ASUS ExpertBook B3 Detachable - všestranný parťák s celodenní výdrží

13. 6. 2022. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: ASUS)
PR článek - Společnost ASUS uvedla na trh novinku v podobě zařízení ASUS ExpertBook B3 Detachable, kterým doplní a rozšíří portfolio svých přenosných zařízení. Hned po vybalení sděluje B3 svým vzhledem dvě zásadní informace. Tou první je při práci nerozptylující, decentní, tmavě šedá barva (oficiální označení Star Black), kterou hlásí svou příslušnost k business řadě ASUS ExpertBook. Druhou zprávou je ujištění, že se bude pracovat za pohybu. Konstrukčně totiž jde o konvertibilní notebook.

Tělo přístroje o rozměrech 260,3 × 172,1 mm a tloušťce pouhých 8,99 mm je vyrobeno z hliníku. Klávesnice je potom plastová a celek dohromady i se stojánkem váží pouhých 1 047 gramů. O solidnosti konstrukce svědčí skutečnost, že B3 prošla před uvedením na trh stovkami hodin zátěžových testů, aby úspěšně získala osvědčení o splnění vojenských standardů MIL-STD 810H.

Oslní celodenní výdrží

Srdcem je osmijádrový ARM procesor Qualcomm® Snapdragon™ 7c Gen 2 s frekvencí až 2,55 Ghz a integrovanou grafickou kartou Adreno GPU 618. Získaných 3 103 bodů v hodnotícím testu PassMark u příznivců herních sestav nebo výkonných pracovních stanic s násobným bodovým skóre možná vyloudí na tváři lehký úsměv, nicméně účelem konvertibilního notebooku je zejména nízká hmotnost, dlouhá výdrž baterie a mobilita. Ode všeho má B3 na rozdávání. Výkon procesoru ve spojení s dodávanými 4 nebo 8 GB DDR4 RAM, eMMC diskem 64 nebo 128 GB a Windows 11 představuje dostatečný výkon pro všechny úlohy běžného pracovního dne. Mimochodem, pokud byste hledali na trhu podobné zařízení, hledali byste dlouho a patrně bezvýsledně. Uvedenou kombinaci totiž žádný z renomovaných výrobců v tuto chvíli nenabízí.

Bétrojka je skvělým partnerem, jenž dokáže vydržet i skutečně dlouhé pracovní dny. Napájení přístroje je zajištěno dvoučlánkovou Li-Pol baterií s kapacitou 38 Wh, která dokáže udržet přístroj v chodu téměř 13 hodin, a pokud by se pracovní den opravdu protáhl. Za účelem rychlého nabíjení je přibalen USB-C adaptér s výkonem 45 W, který rychle nabije například i váš telefon, disponuje-li takovým rozhraním. Odpadá tak nutnost nosit s sebou další nabíječku.

Obstojí za každé situace

Zařízení lze provozovat jako tablet, ve spojení s odnímatelnou klávesnicí jako polohovatelný notebook, a pokud si pořídíte praktický stojánek, lze tablet samostatně postavit i na výšku. Může se zdát, že stojánek by mohl být standardní součástí balení, ale pro uživatele, kteří tuto možnost neocení by se stal pouze zbytečně vyprodukovaným kusem plastu. V tomto ohledu je patrné, že ASUS současně myslí i na životní prostředí. Magneticky připojitelná klávesnice je odolná proti polití, má antibakteriální povrchovou úpravu a obsahuje kompletní sadu funkčních kláves, což v této kategorii zařízení také nebývá zcela obvyklé. Součástí klávesnice je standardní touchpad s podporou více prstů a gest ve Windows. Pro fanoušky práce se stylusem, bude s B3 radost dvojnásobná. Nejenže je stylus součástí balení, ale je šikovně zaparkován v garáži umístěné v těle tabletu, čímž odpadá otravné hledání zapadlého pera po kapsách či v brašně a současně se eliminuje riziko jeho ztráty. Při parkování je stylus automaticky dobíjen a po vyjmutí ihned připraven k práci, není zapotřebí žádné párování.

