Asus rozšířil herní řadu ROG o další zajímavý hardware. Na co se můžete těšit?

14. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
ASUS představil na online akci Meta Buffs nová herní zařízení z řady Republic of Gamers (ROG). Kromě nových GPU řady NVIDIA GeForce RTX 30 postavených na architektuře Ampere např. na nové herní monitory, routery a řadu dalších zajímavého příslušenství.

Nové grafické karty řady ROG Strix GeForce RTX 30 jsou založeny na nové architektuře NVIDIA Ampere, díky níž si mohou hráči užít plynulé hraní ve vysokém rozlišení i u nejnáročnějších her. Přepracováno a vylepšeno bylo také chlazení karet, jehož nové opláštění s kovovými akcenty obklopuje trojici Axial-tech ventilátorů. Větší chladič, který zabírá většinu 2,9 slotu karty, využívá zvýšeného proudění vzduchu. Technologie MaxContact umožňuje lepší kontakt a efektivnější přenos tepla. Vylepšeno bylo nejen chladicí pole, ale také kondenzátory, tlumivky a napájecí fáze dodávají stovky wattů v řádech milisekund. Karty obsahují headery FanConnect II, které umožňují vyladění ventilátorů PWM na základě teplot CPU a GPU, což lze využít při vyšší výpočetní zátěži. Uživatelé navíc mohou pomocí přepínače Dual BIOS vybrat mezi „výkonným“ a „tichým“ profilem bez speciálního softwaru.

Další užitečnou funkcí je obvod pro snímání napětí, který monitoruje napětí na napájecí linii PSU. Pokud dojde k výraznému poklesu napětí, rozsvítí se červená LED, která indikuje problém s napájením, což usnadňuje ladění zdroje a předcházení haváriím během hry.  Světelný RGB prvek lze přizpůsobit pomocí softwarového nástroje Armory Crate.

Herní monitory

ROG Swift 360 Hz PG259QN a PG259QNR jsou aktuálně nejrychlejší esportovní herní monitory na světě. Obnovovací frekvence 360 Hz poskytuje až o 50 % více snímků za sekundu než 240Hz herní monitory.

Displeje s úhlopříčkou 24,5" s rozlišením Full HD (1 920 × 1 080) jsou vybaveny Fast IPS panelem. Prvky z tekutých krystalů na displeji se proto zapínají a vypínají až čtyřikrát rychleji než běžné IPS panely a zajišťují dobu odezvy 1 ms (šedá-šedá). Displej nabízí podporu HDR10 i integrovaný procesor NVIDIA G-SYNC.

Nové ROG monitory využívají nástroj Reflex Latency Analyzer pro měření latence systému. Při závodním hraní je zásadní výkon počítače, resp. jak rychle se displej aktualizuje po kliknutí nebo pohybu myší. Reflex Latency Analyzer detekuje kliknutí přicházející z myši, a poté měří čas potřebný k tomu, aby se výsledné pixely změnily na obrazovce (např. při záblesku z ústí hlavně). Hráči tento typ měření dosud nemohli provádět, protože by to vyžadovalo využití speciálních vysokorychlostních kamer za více než 7 tisíc dolarů. Reflex Latency Analyzer poskytuje mnohem úplnější a přesnější pochopení výkonu myši, počítače a displeje.

Model ROG Swift PG329Q je 32" (2 560 × 1 440) herní monitor s obnovovací frekvencí 175 Hz, který využívá rovněž panel Fast IPS, což znamená dobu odezvy 1 ms. Jde o první herní monitor NVIDIA G-SYNC kompatibilním s variabilním overdrivem. Technologie Quantum-dot s tovární předkalibrací barev, certifikací DisplayHDR 600, pokrytím barevného spektra DCI-P3 98 % a sRGB 160 % zaručuje vysokou věrnost barev. Technologie ASUS Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB Sync) pak eliminuje rozostření při rychlém pohybu na displeji při zachování vysokých obnovovacích frekvencí. Přizpůsobený proměnný overdrive monitoru ROG Swift PG329Q je zárukou plynulého obrazu – dynamickým přizpůsobením pixelové odezvy se vyhoví různým obnovovacím frekvencím tak, aby byl obraz během hry vždy ostrý.

