Betaverze Eset Cyber Security

30. 4. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Eset)
Eset vydal Betaverze produktů Cyber Security a Cyber Security Pro. Obě řešení přinášejí ochranu před aktuálními hrozbami pro platformu Mac a ochrání zároveň před útoky mířícími na systémy založené na operačních systémech Windows nebo Linux ve smíšených sítích.

Cyber Security Pro Beta přichází se všemi výhodami Cyber Security Beta, navíc obsahuje i osobní firewall a funkci rodičovská kontrola.

Skenovací systém ThreatSense přináší komplexní detekční schopnosti potřebné pro zastavení známých hrozeb z napadených počítačů. Neutralizuje také nové útoky jako trojan Flashback, který nedávno infikoval více než 500 tisíc počítačů Mac. Ochrana je zdokonalena reputačním systémem na bázi cloudu Live Grid. Eset zve uživatele počítačů Mac k veřejnému testování obou produktů, které jsou volně ke stažení na Eset.cz.

Používání platformy Mac je na vzestupu a kybernetičtí zločinci se této realitě rychle přizpůsobují. I když uživatelé Maců sami o sobě nejsou častým cílem útoků, mohou působit jako přenašeči infekce, která může infiltrovat jiné platformy,” řekl Mario Turner, produktový manažer Esetu pro platformu Mac.

Cyber Security přidává k vestavěnému systému ochrany od společnosti Apple zvláštní vrstvu ochrany, která detekuje a blokuje pokusy o infikování počítače. Dále se zaměřuje na vyhledávání dosud neznámých škodlivých kódů pomocí pokročilé heuristiky, generických podpisů a genetické technologie. Vyznačuje se nízkou hardwarovou náročností a minimálním počtem notifikací. 

Vybrané nové funkce

Rodičovská kontrola (dostupná pouze ve verzi Pro): Umožňuje uživateli vytvořit filtr webových stránek, který lze spravovat prostřednictvím nastavení rolí pro jednotlivé účty. Každá role má vlastní sadu předem určených kategorií URL, které určují povolení nebo zákaz zobrazování jednotlivých stránek uživateli. Uživatel má možnost vytvářet zakázané / povolené seznamy dalších stránek a aplikací, které mohou být blokovány nebo povoleny pro dané účty.

Osobní firewall (dostupný pouze ve verzi Pro): Nově integrovaný firewall chrání počítač před neoprávněným vzdáleným přístupem a umožňuje kmenovým uživatelům definovat rozsah profilů, z nichž má každý zvlášť přidělené nastavení pro konkrétní situaci.

Skenování v režimu cloudu (Eset Live Grid): Optimalizace skenování založená na povolování bezpečných souborů v souladu s databází v cloudu. Tento systém snižuje možnost falešných poplachů na úplné minimum. Live Grid identifikuje bezpečné soubory na uživatelově pevném disku neustále aktualizovaným systémem.

Skenování webu a e-mailu: Rozšířený správce Proxy serveru Email > POP3/IMAP a Web > HTTP scanning. Tato funkce je integrována nezávisle na řešení mailového/webového klienta.

Kontrola přenosných médií: Přidává další stupeň ochrany umožňující uživateli skenovat potenciálně nebezpečná přenosná média (USB, CD, DVD, Fire wire).

Cloudové statistiky: Tato funkce vytváří seznam probíhajících procesů a zobrazuje data podle úrovně rizika, počtu uživatelů, času objevení a Bundle ID.

Podobné články

ESET rozšířil ochranu firem o Endpoint Antivirus pro Linux

24. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
ESET vydal novou verzi produktu Endpoint Antivirus pro zabezpečení koncových stanic s operačním systémem Linux. Firmy tak mohou udržovat zabezpečení bez ohledu na to, jaký operační systém využívají. Novinka doplnila nabídku produktů pro firemní zákazníky, která zahrnuje řešení pro operační systémy MacOS a Windows. Čtěte více

Malware Danger vévodil listopadovým hrozbám

14. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Eset)
Více než polovinu všech počítačových hrozeb v České republice v listopadu představoval škodlivý kód Danger, který se šíří prostřednictvím příloh e-mailů. Podle průzkumu společnosti Eset však v listopadu jeho podíl na celkových IT hrozbách dosáhl hodnoty 54,91 %, tedy téměř o 20 % více než v říjnu. Čtěte více

Eset představil v Bratislavě aktuální bezpečnostní hrozby i nové produkty

9. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: DCD Publishing a Eset)
Společnost Eset uspořádala v Bratislavě představení nové řady produktů, spojené s blokem přednášek na nejnovější bezpečnostní témata. Čtěte více

Danger zůstává v Česku hrozbou č. 1

7. 10. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Eset)
Téměř polovinu všech detekcí škodlivých kódů naměřených v září v České republice tvořil malware Danger. Podíl nebezpečného kódu, který se šíří prostřednictvím příloh e-mailových zpráv, oproti srpnu vzrostl na víc než 47 %. Čtěte více