Aricoma Group kupuje švédskou technologickou IT firmu Seavus

7. 12. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: KKCG)
Český holding uzavřel smlouvu o koupi technologické společnosti Seavus. Aricoma Group akvizicí proniká na další trhy v Evropě a posiluje také svoji pozici v USA. Zároveň se stává mezinárodním hráčem na poli informačních technologií s konsolidovaným obratem osm miliard korun, se ziskem před započtením daní, úroků a odpisů (EBITDA) přes 600 milionů korun.

„Akvizice naplňuje dlouhodobou strategii skupiny KKCG v oblasti informačních technologií. Už při založení Aricoma Group, ve které jsme zkonsolidovali velké IT hráče na českém trhu, jsme se rozhodli, že dalším krokem je mezinárodní expanze. Osobně si velmi vážím toho, že se nám povedlo transakci dotáhnout do konce i v této komplikované době,“ uvedl Michal Tománek, investiční ředitel pro technologie KKCG.

Podle něj tak pokračuje Aricoma Group (IT větev skupiny KKCG) v plánu stát se významným mezinárodním technologickým holdingem. Ten by podle Tománka měl zastřešovat skupinu specializovaných firem, které budou společně schopny nabídnout klientům ucelenou řadu ICT služeb a produktů.

„Seavus se svými produkty a službami zaměřenými na IT poradenství, softwarový vývoj, implementaci softwarových produktů pro správu a řízení infrastruktury, kybernetickou bezpečnost a compliance přesně zapadá do našeho portfolia,“ uvedl Milan Sameš, generální ředitel ARICOMA Group. Sameš hodnotí pozitivně i historii společnosti Seavus, která byla založena v roce 1999 a od té doby se rozvíjí. O kvalitách jejích osmi set zaměstnanců nejlépe vypovídá to, že firma poskytuje služby v mnoha evropských zemích, kromě těch severských také například zemích Beneluxu, Švýcarsku, ale i v USA. Mezi hlavní klienty patří telekomunikační společnosti (např. Sunrise, Tele2, Globalstar, A1), banky (Erste Bank, Banca Intesa, Marginalen Bank) a technologické firmy jako například Bosch. „Naše dosavadní zkušenosti nabyté v tomto roce zásadně poznamenaném pandemií koronaviru hovoří o tom, že digitální transformace firem je ještě rychlejší, než jsme předpokládali. Vidíme v tom ohromnou příležitost pro další růst. Akvizice Seavus do tohoto plánu skvěle zapadá,“ poznamenal Sameš.

Jedním z hlavních cílů Aricoma Group je prosadit se důrazněji na zahraniční trzích a zároveň podpořit dynamičtější rozvoj vlastních softwarových řešení a služeb.

„Jsme pevně přesvědčeni, že zapojení silného strategického partnera, jakým je skupina ARICOMA Group, urychlí inovace a dále posílí naši schopnost nabízet vysoce kvalitní služby v oblasti softwarového vývoje a řešení příští generace našim zákazníkům po celém světě. Nyní se nejen budeme soustředit na úspěch, ale budeme cítit i větší motivaci dosáhnout našich cílů – rozšířit své zákaznické portfolio, stát se důvěryhodným partnerem zákazníků v procesu digitalizace a tím i předním poskytovatelem IT v Evropě. Seavus bude velmi důležitou součástí úspěchu KKCG,“ řekl Igor Lestar, předseda představenstva Seavus Group.

I po akvizici budou všechny provozy a oblasti podnikání v blízké budoucnosti nadále fungovat. Skupina Aricoma Group je odhodlána udržovat vedení a základní hodnoty, díky nimž je společnost Seavus důvěryhodným partnerem a poskytovatelem služeb a spolehlivým zaměstnavatelem.

Podobné články

Foto: CPT Praha

ASBIS akvizicí společnosti CPT Praha posiluje v oblasti spotřební elektroniky

10. 10. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: ASBIS)
ASBIS CZ oznámil akvizici společnosti CPT Praha, čímž významně posílil svou pozici na trhu spotřební elektroniky. Tímto krokem distributor strategicky rozšířil své působení zejména v segmentu prémiových audio zařízení, u kterých roste poptávka. Čtěte více

Nvidia za pět miliard USD kupuje podíl v Intelu

19. 9. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Intel, Nvidia, Reuters)
Společnost Nvidia investuje pět miliard dolarů do společnosti Intel. Po investicích americké vlády a skupiny Softbank jde o další výraznou injekci, kterou trápící se čipový výrobce dostane. Kromě finanční stránky věci by měl vstup Nvidie Intelu pomoci také v technologické rovině – firmy by měly společně vyvíjet infrastrukturu pro AI i produkty pro osobní počítače. Čtěte více
Zleva Maroš Krnáč (Radium), Miroslav Bielčik (Commander), Martin Cígler (Seyfor), Jiří Kudrna (Radium).

Seyfor posiluje v oblasti telematiky a IoT

10. 9. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Seyfor)
Společnost Commander Services, která je součástí skupiny Seyfor, uzavřela akvizici 100% podílu ve firmě Radium, vývojáři systému Fleetware pro GPS monitoring vozidel, správu flotil a integrované IoT scénáře. Transakce významně rozšiřuje působnost Commanderu na českém trhu a posiluje jeho vývojové kapacity v oblasti softwaru i hardwaru. Čtěte více

Americká vláda získá téměř 10% podíl v Intelu

26. 8. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Intel)
Společnost Intel a administrativa prezidenta Trumpa se dohodly na další podpoře čipové produkce na území USA. Americká vláda investuje 8,9 miliardy dolarů do akcií společnosti Intel, čímž zde získá podíl 9,9 %. Čtěte více