Canon modelem Xeed 4K500ST vstupuje na trh se 4K projekcí

9. 9. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Canon představil nejmenší a nejlehčí instalační projektor pro 4K rozlišení na světě – Xeed 4K500ST. Díky vysokému rozlišení a současně kompaktnímu a lehkému provedení je nový projektor ideální pro širokou škálu nasazení včetně projekce simulací, lékařských dokumentů i inženýrských výkresů.

Canon při návrhu projektoru využil své zkušenosti z oblasti optiky i pokročilé technologie zpracování obrazu. Základem projektoru je HD panel LCOS s rozlišením 4 096 x 2 400 pixelů, který umožňuje projekci obrazu s rozlišením větším, než vyžadují 4K digitální filmy. Díky optickému systému AISYS od společnosti Canon nabízí projektor ve srovnání se svými předchůdci většími kontrastní poměr, lepší podání barev i věrnější zobrazení černých oblastí. Canon Xeed 4K500ST navíc nabízí ostré zobrazení i  pro prostředí, jako je počítačem podporované projektování (CAD) nebo  3D modelování.

Díky jasu 5 000 lumenů je projektor vhodný pro projekci v prostorách s výrazným okolním osvětlením. Součástí výbavy je širokoúhlý objektiv pro rozlišení 4K, díky kterému Canon Xeed 4K500ST zvládá projekci velkých obrazů z krátké vzdálenosti. Nechybí ani funkce pro periferní zaostřování, která dává možnost promítat na zakřivenou plochu. Projektor využívá objektiv s konstantní světelností v celém rozsahu zoomu – hodnota clonového čísla 2,6 je tedy pokaždé stejná a nezávisí na pozici zvětšení. Jas při maximálním zoomu je tak prakticky shodný s výkonem, který projektor nabízí při širokoúhlé projekci. Instalace i změna umístění projektoru je díky tomu velmi snadná, protože uživatelé nemusí vyvažovat nastavení podle okolního osvětlení.

Canon Xeed 4K500ST váží včetně objektivu 17,6 kilogramu. Kompaktní provedení umožňuje instalaci v různorodých prostředích a projekce v rozlišení 4K tak může být realitou i mimo sály kin.

Díky latenci s hodnotou 16,6 ms je projektor vhodný i pro simulační prostředí. Přístroj sází na modulární design, který zajišťuje snadnou dostupnost lampy a filtru i v případě, že je již nainstalován. Technologie pro skládání obrazu umožňuje využít více projektorů k vytvoření velkého složeného obrazu s minimálními nedostatky v kvalitě zobrazení.

Lampa modelu Xeed 4K500ST má v režimu ECO spotřebu 470 W a bez výměny vydrží promítat až 4 000 hodin. Společnost Canon poskytuje na lampu projektoru tříletou záruku, během které ji zákazníci mohou bezplatně vyměnit v případě jejího selhání. A to až třikrát. Záruční program tak snižuje náklady, které jsou spojené s výměnou lamp.

Projektor bude v prodeji v průběhu první poloviny roku 2016.

Štítky: 
Projektory, Canon

Podobné články

NEC: projektor P605UL

11. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: NEC)
Společnost NEC Display Solutions Europe uvedla na trh téměř bezhlučný laserový projektor, který poskytuje kvalitní vizuální zážitek. Model NEC P605UL s rozlišením WUXGA přináší vysoký výkon a produktivitu na mítinky bez rušení hlukem z provozu projektoru s téměř bezúdržbovým provozem. Čtěte více

Epson: projektor EF-100W/B

4. 8. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
První přenosný laserový projektor společnosti Epson byl navržen tak, aby byl co nejflexibilnější pro domácí uživatele, jak z hlediska použitelnosti, tak z hlediska provedení. Model EF-100W/B je nejmenší laserový projektor společnosti Epson, jehož nejdelší strana měří pouhých 23 cm. Čtěte více

Canon: projektor 4K6021Z

6. 7. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon uvedla na trh laserový projektor XEED 4K6021Z s vysokým jasem a nativním rozlišením 4K, který navazuje na úspěšný model XEED 4K5020Z. Nový model projektoru je dalším přírůstkem do široké nabídky 4K řešení společnosti Canon. Přístroj vybavený dvěma rozhraními Display Port podporuje kreativní instalace a zjednodušuje zapojení do stávající audiovizuální infrastruktury. Kvůli úspoře provozních nákladů do 4K projekce je model 4K6021Z koncipovaný jako hospodárný a nízkoúdržbový. Čtěte více

Červnový Reseller Magazine je tu!

6. 6. 2019. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Poslední vydání prvního pololetí 2019 je tady a je nabité nejrůznějšími články víc než kdy dříve. Léto už je skoro tady a tak jsme si pro vás připravili hned několik tematických okruhů, u nichž si můžete dle libosti doplnit své aktuální vědomosti. Mezi hlavní témata červnového čísla tak patří projektory všeho druhu, esport a gaming obecně nebo blockchain a s ním neodmyslitelně spjaté kryptoměny. Čtěte více