Apple vylepšil (a zlevnil) iPAD Pro a MacBook Air

19. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Apple, tentokrát kvůli nepříznivým okolnostem bez větší slávy, vypustil do světa inovované varianty dvou svých produktů. U tabletů iPAD Pro se zákazníci mohou těšit třeba na výkonnější čipset, lepší displej, dvojici fotoaparátů, LiDAR nebo klávesnicový kryt s trackpadem. MacBooky Air zaujmou hlavně vyšším výkonem a lepší klávesnicí.

iPAD Pro je i v nejnovější generaci dostupný ve dvou provedeních (11" a 12,9"), již v nejnižší konfiguraci však nabídne 128 GB paměti. Nejvyšší konfiguraci má 1TB úložiště. Výpočetní výkon přístroji dodává inovovaný čipset Apple A12Z Bionic. Podle výrobce jeho pořízením zákazník získá vyšší výkon než u většiny notebooků (s Windows).

Fotografická výbava nově čítá 12mpx širokoúhlou kameru a 10mpx ultraširokoúhlou kameru. Klasické snímače pak doplňuje tzv. LiDAR pro přesné snímání okolí v rozšířené realitě. Dosah by měl být až pět metrů. Čelní strana pak poskytuje útočiště 7mpx kamerce a FaceID senzorům (snímač funguje při držení tabletu na výšku i na šířku).

Vylepšení se dočkal také displej, který nově funguje s obnovovací frekvencí 120 Hz.

Za zmínku jistě stojí také nová klávesnice Magic Keyboard. Ta nejen že poslouží jako kryt tabletu, ale zaujme hlavně svými možnostmi polohování, USB-C portem a hlavně trackpadem, který těží z vylepšené práce s kurzorem v nejnovějším iPadOS 13.4.

Nejnovější iPAD Pro je již dostupný i na českém trhu za ceny od 22 99 Kč.

Apple MacBook Air

Několika vylepšení se dočkal také populární, lehký a kompaktní MacBook Air. Možná vůbec nejvíc uživatelé ocení přepracovanou klávesnici s novým mechanismem, která se světu představila v loňském 16" MacBooku Pro.

Stejně jako u nových iPADů Pro přinášejí i nové MacBooky Air ve srovnání s předchůdci nejméně dvounásobnou kapacitu úložiště, které tak v nejnižší konfiguraci činí 256 GB. Maximem jsou 2 TB.

V případě procesorového výkonu Apple slibuje zdvojnásobení, čehož je dosaženo i díky nasazení 10. generace procesoru Intel Core. V případě potřeby mohou zákazníci dostat až Core i7 s taktem 1,2 GHz. Grafický výkon by měl být vyšší o 80 %.

Uživatelé mohou dále počítat např. se dvěma porty USB-C s podporou Thunderbolt, retina displejem s funkcí True Tone, mikrofonním polem se třemi mikrofony či zabezpečením prostřednictvím čtečky otisku prstu Touch ID v kombinaci s čipem T2. Operačním systémem je nejnovější macOS Catalina.

Ceny na českém trhu začínají od 29 990 Kč.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Antibakteriální ochranná fólie Screenshield chrání telefony a další zařízení

2. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Skinzone+)
Antibakteriální fólie Screenshield od firmy Skinzone disponuje technologií, která zabraňuje množení až 99,99 % běžně se vyskytujících bakterií (E. Coli, Salmonela, Listeria, atd.), a to po celou dobu životnosti aplikované fólie. Kromě telefonů je produkt vhodný i pro tablety, hodinky, notebooky i jiná zařízení. Dalšími benefity jsou odolnost proti škrábancům a snadná instalace. Čtěte více

Gartner: Prodej počítačů, tabletů a mobilů letos klesne až o 14 %

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej zařízení (tedy počítačů, tabletů a mobilních telefonů) by letos mohl podle Gartneru ve srovnání s předchozím rokem klesnout až o téměř 14 %. Znamenalo by to, letos bude prodáno 1,9 miliardy zařízení. Čtěte více

Prodej tabletů nadále klesá

4. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej tabletů i v době pandemie viru COVID-19 nadále klesá. Podle IDC trh zaznamenal v prvním čtvrtletí letošního roku propad o 18,1 %. Celkem se tak prodalo 24,6 milionu zařízení. Světlým místem bodu nadále zůstávají zařízení s připojitelnou klávesnicí, jejichž podíl meziročně vzrostl o 56,8 %. Čtěte více

Samsung v ČR vloni prodal 900 tisíc mobilů a 93 tisíc hodinek a sluchátek

20. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Pozici lídra v prodeji mobilních telefonů na českém trhu potvrdila i v roce 2019 společnost Samsung. Češi loni nakoupili rekordních 900 tisíc smartphonů této značky, což je nejvíce ze všech na trhu. Nejprodávanějšími telefony byly Galaxy S10e a Galaxy A40, mezi tablety Tab S5e a Tab A 10.1 a z nositelné elektroniky náramek Fit e. Čtěte více