Chladicí ventilátor ROG Strix XF 120

ROG Strix XF 120 je univerzální 120mm čtyřpinový chladicí ventilátor řízený pulzní šířkovou modulací (PWM). Umožňuje průtok vzduchu až 62,5 kubických stop za minutu (CFM) a statický tlak 3,07 mm H2O. Ventilátor lze proto využít jako chladič CPU nebo radiátor, případně pro chlazení šasi. ROG Strix XF 120 je vybaven technologií magnetické levitace, která snižuje tření při otáčení ventilátoru. Speciálně drážkované listy a antivibrační design snižují jeho hlučnost. Výrobce garantuje životnost až 400 tisíc hodin. Díky širokému provoznímu rozsahu 250 až 1 800 ot./min lze ventilátor nastavit na pouhých 250 ot./min a dokonce se automaticky vypne, když je nastaven na pracovní cyklus 0 % PWM, aby byl zajištěn velmi nízký hlukový profil a efektivní chlazení.

Herní router ROG Rapture GT-AXE11000

Zařízení ROG Rapture GT-AXE11000 je první herní router s podporou Wi-Fi 6E. Díky podpoře tří pásem a konektivitě 802.11ax Wi-Fi 6E podporuje ROG Rapture GT-AXE11000 rychlosti až 11 000 Mb/s a nabízí agregaci WAN pro rychlosti WAN až 2 gigabity za sekundu. S Wi-Fi 6 4×4  a portem LAN 2,5 gigabitů za sekundu mohou kabelové i bezdrátové sítě dosáhnout rychlosti více než gigabit za sekundu. Router obsahuje nejnovější zesilovač výkonu 6 GHz, který slouží ke zlepšení pokrytí a kvality signálu.

Klávesnice ROG Strix Scope RX

Mechanická herní klávesnice ROG Strix Scope RX je vybavena optickými spínači vlastní výroby ROG RX Red Optical Mechanical. Jako první na světě mají design dutého čtvercového dříku s integrovanými RGB LED pro osvětlení jednotlivých kláves. Unikátní design každého spínače poskytuje téměř nulové zpoždění odskoku a zajišťuje okamžitou aktivaci v okamžiku stisknutí klávesy. Dutý čtvercový dřík a stabilizační mechanismus X poskytují konzistentní stisky kláves bez viklání. Výrobce garantuje díky extrémní odolnosti životnost až 100 milionů stisků kláves.

Klávesnice ROG Strix Scope RX využívá hliníkový vrchní kryt a je odolná proti vodě a prachu podle stupně krytí IP56. Je vhodná pro hraní FPS stříleček zásluhou rozšířené klávesy CTRL. Port USB 2.0 lze použít jako průchodka pro nabíjení zařízení nebo připojení externího úložiště. Speciální klávesa Stealth skryje všechny aplikace a ztlumí zvuk, čímž zajistí okamžité soukromí. Klávesnici zdobí podsvícené logo ROG a přizpůsobitelné světelné efekty. Softwarový nástroj Armory Crate umožňuje uživatelům nastavit si uživatelské profily podle svého, mapovat klávesové zkratky, zaznamenávat makra a dokonce sledovat hardwarové statistiky během hraní.

Bezdrátová myš ROG Keris Wireless

ROG Keris Wireless je lehká herní myš s hmotností 79 gramů, která poskytuje vyšší komfort během herních maratonů. Tato profesionální herní myš je výsledkem půlroční spolupráce ROG s profesionálním esport týmem, během níž se hledal na mnoha prototypech ideální tvar myši. ROG Keris Wireless nabízí hráčům možnost připojení přes bezdrátovou technologii 2,4 GHz, Bluetooth LE nebo kabelové USB připojení, pokud je třeba dobít baterii. Snímač se stará o vysokou přesnost a rychlost, nabízí citlivost 16 000 dpi a zrychlení 400 ips. ROG Keris Wireless umožňuje snadnou výměnu spínačů ROG Micro Switch, které zvládnou až 70 milionů kliknutí.

