Apple představil novou generaci iPhonů a hodinky Watch Series 2

8. 9. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Nové iPhony 7 a 7 Plus vycházejí ze svých předchůdců, od kterých se nejvíce liší absencí 3,5mm audio konektoru pro připojení sluchátek nebo odolností proti vodě a prachu. Druhá generace hodinek Apple Watch pak rovněž zaujme zvýšenou odolností proti vodě a například také vestavěnou GPS.

Nových funkcí a vylepšených či upravených vlastností je však samozřejmě mnohem více. Oba telefony budou dostupné hned v pěti barevných provedeních (stříbrném, zlatém, růžovozlatém, leskle černém a matně černém) a velkým pokrokem je odolnost proti vodě a prachu. Obě novinky se na trh dostanou s nejnovější verzí operačního systému iOS10.

Úhlopříčka obrazovky zůstala u obou modelů zachována (činí tedy 4,7 palců u menšího iPhonu a 5,5 palce u většího), co se však změnilo, je vyšší maximální jas a schopnost zobrazit širší škálu barev. Novou funkci získalo také tlačítko pod displejem – více funkcí nabídne díky funkci Taptic Engine, která umožňuje rozpoznat sílu stisku.

Novinkou ve výbavě obou modelů je také přítomnost stereofonních reproduktorů a zároveň i absence klasického 3,5mm audio konektoru pro připojení sluchátek. Ta tak lze připojit buď bezdrátově prostřednictvím technologie Bluetooth, nebo prostřednictvím konektoru Apple Lightning (součástí základního balení je však také adaptér pro připojení klasických sluchátek). V této souvislosti Apple uvedl na trh také zcela nová bezdrátová sluchátka AirPods.

Výpočetní a grafický výkon telefonům propůjčuje „Fusion chip“ Apple A10 se čtyřmi jádry doplněný o 2 GB operační paměti u modelu 7 a o 3 GB operační paměti u modelu 7 Plus. Samozřejmostí je také plná podpora LTE s rychlostí až 450 Mbps. Telefony budou dostupné v paměťových variantách 32, 128 a 256 GB.

Apple iPhone 7 svým uživatelům nabízí hlavní fotoaparát s rozlišením 12 megapixelů, světelností F=1,8 a optickou stabilizací. iPhone 7 Plus přináší na zadní straně dokonce hned dvojici 12megapixelových snímačů, která přináší 2x optický zoom nebo možnost pracovat s hloubkou později (přijde až později se softwarovým updatem). Oba modely disponují také bleskem složeným ze čtyř LED diod a čelním fotoaparátem s rozlišením sedm megapixelů.

Telefony budou na českém trhu k dostání od 23. září 2016. Nejlevnější (32GB) varianta iPhonu 7 přijde na 21 190 Kč, iPhone 7 Plus se stejnou pamětí vyjde na 24 990 Kč.

Apple Watch Series 2
Kromě nové generace chytrých telefonů Apple zároveň představil také novou generaci svých chytrých hodinek. Ty oproti svému předchůdci nabídnou vodotěsnost do hloubky až 50 metrů, vestavěnou GPS, jasnější displej, výkonnější hardware a také novou verzi operačního systému watchOS 3. Nově budou hodinky dostupné také v keramickém provedení.

Hodinky budou na českém trhu k dostání stejně jako nové iPhony od 23. září za ceny od 11 290 Kč.

Štítky: 

Podobné články

Microsoft představil nová Surface zařízení

24. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Microsoft)
Microsoft připravuje na nástup Windows 11 i svůj vlastní hardware. Vedle očekávaných upgradů starších zařízení se svého představení dočkal také konstrukčně zcela nový Surface Laptop Studio určený do rukou náročných uživatelů. Ve svém tažení bude pokračovat i skládací telefon s Androidem Surface Duo 2. Čtěte více

Apple představil nové generace svých telefonů, tabletů a chytrých hodinek

17. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Apple na své první podzimní produktové online konferenci představil nové generace svých klíčových produktů. Již brzy se tak dočkáme iPhonu 13, nového iPadu i iPadu mini i sedmé řady Apple Watch. Navzdory velkým očekáváním jsme se však většinou dočkali spíše menších, chcete-li evolučních, změn… Čtěte více

OPPO to myslí vážně – ve Varšavě otevírá regionální centrum pro střední a východní Evropu

14. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Oppo)
Společnost OPPO zahájila nové aktivity ve střední a východní Evropu (CEE), které mimo jiné zahrnují regionální centrum v polské Varšavě, provozní infrastrukturu v jedenácti zemích CEE, testovací centrum v Rumunsku a komplexní výrobní zařízení v Turecku. Čtěte více

Prodej smartphonů v druhém kvartále slušně rostl

7. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Podle údajů společnosti Gartner vzrostl během druhého čtvrtletí 2021 globální prodej smartphonů meziročně o 10,8 % na 328,8 milionů. Čtěte více