Avast 2015: Čtyři nové unikátní funkce

24. 10. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Avast)
V nové verzi bezpečnostního řešení Avast 2015 se nachází funkce „Zabezpečení domácí sítě“, která pomáhá ochránit router a celou domácí síť před napadením hackery. Avast tak nyní chrání nejen osobní data a počítač, ale i domov uživatelů.

Tuto funkci obsahují všechny verze Avastu, včetně té bezplatné. Jedním kliknutím lze otestovat domácí síť a odhalit tak potenciální bezpečnostní hrozby dřív, než je zjistí útočníci. Avast tak nyní pomůže identifikovat nevhodně nastavené domácí Wi-Fi sítě, routery se slabými nebo původními hesly, zranitelné routery s přístupem k internetu, kompromitované internetové připojení a povolený, avšak nechráněný protokol IPv6.

Další funkce a vylepšení zahrnují prevenci proti DNS útokům nebo skenování protokolu HTTPS. Mimo to Avast 2015 nabízí zjednodušené uživatelské rozhraní, nižší množství reklamních sdělení a rychlejší pravidelné aktualizace zlepšující výkon a zajišťující lepší ochranu a vyšší soukromí.

„Bezpečnostní rizika se z PC přesouvají na domácí síť, neboť lidé k internetu prostřednictvím domácích routerů připojují čím dál tím více zařízení. To má za následek, že se domácí sítě staly centrem osobního digitálního světa,” řekl Vince Steckler, generální ředitel společnosti Avast. „Z našeho výzkumu vyplynulo, že téměř 80 % všech domácích routerů je chráněno běžnými, jednoduše zjistitelnými hesly, a to z nich dělá bezprecedentní bezpečnostní hrozby a snadné vstupní body pro hackery. Avast 2015 těmto novým hrozbám čelí pomocí několika důležitých nových funkcí.”

Jedním z největších rizik, kterému lidé na jakékoliv Wi-Fi síti čelí, je DNS útok. Druhá novinka, nazvaná „Ochrana DNS (Secure DNS)”, se proto zaměřuje na šifrování komunikace mezi chráněným PC a zabezpečeným DNS serverem a zabraňuje tak přesměrování na podvodné webové stránky. Další novou funkci představuje „Skenování HTTPS (HTTPS Scanning)”, vylepšená komponenta technologie WebShield, která nyní před viry a hrozbami kontroluje i stránky zabezpečené protokolem HTTPS. A konečně čtvrtou novinkou je „Celkový test (Smart Scan)”, který umožňuje pomocí jednoho kliknutí zkontrolovat počítač a zjistit, zda jej neohrožují škodlivé soubory, zda je potřeba aktualizovat nainstalovaný software, jestli je domácí síť zabezpečená a také odhalit potenciální příležitosti na zvýšení výkonu analyzovaného počítače.

Mezi další produktové vylepšení patří zjednodušené uživatelské rozhraní s přehlednější navigací a plynulejším ovládáním. Nyní lze např. pouze jedním kliknutím povolovat či zakazovat jednotlivé funkce a nástroje. Tento důraz na efektivní ovládání pak přispívá k celkově vyšší uživatelské přívětivosti programu.

Rychlejší produkt, aktualizace softwaru třetích stran a zjednodušená online podpora pro uživatele patří mezi další vylepšení nového Avastu 2015.

Avast 2015 dále přichází s přepracovaným systémem odměňování svých uživatelů (Avast Rewards). Za používání produktů Avast a jejich doporučování budou uživatelé nově odměňováni tzv. karma body a odznaky, za které pak mohou zdarma získat licence na prémiové produkty či slevy na další produkty. To vše lze interaktivně spravovat v rámci portálu „My Avast“.

Další ochrana zahrnuje přidanou vyrovnávací paměť s asistovanou hardwarovou virtualizací, vytvářející virtuální „testovací prostředí”, ve kterém jsou automaticky analyzovány podezřelé objekty. Detekce PUP (Potentially Unwanted Programs neboli potenciálně nechtěných programů) identifikuje vybrané programy, které uživatel pravděpodobně nezamýšlel instalovat a nabízí mu možnost jednoduše je odstranit s cílem zrychlit výkon PC.

Nové bezpečnostní řešení Avast 2015 je dostupné ve čtyřech variantách určených pro koncové uživatele – Avast Free Antivirus, Avast Pro Antivirus, Avast Internet Security a Avast Premier – a je k dispozici ve 45 jazycích.

Produkt Avast Mac Security, který je také zdarma, bude obsahovat funkci „Zabezpečení domácí sítě” a „Ochranu DNS” v prvním čtvrtletí roku 2015.

Štítky: 
Bezpečnostní software, Avast Software

Podobné články

Sophos oznámil beta verzi technologie Sophos Intercept

8. 8. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Sophos)
Společnost Sophos oznámila zahájení beta testování nejnovějšího přírůstku do svého bezpečnostního portfolia – produktu Sophos Intercept. Čtěte více

Gartner: Prodej bezpečnostního softwaru vloni rostl

20. 7. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej bezpečnostního softwaru v roce 2015 vzrostl v tržbách dodavatelů o 3,7 % na 22,1 miliardy amerických dolarů. Nejrychleji rostoucí kategorií byl SIEM software (meziroční nárůst činil téměř 16 %), největší pokles naopak zaznamenal spotřebitelský bezpečnostní software (téměř o 6 %). Čtěte více

Avast Software koupil Remotium kvůli zabezpečení mobilní firemní infrastruktury

9. 7. 2015. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Avast Software)
Avast Software koupil start-up Remotium zabývající se zabezpečením mobilní firemní infrastruktury. Technologie Remotium umožňuje bezpečně zpřístupnit podnikové aplikace v prostředí BYOD. Avast akvizicí rozšíří nabídku mobilních bezpečnostních aplikací určených pro podnikový sektor. Čtěte více

Gartner: V roce 2014 vzrostly tržby na trhu bezpečnostního softwaru o 5,3 %

2. 6. 2015. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Garter)
V roce 2014 vzrostly celosvětové tržby za bezpečnostní software o 5,3 % na celkových 21,4 miliardy dolarů. Výrazný růst se týkal především oblastí SIEM, zabezpečení web gateway (SWG), řízení a správy identit (IGA) a prevence ztráty podnikových dat (DLP). Nízký růst zaznamenala řešení na ochranu koncových zařízení a bezpečnostní software určený pro spotřebitele v loňském roce v celkových tržbách klesl. Čtěte více