Asus představil notebook se skládacím displejem a „vesmírný“ Zenbook

10. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Společnost Asus představila řadu unikátních zařízení včetně skládacího notebooku Zenbook 17 Fold OLED a speciální edice Zenbooku 14X OLED Space Edition. Obě novinky kombinují osobitý design, výkon nejnovější generace procesorů i úžasné displeje a celkově tak představují výkladní skříň technologií taiwanského výrobce.

Zenbook 17 Fold OLED je 17,3" skládací notebook s OLED displejem, na kterém Asus úzce spolupracoval se společnostmi Intel a BOE. Přelomový design nabízí dvě velikosti OLED displeje v jednom zařízení: velký 17,3" dotykový displej s poměrem stran 4:3 a rozlišením 2,5K, který se dá složit, čímž se vytvoří dva spojené 12,5" displeje s poměrem stran 3:2 a rozlišením 1 920 × 1 280. V kombinaci s Bluetooth klávesnicí a touchpadem Asus ErgoSense plné velikosti poskytuje skládací konstrukce možnost využít zařízení hned v několika režimech: jako PC, notebook, tablet, s klávesnicí na obrazovce, jako knihu a nebo s klávesnicí položenou mimo tělo zařízení.

Skládací dotykový displej OLED s certifikací PANTONE Validated nabízí 100% pokrytí gamutu DCI-P3 a podporu technologie Dolby Vision HDR. Displej má i certifikaci TÜV Rheinland pro péči o oči. Displej doplňuje audio systém se čtyřmi reproduktory s certifikací Harman Kardon obohacený o Dolby Atmos.

Chytré funkce nové generace zajišťuje infračervená kamera s rozlišením HD, která ve spolupráci s Windows Hello a novým čipem Intel Visual Sensing Controller umožňuje několik nových funkcí využívajících umělou inteligenci, včetně detekce přítomnosti uživatele, integrovaného snímače barev pro automatické nastavení jasu obrazovky a teploty barev a 5Mpx webové kamery s technologií Asus 3D Noise Reduction.

Pro zajištění bezproblémového výkonu a konektivity je notebook vybaven nejnovějšími procesory Intel Core i7 řady U 12. generace, grafikou Intel Iris Xe a dvěma porty USB-C s Thunderbolt 4, které podporují i rychlé nabíjení 75Wh baterie nebo připojení k externím displejům.

Zenbook 17 Fold OLED odpovídá díky vlastnostem, jako jsou rychlá odezva, okamžité probuzení, výdrž baterie, rychlé nabíjení a funkce pro inteligentní spolupráci požadavkům na označení Intel Evo. Zařízení bude v prodeji v polovině roku 2022.

 

Zenbook 14X OLED Space Edition (UX5401)

Exkluzivní Zenbook 14X OLED Space Edition je prestižní speciální edice notebooku vytvořená k 25. výročí 600denní mise notebooku Asus P6300 na vesmírné stanici Mir a reprezentuje ducha značky Asus "In Search of Incredible".

Zenbook 14X OLED Space Edition s jedinečnými designovými detaily s vesmírnou tématikou ve speciální barvě Zero-G Titanium je připomínkou klíčového milníku v historii notebooků Asus. Exkluzivně pro edici Space je vybaven futuristickým OLED displejem ZenVision, který má úhlopříčku 3,5" a je umístěn zvenčí na víku. ZenVision může zobrazovat vlastní zprávy a animace.

Model Space Edition je zkonstruován tak, aby odolal náročným podmínkám cest do kosmu, a splňuje požadavky mimořádně přísných testovacích protokolů US Space Systems Command Standard SMC-S-016A, takže je schopen odolávat extrémním teplotám (-24 až 61 °C) v provozu a vibracím (20 - 2000 Hz).

Notebook je vybaven procesory Intel Core i9 řady H 12. generace, grafikou Intel Iris Xe, 32 GB RAM, SSD PCIe 4.0 x4 a Intel Wi-Fi 6E. Dotyková obrazovka OLED HDR PANTONE Validated s poměrem stran 16:10 a rozlišením 2,8K s 90Hz frekvencí podporuje DisplayHDR True Black 500, 100% gamut DCI-P3 a nabízí certifikaci TÜV Rheinland pro péči o oči.

Video : 
Štítky: 

Profilová karta firmy

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

Název společnosti ASUS vychází ze jména Pegase (Pegasus) – okřídleného koně z řecké mytologie, který byl symbolem moudrosti a vědění. ASUS ztělesňuje sílu, čistotu a dobrodružného ducha tohoto nádherného stvoření. Každým novým produktem, který vytvoří, míří výš a výš.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Dell: notebook XPS 13 Plus

15. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Notebook Dell XPS 13 Plus je doposud nejvýkonnějším modelem ze série XPS a je navržený tak, aby spadal do kategorie minimalistického a moderního stylu. Elegantní klávesnice, řada funkcí, dotyková podložka a opěrka dlaní poskytují čistý, ikonický vzhled, který je komfortní na dotek. Čtěte více

HP představilo nové notebooky a stolní počítače

12. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP rozšířila své portfolio zařízení a posunula možnosti spolupráce na zcela novou úroveň. Reagovala tím na požadavky zákazníků ohledně prémiových mobilních zařízení, určených pro hybridní práci. Nová zařízení usnadňující spolupráci i tvorbu a umožňují pracovat a tvořit kdekoli. Čtěte více

Lenovo (opět) vylepšilo elitní řadu svých ThinkPadů

11. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Lenovo ThinkPad X1 a potažmo nejnovější v ní zahrnuté modely X1 Carbon, X1 Yoga a X1 Nano opět posouvají uživatelský zážitek se zaměřením na zákaznickou spokojenost a produktivitu. Profesionálním uživatelům přinášejí vyšší výkon, lepší možnosti kamery a zvuku či pokročilejší bezpečnost. Čtěte více

Nvidia představila nové grafické čipy a další novinky (nejen) pro hráče

7. 1. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Nvidia odhalila světu další směřování své platformy pro hráče a tvůrce. Vedle nových grafických čipů a řady vylepšených technologií firma uzavřela i další technologická partnerství, mimo jiné se společností Samsung, která ve svých televizorech nabídne herní streamovací platformu GeForce NOW. Čtěte více