Náhlavní souprava ROG Delta S

Herní headset ROG Delta S dokáže reprodukovat detailní zvuk, který hráčům poskytne výraznou herní výhodu oproti protivníkům. Je vybaven hi-fi zařízením ESS 9281 CODEC s technologií QUAD DAC. Jde o první herní náhlavní soupravu s technologií Master Quality Authenticated (MQA), tedy oceňovaným formátem, který přináší zvukové soubory studiové kvality a reprodukuje každý detail původních nahrávek. Technologie MQA Renderer je schopna připojit se k původní nahrávce a postupně ji dekomomprimuje do finální podoby MQA formátu. Mikrofon s potlačením hluku pomocí umělé inteligence poskytuje čistou hlasovou komunikaci během hry. Za účelem dosažení co nejlepšího zvuku sluchátka využívají exkluzivní ovladače ASUS Essence, design vzduchotěsných komor a technologii přesměrování zvukového signálu.

Headset váží 300 gramů a je vybaven ergonomickými náušníky ROG Hybrid ve tvaru písmene D pro pohodlí během delšího hraní. USB-C konektor umožňuje kompatibilitu sluchátek s PC, herními konzolemi i mobilními zařízeními. Přizpůsobitelné RGB osvětlení lze kombinovat s dalšími zařízeními, která podporují Aura Sync.

Podložka pod myš ROG Scabbard II

ROG Scabbard II je rozšířená herní podložka pod myš, která nabízí dostatek místa pro klávesnici, myš a další herní zařízení. Podložka je vyrobena z odolné látky s povrchem z nanočástic, takže odpuzuje vodu, olej nebo prach a poskytuje hráčům optimální klouzavý povrch pro myš. Spodní vrstva podložky ROG Scabbard II je naopak protiskluzová s prošitými okraji, které se netřepí.

Štítky: 

Profilová karta firmy

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

Název společnosti ASUS vychází ze jména Pegase (Pegasus) – okřídleného koně z řecké mytologie, který byl symbolem moudrosti a vědění. ASUS ztělesňuje sílu, čistotu a dobrodružného ducha tohoto nádherného stvoření. Každým novým produktem, který vytvoří, míří výš a výš.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

HyperX: headset Cloud Alpha Blackout Edition

27. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: HyperX)
Sluchátka Cloud Alpha jsou navržena tak, aby poskytovala maximální pohodlí pro hodiny dlouhého hraní, využívají prémiovou paměťovou pěnu, rozšířený náhlavní most s měkčí a poddajnější koženkou a odolnou, lehkou konstrukcí z hliníku. Headset je vybavený odpojitelným kabelem s ovládáním zvuku na kabelu, které umožňuje hráčům nastavit hlasitost a ztlumit mikrofon. Čtěte více

Jaký by měl být ideální herní monitor?

12. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Nejspíš si říkáte, že co největší a co nejrychlejší, s extravagantním designem a světýlky, ideálně zahnutý a neměl by stát ranec peněz. Tak jednoduché to ale nebude, o čemž si více povíme na následujících řádcích... Čtěte více

M.2 SSD od Adata a XPG jsou kompatibilní s PS5

11. 11. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Adata)
Společnost Adata oznámila, že dva z jejích SSD disků jsou plně kompatibilní s herní konzolí PS5. Jde modely o XPG S70 Blade a zcela nový disk Adata Legend 840. Kompatibilitu disků potvrdila společnost během nedávného testování, které provedla ve svých výzkumných zařízeních. Čtěte více

Cloudové hraní od Nvidie nově nabídne i výkon GeForce RTX 3080

29. 10. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Nová generace cloudové herní platformy Nvidia GeForce NOW přináší výkon odpovídající kartě GeForce RTX 3080. K dispozici je exkluzivně v nové úrovni členství. Čtěte více