ASUS představil technologii potlačení šumu pomocí umělé inteligence pro mikrofony

9. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
ASUS představil technologii potlačení šumu pomocí AI pro mikrofony, která inteligentně omezuje nežádoucí šum na pozadí při komunikaci pomocí náhlavní soupravy. Nová technologie je již k dispozici v mikrofonovém adaptéru ASUS AI Noise Canceling Mic Adapter a také ji využívají nejnovějších herní headsety značky ROG.

Nová technologie využívá strojové učení v čipové sadě a filtruje a omezuje lidské hlasy a okolní zvuky způsobené větrem nebo hlukem dopravy.

ASUS AI Noise Canceling Mic Adapter

ASUS AI Noise-Canceling Mic Adapter je první adaptér USB-C/3,5 mm s integrovanou technologií AI Mic. Připojuje se k headsetu jakéhokoli výrobce prostřednictvím 3,5mm audio konektoru a poskytuje uživatelům čistou hlasovou komunikaci. Vestavěná čipová sada zpracovává veškeré zvuky, takže adaptér neovlivňuje výkon mobilního zařízení, počítače nebo notebooku, ke kterému je připojen. AI Noise-Canceling Mic Adapter váží 8 gramů a obsahuje technologii ASUS Hyper-Grounding, která zabraňuje elektromagnetickému rušení, a tím garantuje zvuk bez šumu. Na vybraných trzích je k dispozici také s adaptérem USB-C/USB-A.

ROG Strix Go

Nová herní sluchátka ROG Strix Go USB-C využívají AI Mic pro čistý zvuk při komunikaci. Tato lehká skládací herní sluchátka jsou kompatibilní s chytrými zařízeními, počítači PC a Mac nebo herními konzolemi, jako je Nintendo Switch (v režimu Handheld) nebo Sony PlayStation 4.

ROG Strix Go 2.4

Sluchátka ROG Strix Go 2.4 využívají bezdrátové připojení na frekvenci 2,4GHz s nízkou latencí prostřednictvím donglu do USB-C, díky čemuž jsou kompatibilní s chytrými zařízeními, počítači PC a Mac i herními konzolemi. 3,5mm konektor v balení umožňuje připojení ke konzoli Microsoft Xbox One a dalším zařízením. AI Mic navíc zajišťuje čistou hlasovou komunikaci, ať už je uživatel doma nebo na cestách. Funkce rychlého nabíjení umožňuje až tři hodiny používání po pouhých 15 minutách nabíjení. Při plném nabití zvládne až 25 hodin provozu.

ROG Theta 7.1

ROG Theta 7.1 je prémiový 7.1kanálový herní headset s prostorovým zvukem, který je vybaven osmi samostatnými měniči ASUS Essence. Zásluhou virtuálních basů zvládne reprodukovat vysoce kvalitní zvuk. Obsahuje také technologii AI Mic, která zajišťuje jasnou komunikaci ve hře. Speciální ROG 7.1 D/A převodník a čtyři sluchátkové zesilovače ESS SABRE 9601 s vysokým rozlišením pomáhají dodávat bezztrátový zvuk, díky němuž je hraní ještě realističtější. Konektor USB-C umožňuje hráčům užívat si 7.1 prostorový zvuk na PC, konzolích a mobilních zařízeních. ROG Theta 7.1 nabízí prvotřídní konstrukční kvalitu a jeho ergonomický design zajišťuje pohodlí uživatele. Tento headset lze navíc personalizovat zásluhou RGB osvětlení.

Profilová karta firmy

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

Název společnosti ASUS vychází ze jména Pegase (Pegasus) – okřídleného koně z řecké mytologie, který byl symbolem moudrosti a vědění. ASUS ztělesňuje sílu, čistotu a dobrodružného ducha tohoto nádherného stvoření. Každým novým produktem, který vytvoří, míří výš a výš.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Sony: sluchátka WF-XB700 a WH-CH710N

7. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sony)
Společnost Sony představila dva nové modely bezdrátových sluchátek. Bezdrátové pecky WF-XB700 s technologií Extra Bass a celkovou výdrží až 18 hodin a náhlavní sluchátka WH-CH710N s technologií pro odstranění okolního hluku založenou na umělé inteligenci a výdrží až 35 hodin. Čtěte více

Samsung v ČR vloni prodal 900 tisíc mobilů a 93 tisíc hodinek a sluchátek

20. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Pozici lídra v prodeji mobilních telefonů na českém trhu potvrdila i v roce 2019 společnost Samsung. Češi loni nakoupili rekordních 900 tisíc smartphonů této značky, což je nejvíce ze všech na trhu. Nejprodávanějšími telefony byly Galaxy S10e a Galaxy A40, mezi tablety Tab S5e a Tab A 10.1 a z nositelné elektroniky náramek Fit e. Čtěte více

Sennheiser: sluchátka Momentum True Wireless 2

2. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sennheiser)
Druhá generace plně bezdrátových sluchátek potěší kompaktnějšími rozměry, aktivním potlačením okolního hluku, výdrží až 28 hodin na jedno nabití a odolností vůči stříkající vodě a potu. Čtěte více

Audictus: sluchátka Explorer Type-C

22. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audictus)
Audictus Explorer Type-C jsou sluchátka, která umožnují využít možnosti rozhraní USB-C pro přenos audio signálu. Moderní provedení dokreslují prémiové kovové provedení, opletený kabel i design sluchátek. Čtěte více