AOC rozšířilo nabídku řady Agon o 27" QHD monitor s frekvencí 180 Hz

19. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: AOC)
Monitor AOC GAMING Q27G4X se 27" obrazovkou je vybaven panelem Fast IPS s rozlišením QHD (2 560 × 1 440), vysokou obnovovací frekvencí 180 Hz a technologií Adaptive-Sync. V kombinaci s elegantním designem tak všestranná řada G4 zaujme uživatele, kteří hledají monitor pro na hraní i další běžné každodenní aktivity.

Monitory mohou bez problémů sloužit i mnoho let, takže výběr atraktivního modelu, který kvalitní, spolehlivý a navíc vhodný pro jakoukoli práci, studium nebo hraní her, by měl být základní podmínkou. Ideálním kandidátem může být např. nový monitor AOC GAMING Q27G4X se 27" Fast IPS panelem, který kombinuje vysokou přesnost barev a široké pokrytí barevného gamutu s vysokou obnovovací frekvencí 180 Hz a nízkou dobou odezvy až 1 ms GtG.

Díky 10bitovému panelu dosahuje monitor širokého gamutu s reprodukcí 1,07 miliardy barev. Certifikace VESA DisplayHDR 400 znamená, že monitor Q27G4X umí přijímat signál HDR10 a reprodukovat obsah HDR, čímž zvyšuje kvalitu her i videí díky extra jasu a výrazným barvám.

Současné mainstreamové grafické procesory jsou již schopny dosáhnout vysoké obnovovací frekvence při rozlišení QHD u většiny současných her, takže si uživatelé mohou vychutnat plynulejší herní zážitek. Výhoda bohatých a věrných barev se projeví při sledování filmů nebo hraní her, ale také při tvorbě obsahu, jako je lehká úprava obrázků nebo videí při živém vysílání.

Úspornější design zaujme ostrými liniemi

Stejně jako nedávno ohlášené Full HD modely 24G4X a 27G4X přichází i QHD model Q27G4X v přepracovaném designu připomínajícím letadlo stealth s výraznými liniemi a trojúhelníkovými tvary, které narušují jinak monotónní rovný povrch. Základna stojanu je ve oproti předchůdcům kompaktnější a vyžaduje méně místa na stol. Díky absenci jasných barevných akcentů monitor zapadne mezi mnoho různých herních sestav.

Změny zasáhly nejen vnější plášť, ale i výbavu monitoru. Společnost AGON by AOC vyslyšela zpětnou vazbu svých zákazníků a vybavila monitor lepším a intuitivnějším On-Screen rozhraním, který umožňuje snadné přizpůsobení veškerých potřebných funkcí a parametrů. K ovládání monitoru lze navíc využít také intuitivní software AOC G-Menu. Herní zážitek pak umocňují i doplňkové funkce, mezi které spadá například nový inteligentní zaměřovací kříž schopný měnit barvu překrytí zaměřovacího bodu na pozadí, což hráčům umožňuje vidět a mířit na střed, i když ve hře není žádný zaměřovač.

Potěší také příkladná ergonomie

Ergonomický stojan nabízí komplexní nastavení (výšku, natočení, náklon a otočení) a zajišťuje tak optimální pohodlí při hraní, práci nebo studiu. Nechybí ani pivot, tedy možnost monitor používat „na výšku“.

Monitor podporuje i montáž prostřednictvím VESA držáku. Tenté rámečky po stranách displeje navíc usnadňují využití tohoto monitoru v sestavách s více obrazovkami vedle sebe.

Technologie Flicker-Free a režim LowBlue pak zajišťují pohodlí pro oči i při delším sezení. Pro kompletní herní zážitek jsou součástí balení vestavěné reproduktory a výstup na sluchátka.

Tento model je dodáván v ekologickém balení s papírovým polstrováním, které výrazně snižuje jeho ekologickou stopu.

Ceny a dostupnost

Monitor AOC GAMING Q27G4X se dodává s tříletou zárukou a bude k dispozici od února 2024 za doporučenou maloobchodní cenu 6 685 Kč (269 eur).

Štítky: 

Profilová karta firmy

AOC International (Europe) B.V.

AOC International (Europe) B.V.

AOC je jednou ze světových top značek na trhu monitorů. Vysoká kvalita, prvotřídní servis, atraktivní vzhled, inovativní produkty a ohled na životní prostředí jsou důvody, proč stále více a více zákazníků a distribučních partnerů věří značce AOC. Značka AOC patří do koncernu TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů.

Do České republiky, na Slovensko a na ostatní trhy střední a východní Evropy monitory AOC dodává společnost MMD-Monitors & Displays CEE.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

BenQ: monitor PD3225U

13. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Společnost BenQ uvedla na trh monitor PD3225U, který rozšířil její nabídku oceňovaných displejů určených pro designery, fotografy a tvůrce obsahu. Monitor je vybaven IPS Black panelem a díky funkcím jako Color Match nebo iKeyboard Control je vhodný zejména pro majitele počítačů Apple. Čtěte více

Globální trh s monitory se ve 4. čtvrtletí 2023 vrátil k růstu. Mírné oživení by mělo pokračovat

9. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Celosvětový prodej počítačových monitorů zakončil rok 2023 pozitivně – v posledním loňském kvartále se podle IDC prodalo 31,9 milionu zařízení. Výsledný meziroční růst na úrovni 3,8 % za čtvrtý kvartál tak dokonce mírně překonal původní prognózu, jež předpokládala růst o 3,2 %. Čtěte více

Dell: nové monitory řady P a S

6. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Společnost Dell Technologies představila nové monitory řady P a S, které vyhoví potřebám širokého spektra uživatelů v různých cenových hladinách. Monitory řady P jsou určené profesionálům ve firmách, kteří chtějí maximalizovat produktivitu práce, zatímco monitory řady S jsou určené pro rodiny, studenty a běžné spotřebitele, kteří hledají zábavu a pohodlí. Čtěte více

ViewSonic představil svůj první herní OLED monitor

5. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: ViewSonic)
Společnost ViewSonic představila 27" herní OLED monitor XG272-2K-OLED. Použitý panel poskytuje výjimečně živé barvy a ostré kontrasty. Ostrý obraz a mimořádně rychlou odezvu pak zaručuje kombinace obnovovací frekvence 240 Hz a doby odezvy až 0,01 ms. Vedle svých funkcí monitor zaujme také elegantním bílým provedením s hladkými liniemi. Čtěte více