i propojení tiskáren se čtečkami Amazon Kindle a dalšími přístroji).

Pro nadcházející sezónu si Canon v segmentu inkoustových tiskáren připravil modely Pixma iP6850 a 8750 (tiskárny formátu A3+ vhodné s připojením prostřednictvím Ethernetu a bezdrátových sítí, či samostatně vyměnitelnými zásobníky inkoustu vhodné do firem i pro osobní využití na tisk fotografií), Pixma IP-2850 (kompaktní tiskárna za příznivou cenu s podporou technologie Fine, možností používat kapacitní kazety XL nebo automatickým zapnutím), Pixma MX475 (cenově dostupná multifunkce s bezdrátovým připojením či automatickým podavačem na 30 listů) nebo Pixma MX535 (vychází z nižšího modelu MX 475, nabízí však rychlejší tisk a některé další možnosti).

Digitální fotoaparáty a kamery představil Pavel Šerý. První novinkou je kompaktní kamera Legria Mini X. Dalšími novinkami jsou pak modely Legria HF R56 (s 8GB pamětí) a Legria HF R506 (nahrává na paměťové karty). Kamery navazují na předchozí modely a nabízejí např. záznam v rozlišení Full HD, optický stabilizátor či možnost propojení s mobilním zařízením.

Z nových fotoaparátů byly zmíněny např. modely PowerShot N100 (se dvěma objektivy, Wi-Fi, NFC a funkcemi Story Camera a Story Highlight), Canon PowerShot G1X Mark II (který nabídne snímač s rozměry 14 x 18 mm, duální ovládání objektivu pomocí kontinuálního a krokovacího prstence, výklopný displej, externí elektronický hledáček a oproti svému předchůdci také rychlejší a přesnější automatické zaostřování), PowerShot SX700HS (vybavený např. 30 x optickým zoomem či NFC), PowerShot D30 (odolný fotoaparát s GPS vodotěsný do 25 metrů) či PowerShot S200 (levnější varianta modelu S120 s CCD snímačem). Řadu Ixus rozšiřují modely 145, 150 a 155

Novinou mezi digitálními zrcadlovkami EOS je model 1200D pro začínající uživatele. Nabídne možnost ovládání jednou rukou, ISO až 12 800, devítibodový systém ostření, možnost pořízení až tří snímků za sekundu či kreativní filtry. Vhodným doplňkem tohoto modelu může být např. aplikace EOS Companion pro mobilní telefony a tablety (nabízí názorné seznámení s přístrojem, fotografická cvičení a semináře, přehled příslušenství či návod k použití) nebo nový kruhový blesk MR-14 EX II (s diodami LED, tišším a rychlejším nabíjením či dvěma nezávislými bleskovými trubicemi). Více informací o fotoaparátech najdete zde.

Služba Canon Professional Services pak nově garantuje registrovaným uživatelům opravu fotoaparátu do pěti dní a zejména pak možnost zapůjčení náhradního fotoaparátu na dobu, kdy je fotoaparát servisován.

Obrazová galerie:

Podobné články

Čekání je u konce – Canon představil svého specialistu na sport

22. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon oznámila očekávaný fotoaparát EOS R3 – přístroj pro sportovní a reportážní fotografii. EOS R3 spojuje tradice se špičkovými technologiemi. Nabízí veškeré funkce i rychlost přístrojů řady Canon EOS-1 spolu s inovativností a všestranností průkopnického systému EOS R. Čtěte více

Známe vítěze 39. ročníku EISA Awards

17. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: EISA Awards)
Organizace European Imaging & Sound Association (EISA) stejně jako každý rok vybrala nejzajímavější produkty. Pokud vás zajímá, které výrobky ovládly jednotlivé kategorie této soutěže za období let 2021–2022, jste na správném místě. Čtěte více

Canon představil RF objektiv s dosud nejkratší ohniskovou vzdáleností

8. 7. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon uvedla na trh objektiv RF 14-35 mm F4L IS USM, který nabízí zatím nejkratší ohniskovou vzdálenost ze všech objektivů řady RF. Novinka je poslední z trojice lehkých a kompaktních objektivů RF se světelností f/4, které poskytují univerzální rozsah ohniskových vzdáleností od 14 do 200 mm. Čtěte více

Nový Canon EOS M50 Mark II reaguje na rozmach sociálních sítí

8. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon vychází vstříc rostoucí poptávce po fotografickém vybavení ze strany tvůrců audiovizuálního obsahu pro sociální sítě a představuje EOS M50 Mark II. Malý, ale výkonný bezzrcadlový fotoaparát maximálně zjednodušuje celý proces od pořízení materiálu po publikaci obsahu. Čtěte více