Bezpečnostní řešení AVG Technologies získaly ocenění

7. 5. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Dvě z bezpečnostních řešení společnosti AVG Technologies získaly prestižní ocenění Global Product Excellence Customer Trust Awards.

Udílení těchto cen mediálně podporuje Info Security Products Guide (průvodce bezpečnostními produkty). V soutěži se hodnotí produkty, které poskytují domácnostem a podnikům nejvyšší úroveň internetové ochrany. Vyhlášení vítězů se uskutečnilo na konferenci o počítačové bezpečnosti RSA 2009 v San Franciscu. AVG je jednou z mála společností oceněných ve více kategoriích.
Produkt AVG Internet Security získal hlavní cenu v kategorii bezpečnostních řešení pro spotřebitele. Tento software poskytuje komplexní ochranu před viry, spywarem, krádežemi identity a infikovanými webovými stránkami. Chrání počítač před všemi typy škodlivého kódu, které by mohly ohrozit osobní informace a data.
Produkt AVG Internet Security Network Edition zvítězil v kategorii bezpečnostních řešení pro malé a střední podniky. Nabízí internetovou ochranu firemním počítačům, notebookům a serverům. Právě menší podniky mají většinou omezené IT zdroje. Díky spojení s produkty AVG se však mohou plně soustředit na jiné aktivity, důležité pro jejich podnikání.
Oba oceněné produkty obsahují i technologii AVG LinkScanner, která tvoří další vrstvu ochrany při vyhledávání a surfování po internetu. V dubnu firma nabídla domácím uživatelům AVG LinkScanner i jako samostatný produkt dostupný zdarma. Je schopen fungovat po boku dalších bezpečnostních řešení a pracuje v reálném čase.