Axis představil nové síťové kamery Canon

21. 12. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis)
Společnost Axis svým zákazníkům představila sedm nových modelů v řadě síťových kamer Canon jako součást nedávno oznámené smlouvy o marketingu a prodeji, kterou společnosti Axis Communications a Canon uzavřely.

Společnost Axis Communications převzala odpovědnost za marketing a prodeje kompletního portfolia síťových video produktů Canon počínaje 1. zářím v regionu EMEA a od 1. října v Severní Americe. Na základě rámcové smlouvy Axis rozšířil své portfolio bezpečnostních řešení a představil sedm nových IP kamer Canon. Mezi ně patří například modely VB-S30VE, kompaktní venkovní mini kopulová kamera s otáčením / nakláněním / přiblížením obrazu (PTZ – pan/tilt/zoom), a VB-H761LVE, což je venkovní pevná kamera s 20násobným přiblížením a IR přisvětlením. Většina nových modelů je navržena pro venkovní dohled a všechny nabízejí obraz s rozlišením HDTV 1 080p při plné snímkové frekvenci.

Mezi nové modely patří:

  • VB-H761LVE – venkovní pevná kamera odolná proti vandalismu pro náročné okolní podmínky, nabízí 20násobné přiblížení a vestavěné infračervené (IR) přisvětlení. Je vhodnou volbou pro průmyslové aplikace, kritické infrastruktury a komerční budovy, kde je nutné z větší vzdálenosti přibližovat záběr na objekty a aktuální dění.
  • VB-H760VE – venkovní pevná kamera odolná proti vandalismu pro náročné okolní podmínky, nabízí objektiv s 20násobným přiblížením. Vhodná je pro oblasti vzdělávání, průmyslu a zařízení v rámci kritických infrastruktur.
  • VB-H751LE –venkovní pevná kamera s 2,4násobným přiblížením a vestavěným infračerveným přisvětlením. Je určena pro sledování komerčních budov, skladů a kritické infrastruktury, a to i v naprosté tmě.
  • VB-H651VE – venkovní pevná kopulová kamera odolná proti vandalismu pro náročné okolní podmínky, nabízí otáčení / naklánění / rolování / přiblížení obrazu (PTRZ – pan/tilt/roll/zoom) a ultra širokoúhlý objektiv. Je určena pro venkovní monitoring prodejních prostor, komerčních budov a bank.
  • VB-S30VE – venkovní kompaktní mini PTZ kamera odolná proti vandalismu s vestavěným mikrofonem a PTZ funkcemi, včetně 3,5násobného přiblížení. Uplatní se pro diskrétní sledování například vzdělávacích a skladových prostor a tam, kde je požadavek na změnu zorného úhlu a přiblížení záběru na aktuální dění.
  • VB-S800VE – venkovní kompaktní pevná kopulová kamera odolná proti vandalismu s vestavěným mikrofonem. Vhodná pro diskrétní dohled v prodejních prostorech, bankách a vzdělávacích institucích.
  • VB-S910F – kompaktní pevná kamera pro vnitřní instalace s 3,5násobným přiblížením a vestavěným mikrofonem. Je určena pro diskrétní monitorování vnitřních prostorů například v prodejnách, vzdělávacích institucích a bankách.

Nové kamery by podle plánu měly být k dispozici prostřednictvím distribučních kanálů společnosti Axis v 1. čtvrtletí 2017.

Štítky: 
IP kamery, Videodohled, Axis Communications

Podobné články

D-Link rozšířil nabídku kamer Vigilance o vylepšené modely

27. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: D-Link)
Společnost D-Link ohlásila kompletní aktualizaci svojí populární kamerové řady Vigilance. Nové kamery pro střežení interiérů i exteriérů mají rozlišení až 4K a jsou ideální pro malé a střední firmy i velké podniky, které hledají profesionální řešení za výhodnou cenu. Čtěte více

Český startup GoodVision a Axis mění kamery na dopravní senzory

26. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnosti Axis Communications a GoodVision uvádějí nové řešení monitoringu dopravy v reálném čase. Aplikace GoodVision Live Traffic, která se nahraje přímo do kamer vybavených procesorovou jednotkou hlubokého učení, dokáže například rozlišovat a počítat až osm kategorií objektů, vyhodnocovat dopravní přestupky a vytvářet další statistiky. Čtěte více

Axis: PTZ kamera Q6315-LE

22. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications uvedla na trh novou vysokorychlostní otočnou kameru Q6315-LE. Novinka je určená k videodohledu za každého počasí i v hluboké tmě a disponuje IR přísvitem s dlouhým dosahem (i 300 metrů a víc). Vylepšený snímač s procesorem nové generace zajistí lepší obraz, rozšířené možnosti videoanalýzy a efektivnější kompresi videa. Čtěte více

Z bezpečnostních kamer se stávají senzory umělé inteligence

30. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Securitas)
Online workshop společnosti Securitas ČR ukázal, že základním prvkem moderního zabezpečení se i v Česku stává IP kamera s umělou inteligencí. Kamery dnes slouží spíš jako detektory, které z videa automaticky extrahují metadata, a český systém umělé inteligence dokáže rozpoznat tvář s pravděpodobností jedna ku milionu i v případě, že je zakryta rouškou. Čtěte více