All-flash úložiště s výkonem sedm milionů IOPS

20. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Entec Solutions)
V oblasti moderních all-flash systémů pro ukládání a správu dat existuje mnoho mýtů o reálném výkonu. Nejčastější odpovědí na otázku, jak výkonné bude úložiště, které pořizujeme, je, že záleží na zátěži a charakteru dat. Tato odpověď však nemusí být pro většinu uživatelů uspokojivá.

Proto vznikla před lety organizace Storage Performance Council (SPC), mezinárodní uznávaná autorita, která publikuje důvěryhodné a srovnatelné výsledky testování výkonu diskových polí. SPC definuje standardní benchmark SPC-1 v3, který má za cíl zjistit maximální výkon v jednotkách IOPS (input-output per second). Výrobci benchmark aplikují na své produkty a výsledky testu jsou po ověření a validaci SPC auditem zveřejněny na stránkách https://spcresults.org/. Testování se účastní většina renomovaných výrobců diskových polí. Zveřejněné výsledky pak mohou sloužit uživatelům jako významná pomůcka při rozhodování o výběru nové technologie pro ukládání dat.

Huawei na vrcholu

Storage technologie Huawei se dostaly na první příčku publikovaných SPC-1 v3 testu v prosinci 2016 s výkonem 2 340 241 SPC-1 IOPS. Od té doby výrobce laťku neustále zvyšuje. Šest z deseti nejvýkonnějších modelů na světě včetně prvních čtyř příček je od Huawei a aktuální výkonnostní rekord drží Huawei Ocean StorDorado 18000 s výkonem 7 000 565 SPC-1 IOPS. Pro srovnání – nejbližší konkurenční produkt má výkon „jen“ 2 410 271 SPC-1 IOPS, tedy téměř 3x méně.

Technologie Huawei

Huawei uvádí, že dosahuje takto vysokého výkonu díky několika faktorům. Úložiště Dorado jsou navržena od základu jako end-to-end nativní all-flash se zohledněním všech technologických aspektů, které flash technologie přinášejí. Huawei vyvíjí a vyrábí vlastní SSD a NVMe moduly včetně čipu pro flash management. Tyto moduly mají nejvyšší specifikace ohledně výkonu a spolehlivosti. Vlastní mikrokód softwaru je pak optimalizován současně s hardwarovými komponenty, vše prochází jedním R&D.

Díky této komplexní optimalizaci mohly být v designu zohledněny i funkce pro efektivitu ukládání dat jako inline deduplikace a inline komprese, které tak mají minimální vliv na výkon. Důkazem je, že rekordní výsledek přes sedm milionů IOPS byl dosažen se zapnutou funkcí redukce dat.

Novým trendem v architekturách all-flash úložišť je rovněž technologie NVMe, která řeší limity tradičních SAS 3.0 protokolů a stává se standardem v moderních storagích all-flash arrays. Huawei úložiště Dorado full NVMe design podporují.

Řešení pro náročné

Interní zabezpečení dat proti výpadkům hardwaru je u Dorada možné nastavit až na trojnásobnou paritu. To prakticky eliminuje riziko ztráty dat, a to i při použití velkokapacitních SSD jednotek. Huawei dnes poskytuje až 30TB SSD jednotky. Huawei Dorado lze s výhodou použít i pro návrh vysoké dostupnosti v datových centrech. Dva systémy lze konfigurovat jako active-active storage metrocluster. Tyto implementace představují nejvyšší standard pro disaster recovery řešení. To je možné dále rozšířit až na tři geograficky vzdálené lokality. Díky svému vysokému výkonu, škálovatelnosti, dostupnosti a spolehlivosti se Huawei OceanStor Dorado používá pro aplikace s těmi nejvyššími nároky.

Proč prodávat Huawei OceanStor Dorado:

  • technické parametry;
  • ideální pro náročné provozy;
  • podpora full NVMe designu.

Argumenty pro koncové zákazníky:

  • výkon sedm milionů IOPS;
  • dostupnost a spolehlivost;
  • velkokapacitní SSD.

Distribuce pro ČR: Entec Solutions

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

IDC: Prodej serverů i podnikových úložišť letos kvůli pandemii COVID-19 klesne

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výdaje koncových uživatelů na servery a podnikové úložné systémy letos podle IDC meziročně v důsledku pandemie viru COVID-19 klesnou o 3,4 % v případě serverů (na 88,6 miliardy USD) a o 5,5 % na 28,7 miliardy USD v případě úložišť. Čtěte více

Red Hat zrychluje petabytové objektové úložiště pro cloudové aplikace

18. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Red Hat Ceph Storage 4 nabízí zjednodušené objektové úložiště pro cloudové aplikace a datovou analýzu, které zvládá pracovat s petabyty dat. Novinka založená na open source projektu Ceph díky vyšší škálovatelnosti a novým zjednodušeným funkcím pro administraci firmám pomáhá k lepší podpoře aplikačního vývoje, datové analýzy, AI, ML a dalších výpočetních možností. Čtěte více

Úložiště QNAP certifikována pro spolupráci s produkty Adobe

17. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP byla se svými úložišti zařazena do nástroje Adobe Video & Audio Partner Finder. Díky důkladnému testování jsou zařízení QNAP NAS certifikována pro práci s hlavními produkty Adobe, včetně After Effects, Audition, Illustrator, InDesign, Media Encoder, Photoshop a Premiere Pro. Čtěte více