Displej o uhlopříčce 10,5" nabízí rozlišení 1 920 × 1 200 bodů se svítivostí 320 nitů, kapacitním multi-touch ovládáním, antireflexní úpravou a ochranou proti ulpívání otisků prstů. Displej s certifikací TÜV Rheinland Eye Comfort produkuje minimum modrého světla, čímž šetří oči při dlouhé práci. V rámečku displeje jsou potom schovány dvě kamery – čelní s rozlišením 5 Mpx a zadní 13Mpx, obojí v kvalitě Full HD. Kamery jsou vybaveny 3D noise-reduction technologií, která odfiltruje až 94 % šumů způsobených nedostatkem světla a zásadním způsobem tak vylepšuje kvalitu přenášeného obrazu. Multimediální výbava je doplněna dvojicí reproduktorů a mikrofonů s eliminací okolních ruchů technologie ASUS AI Noise-canceling. Z pohledu konektivity jsou k dispozici bezdrátové technologie Wi-Fi 802.11ac a Bluetooth 5.0, portová výbava sestává z USB-C a audio jacku, z čehož budou mít určitě radost majitelé, kteří nedají dopustit na svá sluchátka s klasickým konektorem.

ASUS ExpertBook B3 je perfektním partnerem a pomocníkem pro dlouhé a náročné dny, ať již strávené na pracovních nebo studijních cestách. S doporučenou cenovkou 13 990 korun je skvělou volbou pro ty, co hledají flexibilitu, výkon, spolehlivost a odolnost při práci v prostředí Microsoft Windows.

Profilová karta firmy

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

Název společnosti ASUS vychází ze jména Pegase (Pegasus) – okřídleného koně z řecké mytologie, který byl symbolem moudrosti a vědění. ASUS ztělesňuje sílu, čistotu a dobrodružného ducha tohoto nádherného stvoření. Každým novým produktem, který vytvoří, míří výš a výš.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Brett Ostrum, Microsoft corporate vice president for Surface devices

Surface Laptop Studio 2, Laptop Go 3 a další novinky od Microsoftu

22. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Společnost Microsoft na své (již tradiční) podzimní konferenci představila nejenom inovované verze počítačů Surface (Surface Laptop Studio 2, Surface Laptop Go 3 a Surface Go 4), ale i novou verzi „tabule“ Surface Hub nebo sjednocený Copilot a další novinky týkající se umělé inteligence a systému Windows. Čtěte více

Recenze ASUS ExpertBook B9 OLED (B9403): Efektivní pomocník pro náročné manažery

20. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost ASUS začala na českém a slovenském trhu prodávat nejvyšší variantu svého manažerského notebooku B9, která z nabídky vyčnívá díky OLED displeji. Posuzovat však tento počítač jen z hlediska jeho obrazovky by byla škoda, protože nabízí i mnoho dalších zajímavých vlastností a parametrů. Čtěte více

HP rozšířilo portfolio notebooků Pavilion Plus o první 16" model

18. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Společnost HP představila zcela nový 16" notebook Pavilion Plus, který oproti předchozím modelům této řady nabízí vyšší výkon, nové funkce a větší obrazovkou. Aktualizace se dočkal i model se 14" obrazovkou, který již HP nabízelo dříve. Čtěte více

Intel představil novou generaci rozhraní Thunderbolt

18. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Intel)
Společnost Intel představila pátou generaci rozhraní Thunderbolt. Technologie Thunderbolt 5, která slibuje oproti předchozí generaci až třikrát vyšší datovou propustnost a mnoho dalších vylepšení, na trh přijde v příštím roce. Nenahraní však stávající sběrnici Thunderbolt 4, ale postaví se vedle ní a zamíří do prémiového segmentu high-endových počítačů a příslušenství. Čtěte více