Aktualizace Adobe Creative Cloud

21. 12. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Adobe)
Adobe Systems představilo aktualizaci své nabídky Adobe Creative Cloud. Členové akce Create Cloudu mají nově přístup k více než tuctu nových exkluzivních funkcí pro Adobe Photoshop.

Kromě toho společnost Adobe představila novou verzi Creative Cloud pro týmy usnadňující spolupráci kreativních profesionálů s kolegy a nové funkce pro mobilní design webových stránek v rámci Adobe Muse. Dále spustila Creative Cloud Connection pro synchronizaci stolních počítačů a společné sdílení a Creative Cloud Training, knihovnu prémiových instruktážních videí od klíčových partnerů. Vedle toho Adobe prezentovalo neomezený přístup k technologii digitálního publikování používané předními vydavateli pro vytváření interaktivního obsahu pro iPad.

Bylo pozoruhodné sledovat více než milion uživatelů, kteří se během pouhých sedmi měsíců připojili ke Creative Cloud,“ řekl David Wadhwani, senior vicepresident divize Digital Media společnosti Adobe. „Naším cílem je učinit z Creative Cloudu centrální místo pro kreativce, kteří zde budou moci získat přístup k těm nejlepším kreativním nástrojům na světě, ukládat svoji práci, spolupracovat na ní, a nakonec své výtvory prezentovat. Díky dostupnosti nového Creative Cloud pro týmy nyní usnadníme tvorbu a spolupráci i celým pracovním skupinám.“

Nové funkce nástroje Photoshop CS6, které jsou k dispozici pro členy Creative Cloud, zahrnují:

• Okamžitou podporu HiDPI (Retina) displeje pro Apple MacBook Pro. Tato vlastnost je také k dispozici jako bezplatná aktualizace zákazníkům s trvalou licencí.
• Podpora chytrých objektů pro Blur Gallery (Galerie rozostření) a Liquify (Zkapalnění).
• Schopnost rychle exportovat CSS kód pro text a objekty a importovat barevné vzorníky pro snadný návrh webových stránek.
• Nové funkce šetřící čas pracovních postupů včetně vylepšení nástroje Oříznutí.
• 3D vylepšení včetně zlepšených živých (OpenGL) náhledů stínových efektů a dodatečné kontroly nad osvětlením pomocí 32bitového kapátka (výběru barvy) pro vytvoření zářících efektů.
• Podmíněné akce, které automaticky vyberou příslušnou akci na základě uživatelsky definovaných pravidel, což uživatelům umožňuje rychlejší zpracování obrazu.

Creative Cloud pro týmy, který je rovněž nyní k dispozici, má kreativním profesionálům pomoci k lepší spolupráci. Creative Cloud pro týmy poskytuje vše, co je součástí individuální verze Creative Cloud: všechny stejné desktopové nástroje, on-line služby pro publikování a sdílení souborů, upgrady a aktualizace funkcí, které jsou k dispozici v okamžiku jejich vydání. Navíc také zahrnuje snadnou správu virtuálních pracovních skupin, 100GB cloudového úložiště pro každého uživatele (ve srovnání s 20GB v rámci nabídky Creative Cloud pro jednotlivce), odbornou podporu, centralizovanou správu pro rychlé a snadné nasazení nových pracovních míst, centralizovanou fakturaci a efektivní správu licencí.

Další novinky Creative Cloud zahrnují aktualizaci Adobe Muse, desktopové aplikace umožňující návrhářům vytvářet profesionální HTML webové stránky bez nutnosti psaní kódu. Adobe Muse nyní obsahuje možnost vytvořit unikátní rozvržení pro desktop, iPhone, iPad a další verze webových stránek pro mobilní zařízení. Návrháři mohou nyní přizpůsobit každé zobrazení, nezávisle na tom, zda je web prohlížen u pracovního stolu na velkém monitoru nebo na malé obrazovce na cestách.

Rovněž byla přidána desktopová synchronizační aplikace Creative Cloud Connection, která umožňuje uživatelům automaticky synchronizovat soubory s účtem v Creative Cloud uložením souborů do složky na lokálním počítači nebo jejich jednoduchým přetažením. Kromě toho nabízí nový exkluzivní Creative Cloud Training (brzy k dispozici pro všechny platící členy Creative Cloud) rozsáhlou knihovnu návodů a kurzů od renomovaných školících partnerů Kelby Training, video2brain a Attain, navržených tak, aby úspěšně pomohly členům Creative Cloud s nástroji a službami, které jsou pro ně dostupné. Tito vybraní partneři budou spolu s Adobe poskytovat vzdělávací videa pro mezinárodní publikum Creative Cloud v angličtině, japonštině, francouzštině, němčině, španělštině a italštině, další jazyky budou přidány později. Byla také provedena aktualizace Adobe Illustrator pro podporu HiDPI (Retina) displejů a tato funkce byla zpřístupněna jak členům Creative Cloud, tak i zákazníkům s trvalou licencí.

Digital Publishing Single Edition

Během on-line akce Adobe Create Now společnost předvedla základní schopnosti Creative Cloud, včetně Digital Publishing Suite (DPS), Single Edition. DPS, Single Edition zjednodušuje proces vývoje mobilních aplikací tím, že umožňuje návrhářům bez nutnosti napsat jediný řádek kódu vytvářet a dodávat prostřednictvím Apple App Store digitální publikace pro iPad. S DPS, Single Edition mohou členové vytvářet jednorázová vydání, včetně brožur, katalogů nebo portfolií osobních návrhů, a posílat pro zveřejnění na Apple App Store neomezený počet aplikací, a to bez dodatečných nákladů. Díky tomu mají návrháři na volné noze, kreativní studia a malé až středně velké podniky přístup ke stejným základním digitálním publikačním technologiím, které používají přední vydavatelé po celém světě.

Štítky: 

Podobné články

U Adobe už jen Creative Cloud

9. 5. 2013. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Adobe a DCD Publishing)
Adobe na losangeleské konferenci MAX oznámil, že končí s licencováním Creative Suite a bude používat nadále pouze Creative Cloud. Jednoduše řečeno to znamená, že aplikace již nebude možné koupit, ale bude je nutné předplácet. Čtěte více
Mark Phibbs, víceprezident marketingu ve společnosti Adobe EMEA

Adobe: Mark Phibbs

1. 3. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Adobe)
Adobe jmenovalo Marka Phibbse viceprezidentem marketingu pro Evropu, Střední východ a Afriku (EMEA). Zaměří se na zvýšení povědomí trhu o řešeních společnosti Adobe pro měnící se podnikové prostředí – Adobe Creative Cloud a Adobe Marketing Cloud. Čtěte více
Petr Pavlíček (vepředu) uvádí blok přednášek

Tech Data Beerfest téměř poeticky

28. 2. 2013. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: DCD Publishing)
Tradiční Tech Data Beerfest se opět konal v pivovarské restauraci na Smíchově v Praze. Jen místo jarního otevírání studánek měli reselleři na začátku akce za úkol odemknout skútr. Čtěte více
Mark Zablan, prezident Adobe EMEA

Adobe: Mark Zablan

1. 11. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Adobe)
Adobe jmenovalo Marka Zablana prezidentem společnosti pro Evropu, Střední východ a Afriku (region EMEA). Zablan přišel do Adobe EMEA ze společnosti Experian, kde byl výkonným ředitelem marketingových služeb v Evropě. Čtěte více