All-flash úložiště s výkonem sedm milionů IOPS

20. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Entec Solutions)
V oblasti moderních all-flash systémů pro ukládání a správu dat existuje mnoho mýtů o reálném výkonu. Nejčastější odpovědí na otázku, jak výkonné bude úložiště, které pořizujeme, je, že záleží na zátěži a charakteru dat. Tato odpověď však nemusí být pro většinu uživatelů uspokojivá.

Proto vznikla před lety organizace Storage Performance Council (SPC), mezinárodní uznávaná autorita, která publikuje důvěryhodné a srovnatelné výsledky testování výkonu diskových polí. SPC definuje standardní benchmark SPC-1 v3, který má za cíl zjistit maximální výkon v jednotkách IOPS (input-output per second). Výrobci benchmark aplikují na své produkty a výsledky testu jsou po ověření a validaci SPC auditem zveřejněny na stránkách https://spcresults.org/. Testování se účastní většina renomovaných výrobců diskových polí. Zveřejněné výsledky pak mohou sloužit uživatelům jako významná pomůcka při rozhodování o výběru nové technologie pro ukládání dat.

Huawei na vrcholu

Storage technologie Huawei se dostaly na první příčku publikovaných SPC-1 v3 testu v prosinci 2016 s výkonem 2 340 241 SPC-1 IOPS. Od té doby výrobce laťku neustále zvyšuje. Šest z deseti nejvýkonnějších modelů na světě včetně prvních čtyř příček je od Huawei a aktuální výkonnostní rekord drží Huawei Ocean StorDorado 18000 s výkonem 7 000 565 SPC-1 IOPS. Pro srovnání – nejbližší konkurenční produkt má výkon „jen“ 2 410 271 SPC-1 IOPS, tedy téměř 3x méně.

Technologie Huawei

Huawei uvádí, že dosahuje takto vysokého výkonu díky několika faktorům. Úložiště Dorado jsou navržena od základu jako end-to-end nativní all-flash se zohledněním všech technologických aspektů, které flash technologie přinášejí. Huawei vyvíjí a vyrábí vlastní SSD a NVMe moduly včetně čipu pro flash management. Tyto moduly mají nejvyšší specifikace ohledně výkonu a spolehlivosti. Vlastní mikrokód softwaru je pak optimalizován současně s hardwarovými komponenty, vše prochází jedním R&D.

Díky této komplexní optimalizaci mohly být v designu zohledněny i funkce pro efektivitu ukládání dat jako inline deduplikace a inline komprese, které tak mají minimální vliv na výkon. Důkazem je, že rekordní výsledek přes sedm milionů IOPS byl dosažen se zapnutou funkcí redukce dat.

Novým trendem v architekturách all-flash úložišť je rovněž technologie NVMe, která řeší limity tradičních SAS 3.0 protokolů a stává se standardem v moderních storagích all-flash arrays. Huawei úložiště Dorado full NVMe design podporují.

Řešení pro náročné

Interní zabezpečení dat proti výpadkům hardwaru je u Dorada možné nastavit až na trojnásobnou paritu. To prakticky eliminuje riziko ztráty dat, a to i při použití velkokapacitních SSD jednotek. Huawei dnes poskytuje až 30TB SSD jednotky. Huawei Dorado lze s výhodou použít i pro návrh vysoké dostupnosti v datových centrech. Dva systémy lze konfigurovat jako active-active storage metrocluster. Tyto implementace představují nejvyšší standard pro disaster recovery řešení. To je možné dále rozšířit až na tři geograficky vzdálené lokality. Díky svému vysokému výkonu, škálovatelnosti, dostupnosti a spolehlivosti se Huawei OceanStor Dorado používá pro aplikace s těmi nejvyššími nároky.

Proč prodávat Huawei OceanStor Dorado:

  • technické parametry;
  • ideální pro náročné provozy;
  • podpora full NVMe designu.

Argumenty pro koncové zákazníky:

  • výkon sedm milionů IOPS;
  • dostupnost a spolehlivost;
  • velkokapacitní SSD.

Distribuce pro ČR: Entec Solutions

Video : 
Štítky: 
Úložiště, Entec Solutions, Huawei

Podobné články

QNAP: rozšiřující úložiště TR-004

2. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila TR-004, zařízení pro rozšíření úložiště se čtyřmi šachtami na disky, které lze připojit k PC nebo NAS prostřednictvím rozhraní USB 3.0 typu C. Víceúčelový model lze použít pro přidání úložné kapacity do QNAP NAS, a slouží také jako hardwarové úložiště RAID pro PC a NAS. Čtěte více

Dell EMC Česká republika otevřel v Praze Customer Experience Centre

8. 10. 2018. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: Dell EMC)
Česká pobočka společnosti Dell EMC představila prostory renovovaného demo centra a showroomu pro své produkty a technologická řešení Dell EMC Customer Experience Centre. Nové ukázkové, školící a zážitkové centrum umožňuje technickým konzultantům a odborníkům Dell EMC představovat produktové novinky. Čtěte více

Fujitsu uvedlo na trh úložiště Eternus CS8050 pro středně velké firmy

5. 9. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu)
Společnost Fujitsu doplnila do svého portfolia úložné zařízení k archivaci dat. Eternus CS8050 NAS poskytuje komplexní ukládání dat za konkurenceschopné ceny pro potřeby archivace středních podniků, včetně funkcí SoftWORM (Write One, Read Many) pro dodržování právních předpisů, integrovanou archivní replikaci a zálohování založené na bitových obrazech. Čtěte více

Společnost QNAP představila NAS se zálohováním pevných disků RDX

27. 6. 2018. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP Systems představila nové modely TVS-882BR RDX (včetně TVS-882BR-RDX a TVS-882BRT3-RDX), které obsahují interní 5,25" dokovací stanici SATA Tandberg RDX QuikStor (8813-RDX) pro instalaci vyměnitelných a přenosných kazet s pevnými disky RDX. Čtěte více