Altron uvedl na trh vlastní mikrodatové centrum

6. 8. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Altron)
Nové řešení propojuje technologie umožňující kompletní provoz firemního IT pro střední firmy nebo jako pobočkové a disaster recovery řešení pro korporátní zákazníky. Stejně jako u klasických velkých datových center je součástí mikrodatového centra také standardně dodávaný software pro monitoring a dohled.

Řešení s výkonem až 3,5 kW IT je vybaveno vlastním záložním napájením, bezpečnostními prvky a trvalým monitoringem všech prvků. Pro provoz mikrodatového centra nejsou třeba žádné speciální prostory nebo instalace elektrických rozvodů, dostačuje klasické kancelářské prostředí nebo serverovna zákazníka.

„Další vývoj modulárních mikrodatových center je jednou z našich hlavních současných priorit. Souvisí to s vysokou poptávkou zákazníků po kvalitních, standardizovaných ICT řešeních. Větší firmy často taková řešení hledají pro své pobočky a SMB zákazníci pak jednoduché a dostupné řešení pro všechny své ICT potřeby. Naše all-in-one mikrodatová centra řeší rychle a efektivně  jejich potřeby a zároveň umožňují formou nepřetržitého monitoringu udržovat předpokládanou dostupnost ICT služeb. V současné době evidujeme řadu poptávek po tomto produktu jak na evropském trhu, tak i na Blízkém východě,“ uvedl Jiří Krátký, generální ředitel skupiny Altron.

Mikrodatové centrum je dostupné ve třech velikostech a ve dvou verzích – Department a Disaster Recovery. Verze Department je určena pro provoz všech aplikací, operačních systémů, databází a desítek virtuálních serverů až pro 250 uživatelů. Verze Disaster Recovery navíc obsahuje prvky pro kompletní zálohování nebo replikaci dat z poboček zákazníka a úložiště s kapacitou až 200 TB. K dispozici je také speciální varianta pro telekomunikační operátory, kterou mohou nabízet svým koncovým zákazníkům. Tato verze kromě standardních funkcí podporuje provoz hlasových služeb (mobilních i pevných) prostřednictvím VoIP ústředny a disponuje rozhraním pro bezdrátové připojení.

Řešení je také možné pořídit jako službu, kdy se zákazník nemusí starat o provoz a zdroje využívá podle svých aktuálních potřeb.

Štítky: 

Podobné články

Celosvětové tržby z prodeje serverů ve čtvrtém čtvrtletí roku 2024 vzrostly o 91 %

24. 3. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle studie společnosti IDC dosáhl trh se servery v posledním čtvrtletí roku 2024 rekordních tržeb ve výši 77,3 miliardy dolarů. Sledované období vykázalo druhé nejvyšší tempo růstu od roku 2019. Čtěte více
Jan Bureš, country leader CZ/SK ve Fujitsu

Jan Bureš (Fujitsu): Na éru AI jsme dobře připraveni

5. 9. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
S Janem Burešem, country leaderem CZ/SK ve Fujitsu, jsme hovořili o nabídce společnosti pro oblast umělé inteligence. Na následujících řádcích se tak můžete seznámit s produkty a službami Fujitsu pro tento segment, ale i s přístupem společnosti k bezpečnosti dat nebo kooperací s dalšími dodavateli, a hlavně s partnery. Čtěte více

Nový cloud pro podniková data od Pure Storage umožní zákazníkům spravovat data namísto úložišť

23. 6. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Společnost Pure Storage představila platformu Enterprise Data Cloud (EDC), nový standard jednoduché správy dat a úložišť, který umožňuje organizacím soustředit se na obchodní výsledky a zbavit se starostí s řízením infrastruktury. Čtěte více

Specifikace pro PCI Express 7.0 jsou hotové. Ještě si však počkáme

20. 6. 2025. (redaktor: František Doupal, zdroj: PIC-SIG)
Ačkoli si často stále spíše zvykáme na rozhraní PCI Express 5.0 a na nástup PCI Express 6.0 víceméně čekáme, skupina PCI Special Interest Group (PIC-SIG), která za rozvojem tohoto rozhraní stojí, již představila oficiální specifikace pro PCIe 7.0. Na co se tedy můžeme v nyní připravované generaci tohoto univerzálního protokolu těšit? Čtěte více