Apple Pay míří do Evropy

17. 7. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Visa)
Do Evropy míří další moderní možnost placení za zboží a služby. Platební technologie Apple Pay odstartuje své tažení ve Velké Británii a podle asociace Visa Europe jde o začátek přechodu od plastových karet k digitálnímu řešení. Česká republika je na nástup tohoto řešení dobře připravena, vše je tedy v rukou Applu.

Držitelé debetních a kreditních Visa karet vydaných vybranými britskými bankami již mohou Apple Pay začít využívat. Technologie umožňuje uživatelům přístrojů iPhone 6, iPhone 6 Plus, Apple Watch, iPad Air 2 a iPad mini 3 používat snadný, bezpečný a diskrétní způsob placení prostřednictvím těchto zařízení. Apple Pay lze používat na jakémkoli bezkontaktním terminálu.

Průzkum Visa Europe zveřejněný v květnu ukázal, že existuje vysoká spotřebitelská poptávka po mobilních platebních řešeních, zejména ze strany uživatelů iOS, z nichž 60 procent chce platit za zboží a služby mobilním telefonem. To naznačuje, že by technologie Apple Pay měla mít u zákazníků úspěch.

„Poptávka po mobilních bezkontaktních platbách, v kombinaci se skutečností, že 70 procent lidí ve Velké Británii vlastní mobilní telefon, znamená, že dílky skládanky do sebe zapadají a že jsme svědky seismického otřesu a přechodu od plastu k digitálnímu řešení. Se spuštěním Apple Pay je jasné, že mobilní řešení se záhy stanou preferovaným způsobem pro používání kreditních a debetních karet,“ uvedl Jeremy Nicholds, výkonný ředitel mobilních plateb Visa Europe.

Apple Pay na stovkách tisíc míst

Apple Pay lze použít k placení kdekoli, kde jsou akceptovány bezkontaktní karty Visa. Již teď karty Visa s Apple Pay akceptuje přes 410 000 terminálů na 250 000 místech po celé Velké Británii.

Zpočátku je služba dostupná klientům bank MBNA, Nationwide, NatWest, RBS, Santander, a Ulster Bank. Uživatelé si mohou své debetní a kreditní karty nahrát do Apple peněženky Passbook a začít používat službu Apple Pay. V příštích měsících se přidají další banky, včetně First Direct, Halifax, HSBC, Lloyds a TSB.

Česká republika je na připravena

Spuštění služby Apple Pay lze díky rychlému startu ve Velké Británii brzy očekávat i v České republice. „Naše země je velmi dobře připravená na příchod mobilních bezkontaktních plateb. Tím pádem i na službu Apple Pay. Česko má totiž jednu z nejlepších bezkontaktních infrastruktur v Evropě,“ informoval David Brendl, manažer inovací Visa Europe.

Pokud by americká technologická společnost souhlasila s expanzí na český trh, mohli by majitelé zařízení Apple platit svými smartphony nebo hodinkami na jakémkoli bezkontaktním terminálu. Terminály jsou přitom v Česku už nyní běžnou součástí například velkých maloobchodních řetězců. V současnosti je více než 80 % všech platebních terminálů bezkontaktních.

„Vedle toho podle prognóz Visa Europe bude do konce roku 2017 naprostá většina všech terminálů v Česku bezkontaktních a tím pádem jakoukoliv platbu bude možné provést pouze mobilem nebo hodinkami,“ konstatoval Brendl.

Bezpečnost především

Karty Visa nahrané do Apple Pay budou pracovat na všech bezkontaktních terminálech fungujících na bázi technologie NFC a pro všechny částky při potvrzení identity kupujícího přes Touch ID. Počet britských firem, které přijímají mobilní platby vyšších částek (přes 20 liber) stále roste a Visa očekává, že další obchody a restaurace provedou požadovaný upgrade tak, aby ke konci roku přes 80 procent bezkontaktních terminálů přijímat platby jakékoli hodnoty přes Apple Pay a další mobilní bezkontaktní služby.

„Když přidáte do Apple Pay kreditní nebo debetní kartu Visa, údaje karty nejsou uloženy ani v přístroji, ani na serverech Apple. Namísto toho Visa vygeneruje jedinečný klíč neboli Device Account Number, který je přiřazen Vašemu přístroji, a na něm je uložen,“ doplnil Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Štítky: 

Podobné články

Mobilní telekomunikace se rychle posouvají k 5G a vyšší virtualizaci sítí

5. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: A10 Networks)
Průzkum BPI Network ukazuje, že operátoři s ohledem na síťový provoz 5G, dramatický nárůst připojených zařízení a nové možnosti kritického využití přehodnocují zabezpečení. Čtěte více

Sophos rozšířil řady svých českých MSP partnerů

5. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Certifikace v programu Sophos MSP Connect umožňuje zapojeným společnostem připojit všechny své zákazníky do jednoho uceleného a snadno použitelného bezpečnostního řešení nové generace a nabízet jim pokročilé bezpečnostní produkty značky Sophos formou služby. Čtěte více

Digitalizaci a modernizaci IT brzdí zastaralé technologie i nedostatek dovedností

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam)
Podniky po celém světě pracují na digitální transformaci, ale potýkají se se zastaralými řešeními na ochranu a správu jejich dat. Ochrana dat se musí posunout na vyšší úroveň inteligence, aby podporovala transformační potřeby a nasazování hybridních a multi-cloudových řešení. Čtěte více

KKCG prodává CAD Studio

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Autocont)
Známý dodavatel CAD/CAM řešení pro strojírenství a stavebnictví a největší středoevropský partner společnosti Autodesk, firma CAD Studio, se stává členem evropské skupiny Arkance. Jeho bývalý majitel, společnost Autocont, se rozhodl zaměřit na svůj klíčový business. Čtěte více