Canon modelem Xeed 4K500ST vstupuje na trh se 4K projekcí

9. 9. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Canon představil nejmenší a nejlehčí instalační projektor pro 4K rozlišení na světě – Xeed 4K500ST. Díky vysokému rozlišení a současně kompaktnímu a lehkému provedení je nový projektor ideální pro širokou škálu nasazení včetně projekce simulací, lékařských dokumentů i inženýrských výkresů.

Canon při návrhu projektoru využil své zkušenosti z oblasti optiky i pokročilé technologie zpracování obrazu. Základem projektoru je HD panel LCOS s rozlišením 4 096 x 2 400 pixelů, který umožňuje projekci obrazu s rozlišením větším, než vyžadují 4K digitální filmy. Díky optickému systému AISYS od společnosti Canon nabízí projektor ve srovnání se svými předchůdci většími kontrastní poměr, lepší podání barev i věrnější zobrazení černých oblastí. Canon Xeed 4K500ST navíc nabízí ostré zobrazení i  pro prostředí, jako je počítačem podporované projektování (CAD) nebo  3D modelování.

Díky jasu 5 000 lumenů je projektor vhodný pro projekci v prostorách s výrazným okolním osvětlením. Součástí výbavy je širokoúhlý objektiv pro rozlišení 4K, díky kterému Canon Xeed 4K500ST zvládá projekci velkých obrazů z krátké vzdálenosti. Nechybí ani funkce pro periferní zaostřování, která dává možnost promítat na zakřivenou plochu. Projektor využívá objektiv s konstantní světelností v celém rozsahu zoomu – hodnota clonového čísla 2,6 je tedy pokaždé stejná a nezávisí na pozici zvětšení. Jas při maximálním zoomu je tak prakticky shodný s výkonem, který projektor nabízí při širokoúhlé projekci. Instalace i změna umístění projektoru je díky tomu velmi snadná, protože uživatelé nemusí vyvažovat nastavení podle okolního osvětlení.

Canon Xeed 4K500ST váží včetně objektivu 17,6 kilogramu. Kompaktní provedení umožňuje instalaci v různorodých prostředích a projekce v rozlišení 4K tak může být realitou i mimo sály kin.

Díky latenci s hodnotou 16,6 ms je projektor vhodný i pro simulační prostředí. Přístroj sází na modulární design, který zajišťuje snadnou dostupnost lampy a filtru i v případě, že je již nainstalován. Technologie pro skládání obrazu umožňuje využít více projektorů k vytvoření velkého složeného obrazu s minimálními nedostatky v kvalitě zobrazení.

Lampa modelu Xeed 4K500ST má v režimu ECO spotřebu 470 W a bez výměny vydrží promítat až 4 000 hodin. Společnost Canon poskytuje na lampu projektoru tříletou záruku, během které ji zákazníci mohou bezplatně vyměnit v případě jejího selhání. A to až třikrát. Záruční program tak snižuje náklady, které jsou spojené s výměnou lamp.

Projektor bude v prodeji v průběhu první poloviny roku 2016.

Štítky: 

Podobné články

NEC: laserový projektor PX2000UL

29. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: NEC)
Společnost NEC představila nový laserový projektor PX2000UL, který je prvním modelem značky NEC s jednočipovou laserovou technologii DLP při úrovni jasu 20 000 lumenů. Čtěte více

Epson: Budoucnost projektorů je stále zajímavá

14. 5. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Projektory od společnosti Epson patří k těm nejprodávanějším na našem trhu. Podle Matěje Kopeckého, business account manažera Epsonu, nedosáhl vývoj projektorů ještě svých limitů a na trhu je stále plno příležitostí pro jejich prodej. Zajímá vás, proč jsou projektory stále atraktivní oblast, které trendy budou nejvýraznější v letošním roce a co Epson nabízí resellerům? Čtěte dál! Čtěte více

Pioneer: přenosný projektor SDA-RP100

3. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pioneer)
Kompaktní přenosný projektor Pioneer SDA-RP100 lze díky 16 000mAh baterii a reproduktorům využít kdekoli – doma, na zahradě, v parku nebo na dovolené. Obraz lze do projektoru předat buď tradičním způsobem přes HDMI, bezdrátově z chytrého telefonu či z USB disku. Čtěte více

Canon: Uplatníme se tam, kde se požaduje vysoká obrazová kvalita

30. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Canon se v oblasti projektorů orientuje zejména na segmenty školství, firemní sféru, simulátory a speciálně na vědecké projekty. Peter Mydliar, business development manager CZ/SK, nám prozradil, čím jsou projektory Canon výjimečné, co dnes zákazníci očekávají i kde jsou na trhu největší příležitosti pro resellery. Čtěte více