Apple vylepšil (a zlevnil) iPAD Pro a MacBook Air

19. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Apple, tentokrát kvůli nepříznivým okolnostem bez větší slávy, vypustil do světa inovované varianty dvou svých produktů. U tabletů iPAD Pro se zákazníci mohou těšit třeba na výkonnější čipset, lepší displej, dvojici fotoaparátů, LiDAR nebo klávesnicový kryt s trackpadem. MacBooky Air zaujmou hlavně vyšším výkonem a lepší klávesnicí.

iPAD Pro je i v nejnovější generaci dostupný ve dvou provedeních (11" a 12,9"), již v nejnižší konfiguraci však nabídne 128 GB paměti. Nejvyšší konfiguraci má 1TB úložiště. Výpočetní výkon přístroji dodává inovovaný čipset Apple A12Z Bionic. Podle výrobce jeho pořízením zákazník získá vyšší výkon než u většiny notebooků (s Windows).

Fotografická výbava nově čítá 12mpx širokoúhlou kameru a 10mpx ultraširokoúhlou kameru. Klasické snímače pak doplňuje tzv. LiDAR pro přesné snímání okolí v rozšířené realitě. Dosah by měl být až pět metrů. Čelní strana pak poskytuje útočiště 7mpx kamerce a FaceID senzorům (snímač funguje při držení tabletu na výšku i na šířku).

Vylepšení se dočkal také displej, který nově funguje s obnovovací frekvencí 120 Hz.

Za zmínku jistě stojí také nová klávesnice Magic Keyboard. Ta nejen že poslouží jako kryt tabletu, ale zaujme hlavně svými možnostmi polohování, USB-C portem a hlavně trackpadem, který těží z vylepšené práce s kurzorem v nejnovějším iPadOS 13.4.

Nejnovější iPAD Pro je již dostupný i na českém trhu za ceny od 22 99 Kč.

Apple MacBook Air

Několika vylepšení se dočkal také populární, lehký a kompaktní MacBook Air. Možná vůbec nejvíc uživatelé ocení přepracovanou klávesnici s novým mechanismem, která se světu představila v loňském 16" MacBooku Pro.

Stejně jako u nových iPADů Pro přinášejí i nové MacBooky Air ve srovnání s předchůdci nejméně dvounásobnou kapacitu úložiště, které tak v nejnižší konfiguraci činí 256 GB. Maximem jsou 2 TB.

V případě procesorového výkonu Apple slibuje zdvojnásobení, čehož je dosaženo i díky nasazení 10. generace procesoru Intel Core. V případě potřeby mohou zákazníci dostat až Core i7 s taktem 1,2 GHz. Grafický výkon by měl být vyšší o 80 %.

Uživatelé mohou dále počítat např. se dvěma porty USB-C s podporou Thunderbolt, retina displejem s funkcí True Tone, mikrofonním polem se třemi mikrofony či zabezpečením prostřednictvím čtečky otisku prstu Touch ID v kombinaci s čipem T2. Operačním systémem je nejnovější macOS Catalina.

Ceny na českém trhu začínají od 29 990 Kč.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

IDC: Prodej tabletů v regionu EMEA zažil nejúspěšnější období od roku 2013

22. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Region Evropy, Blízkého východu a Afriky zaznamenal podle IDC ve 2. čtvrtletí letošního roku 23,8% meziroční nárůst prodeje tabletů. Prodej tabletů v regionu EMEA tak vykázal nárůst po dlouhých šesti letech. Celkem se prodalo 11,9 milionu zařízení s tím, že hlavním tahounem růstu byla spotřebitelská poptávka. Čtěte více

IDC: Prodej počítačů a tabletů za celý rok 2020 poroste

8. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
První polovina roku 2020 přinesla, přinejmenším z pohledu výrobců, distributorů a prodejců ICT, vytoužené znovuzrození trhu počítačů a zejména tabletů. Ačkoli půjde podle všeho jen o krátkodobý jev, za celý rok 2020 by mělo jít celkově o 3,3% růst na výsledných 425,7 milionu zařízení. Čtěte více

Jak systém iRoom učiní iPad ústředním prvkem chytré domácnosti

14. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audiopro)
iRoom je pokročilé dokovací zařízení určené pro chytré ovládání domácnosti. Klasické či integrované držáky jsou nejen pohodlným a bezpečným odkládacím místem, ale především vytvářejí úžasné možnosti dotykového panelu pro ovládání systému chytré domácnosti a zabezpečení. iRoom je dodáván v precizním provedení ze skla a hliníku a motorizované a magnetické prvky činí manipulaci maximálně komfortní. Čtěte více

Samsung představil špičkové smartphony a tablety řady Galaxy

7. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung uspořádala tradiční akci Galaxy Unpacked poprvé v historii ve virtuální podobě. Na akci byla představena řada zajímavých novinek pro ty nejnáročnější uživatele. Světlo světa tak mimo jiné spatřily telefony Galaxy Note20 a Galaxy Note20 Ultra nebo univerzální tablety k práci i zábavě Tab S7 a S7+. Čtěte více